Překlad BG1 NPC Project

Translations, textübersetzunge, traductions, umbralar, versioni, переводы.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Jab »

Ty seš teda hotovej překladatelskej drak. :-)

Btw dialogy se (co vím) neměnily. Čili de facto stále překládáme (především ty ;-)) aktuální verzi.
Uživatelský avatar
Ondřej
Sigilan
Příspěvky: 40
Registrován: 16.7.2007 22:40
Bydliště: Praha 3

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Ondřej »

Po delší době opět zdravím a měl bych jeden docela zásadní dotaz. Týká se životnosti našeho překladu. Je mi jasné, že většina z nás jsou lidé školou nebo prací vytížení a nikdo nemá moc času na překlad. A bohužel já jsem na tom stejně a rok od roku mám toho času míň. Na překlad bych si čas našel, ale bylo by to paběrkování. A právě proto se ptám, jak jste na tom? Moc rád bych překlad dodělal, už jen z toho málo, co jsme udělali, to vypadá na dobrý počin a nechtěl bych se toho vzdát. Ale na druhou stranu, taky bych nerad po nocích seděl u překladu a za půl roku by se řeklo, že se pro nedostatek času s NPC projectem končí. Takže jak jste na tom? Myslíte, že je v našich silách to dodělat? Pokud jo, pustím se znovu s vervou do toho, ale pokud bych na to měl být sám, tak je to bez šance. A ostatní na tom budou nejspíš stejně.
Už je toho přeloženo celkem dost, ale vzhledem k velikosti některých nepřeložených souborů jsme teď teprv tak ve čtvrtině. Pokud bychom se rozhodli pokračovat, měl bych jeden návrh. Myslím, že do letních prázdnin (nebo včetně nich) bych zvládl dopřeložit všechny NPC. Rozhodně si však netroufnu na Montrarona a trpaslíky, ten slang je prostě nad moje znalosti angličtiny. Takže ty by zbyly na někoho jiného. Klidně bych mohl převzít něčí rozodělané NPC výměnou za právě tyhle. Takže do roka bychom spláchli všechny charaktery, no a pak nám tam zbude pár těch megasouborů s několika tisíci odkazy, což bych viděl řekněme pro pět lidí tak na rok práce. Takže za dva roky na podzim by překlad mohl jít do korektur. Co vy na to? Líbí, nelíbí? Pokračovat, skončit?
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Jab »

Já se rozhodně korektur nevzdávám. ;-) Rovněž tak tu Faldorn si přeložím.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Geralt »

Za sebe mohu přislíbit překlad jedné, maximálně dvou postav, neboť překladů si užiju dost i jinde.
Někde se mi válí rozdělaný Edwin, takže jako kandidáta bych viděl jeho...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Jab »

Celkem hezky to díky Ondřejovi přibývá.
Též bych se chtěl optat, jak jsou na tom ti další nahlášení překladatelé (katie, yenn, Razfallow, Neferit, Landor).
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Omlouvám se, ale své části překladu (tj. Branwen) se vzdávám.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Katie
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 18.6.2006 13:40
Bydliště: Close to you... lurking in the shadows... watching your every move
Kontaktovat uživatele:

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Katie »

Neco malo mam, ale trochu jsem se zasekla s praci a skolou, pribyvat bude, lec pomalu. Minimalne do ledna to bude hodne slabe, pak se to snad zlepsi...
Obrázek
UNIX is user friendly, it's just picky about who it's friends are.

Kousátko
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Geralt »

Omlouvám se, ale ruším svůj příslib pomoci s Edwinem.
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Landor »

Je mi lito, ale taktéž to vzdávám. Ať se toho raději ujme někdo jiný.
Uživatelský avatar
Ondřej
Sigilan
Příspěvky: 40
Registrován: 16.7.2007 22:40
Bydliště: Praha 3

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Ondřej »

Uf, tak jsem po dlouhé době zase zavítal na fórum a nestačím se divit. Skutečně se nám to tu nějak vyčišťuje. :-D V tom případě bych poprosil Jaba, aby odstranil tu zelenou barvu z těch uvolněných souborů, protože dost z nich se mi líbí a kdyžtak bych je vzal, tak ať vím, co můžu.
Osobně se do práce vrhnu v létě a chtěl bych toho udělat hodně, tzn. pokud možno minimálně všechny NPC. Zbytek uvidím. Samozřejmě za předpokladu, že to bude mít smysl (tím myslím že bude třeba někdo ochotný udělat korekturu apod.).
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Jab »

Neboj, slíbil jsem, že tu korekturu udělám a taky jí opravdu hodlám udělat. ;-)
Uživatelský avatar
Ondřej
Sigilan
Příspěvky: 40
Registrován: 16.7.2007 22:40
Bydliště: Praha 3

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Ondřej »

