Motorismus

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Co vy a řízení..?

Řídím
26
30%
Radši neřídím
1
1%
Řidičák mám, ale nejezdím
13
15%
Řidičák nemám, ale už se na něj třesu
20
23%
Řidičák nemám a dělat si ho nebudu
17
20%
Jezdím bez řidičáku
2
2%
Schumacher je můj mladší bratr :D (závodní jezdec, řidič(ka) z povolání atd.)
2
2%
Nad tímto jsem nikdy neuvažoval
6
7%
 
Celkem hlasů: 87

Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Motorismus

Příspěvek od Neferit Sr. »

Návrh paní poslankyně je prostě imbecilita hrubého zrna. Nevím jakou vazbu by mělo odebrání řidčáku na ochotu zaplatit dlužnou částku. Celé je to směšné. Ta paní chce suplovat něco co není problém pokud by soudy a orgány činné v trestním řízení chovali tak jak je třeba. Na neplacení výživného je zcela jistě paragraf. Já nejsem zastáncem zavírání lidí za tento delikt ale pokud není zbytí proč ne.

Odvody jsou Jabe zrušeny. Profesionální armáda je rekruotována z dobrovolných uchazečů. Vallune ty ses zase jaksi utrhl.

Carlos - a dnes by to bylo jinak? Akorát vyměníš vojemský pakt Varšavská smlouva za NATO.

JInak ta ukázka jak jezdit jak idiot se mi velmi líbila.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Motorismus

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - to byla jen reakce na paní poslankyni. Když může ona fantazírovat, proč ne já?:) Navíc ten návrh má řadu nedostatků i celkově, neřeší především věc komplexně. Hlavním problémem "rodičovského práva" nejsou alimenty, ale skutečnost, že soudy rozhodují bez znalosti skutečných poměrů ve prospěch matek, a to téměř vždy. Neříkám,ž eje to pokaždé špatně, ale mnohdy ano. Navíc dalším a větším problémem je skutečnost, že některé amtky neumožňují otcům kontakt s dítětem ani v rozsahu rozhodnutí... Těm nebudeme odebírat řidičáky? A hele, diskriminace, jak vyšitá.

Dokonce jsme viděl rozhodnutí, kde žena žádá zvýšení aliemntů na zákaldě toho, že byly stanoveny pro střídavou péči, ale ona jí odmítá a dítě k otci prostě pouštět nebude, takže chce dvakrát tolik peněz. (Mimochodem, v tomto příapdě nebyl vůbec důvod stanovit pro dítě jakékoliv alimenty, když se o jeho péči rodiče střídají stejným dílem /pokud by tam enybly okolnosti hodné zvláštního zřetele/). Navíc bych v této věci uvítal, aby se konečně řešilo zneužívání alimentů, jak nařízených, tak dobrovolných...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od Firkraag »

novy prirustek do rodiny :drool: Uz aby bylo jaro :twisted:
http://www.podripsky-tuning.cz/moto.jpg
Bohuzel fotka jen z mobilu..
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Motorismus

Příspěvek od Neferit Sr. »

Hezký kousek. Já preferuji motocykly s boxerama. Připadají mi nějak více motorkové.

Kdysi dávno jsem vlastnil nádhernou mašinu Jawa 350 Californian typ 362, upravenou s bočními kryty, a čelním štítem. A aby to bylo opravdu super měl jsem ji i s přívěsem PAV. Dneska je to vidět jen na srazech vetránů. Po těžkém úrazu jsem ji prodal, i když při cestách na ní jsem si nijak neublížil.

To byl stroj. Když jsem stím kamkoliv dojel, lidi to obdivovali jak dneska mašiny HD.

Takto nějak to vypadalo:

http://jawagallery.net/?page=click&jm=c ... fornian_18

Chybí jen ty kryty.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od Firkraag »

Jo jo, podobnou ale mladsi mel kamarad.. I s Pavikem.. :-)
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Motorismus

Příspěvek od Neferit Sr. »

Jo Firkraagu, je to o vzpomínkách. Bylo mi 18, vše bylo v pohodě a na té mašině jsem viděl kus republiky. A pak jsem seděl v náklaďáku a ten debil co ho řídil trefil jediný pořádný strom na 50 kilometrech. Když jsem se probral po 3 týdnech z bezvědomí a za dalšího půl roku se dal do pořádku řekl mi felčar že bych na motorkách neměl jezdit . Tak jsem ji prodal. Ještě i dnes se mi po ní zasteskne. Pak si připadám jak starý sentimentální trouba.

U jiných je to o sběratelství, o vášni a potřebě tu nádheru mít doma.

Proto mám rád i škodovky. Mě ta auta prostě sedí a mám k nim za dlouhé roky vypěstovaný vztah.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Motorismus

Příspěvek od Vallun »

Svitavský přístup k pojmu osoba blízká

Příbuzný v pokolení přímém, osvojitel, osvojenec, manžel a partner. Jiné osoby v poměru rodinném nebo obdobném se pokládají za osoby sobě navzájem blízké jen tehdy, kdyby újmu, kterou utrpěla jedna z nich, druhá právem pociťovala jako újmu vlastní.

Drobný problém je, že pod tuto definici schovám velkou spoustu lidí... Na druhous tranu asi en všichni budou mít řidičák a minimálně jako psychologický nátlak to účinné bude.

EDIT: nejlepším řešením by bylo tento institut vypustil z přestupkového zákona a ponechat jej jen pro trestní řízení. I když ani to není bez značných