Tak jsem zdárně zakončil další ročník školy a chtěl bych se pustit do překládání. Jak to tu vypadá? Dlouho jsem tu nebyl a vidím, že příspěvků moc nepřibylo. Funguje ještě překladatelský tým? Pokud ano, mohli bychom ten NPC projekt konečně dorazit. Trochu jsem projížděl to, co nám ještě zbývá, a s ohledem na to, že na to nejspíš budu sám. Vzal bych si na starosti veškeré zbývající NPC a vše ostatní, co nemá nějakou extrémní délku. Netvrdím, že to udělám tyhle prázdniny (i když času budu mít habaděj, zdravotní důvody), ale prostě budu překládat a uvidí se. Jedná se tedy o soubory (můžete mi je zazelenit):

p#brlt.tra
p#ciflirt.tra
p#crnpc.tra
x#addial.tra
x#ajantis.tra
x#ajantisaddlts_pr.tra
x#ajantisaddlts_pr_notosc.tra
x#ajantisbhaallts.tra
x#ajantisdreamlts.tra
x#ajantischallenges_pr.tra
x#ajantisiniflirts_pr.tra
x#ajantislts_pr.tra
x#ajantisnpc_talks_pr.tra
x#ajchal.tra
x#ajint.tra
x#ajpcfl_tmp.tra
x#alint.tra
x#alora.tra
x#aloran.tra
x#alorepl.tra
x#branw.tra
x#coran.tra
x#dynah.tra
x#dynaquest.tra
x#dyronpc.tra
x#edwin.tra
x#eldoth.tra
x#eldothn.tra
x#faldorn.tra
x#coint.tra
x#brint.tra
x#cosqu.tra
x#dybha.tra
x#dyint.tra
x#edint.tra
x#elint.tra
x#faint.tra
x#gaint.tra
x#garar.tra
x#garri.tra
x#garwyl.tra
x#challenge.tra
x#chop.tra
x#imint.tra
x#kaint.tra
x#kaqst.tra
x#khint.tra
x#kiint.tra
x#kiint_new.tra
x#kisequ.tra
x#kivan.tra
x#lake.tra
x#lp1rep.tra
x#lp2rep.tra
x#lp3rep.tra
x#miint.tra
x#mirc.tra
x#moint.tra
x#npcwait.tra
x#quayl.tra
x#quint.tra
x#rbaldu.tra
x#rumor.tra
x#safana.tra
x#sharteel.tra
x#shint.tra
x#skint.tra
x#tiax.tra
x#tiaxquest.tra
x#tiint.tra
x#totsc.tra
x#viconia.tra
x#viint.tra
x#xaint.tra
x#xan.tra
x#xanq.tra
x#xqxan.tra
x#xzint.tra
x#xzqu.tra
x#yeint.tra

Pak jsou tu tyhle 3 NPC. Ty prostě nezvládnu. Jde o to, že ten slang, kterým oni mluví, je prostě na moje znalosti angličtiny příliš. Takže to bude muset zbýt pro někoho jiného. Jsou to tyhle:

x#kagain.tra
x#montaron.tra
x#yeslick.tra

No a pak tu máme tuhle šestici. Jsou to monstrózní soubory, každý s více než tisícem odkazů. To nemám šanci udělat, u toho bych zestárl. Nechám je tedy na potom, ono pokud to překládání půjde od ruky a bude už zbývat jenom tohle, určitě to pár lidí strhne a pustí se do toho. :-)

bg1npc_tmp.tra
p#corlt.tra.tra
x#dyro.tra
x#ict3.tra
x#shrom.tra
x#xanlt.tra

Nevím jak se souborem setup.tra, co z toho překládat a co ne. Nevím, co je součástí systému a nerad bych tam něco zmršil.

A pak tu jsou ještě soubory, které mají rozebrané Katie, Jab, Neferit a Raz. Jak to s vámi vypadá? Já jen jestli si je mám taky vzít.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Jab »

Zdravím. Měl jsem tuším tu Faldorn. Pokud budeš chtít, tak si jí taky přiber. Já stále btw počítám s tím, že to po tobě celé okorektuji. Takže v tom (snad) nebudeš sám. ;-)
Uživatelský avatar
Katie
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 18.6.2006 13:40
Bydliště: Close to you... lurking in the shadows... watching your every move
Kontaktovat uživatele:

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Katie »

Ja mam kousek te Alory a chystam se na ni pokracovat, takze tu mi tam nech. Do minuleho tydne to se mnou bylo spatne, ted nejak zjistuju, co vsechno musim a co jsem odlozila na neurcito. Predpokladam, ze koncem pristiho tydne ji dodelam a pak bych si treba i vzala neco dalsiho... klidne i toho Kagaina, Yeslicka a Monarona.
Obrázek
UNIX is user friendly, it's just picky about who it's friends are.

Kousátko
Uživatelský avatar
Ondřej
Sigilan
Příspěvky: 40
Registrován: 16.7.2007 22:40
Bydliště: Praha 3

Re: Překlad BG1 NPC Project

Příspěvek od Ondřej »

Ahoj. Přináším dost blbou zprávu. Respektive pro mě dobrou, protože se mi podařilo sehnat si zahraniční stáž, ve kterou jsem už vůbec nedoufal. Znamená to ale, že už do konce prázdnin nebudu moct nic přeložit, budu pryč. A přes školní rok nestíhám. Je mi to líto, ale můj překladatelský podíl tímto asi končí, protože příští léto jsem taky pryč. Bohužel, NPC project je už čistě na vás. Mohl bych přeložit něco málo, 4-5 NPC řekněme, ale to bychom na tom museli dělat všichni, ne jen 2-3 lidi. Takže se omluvám, ale s překladem, alespoň v takovémto rozsahu, končím.
Odpovědět

Zpět na „Překlady“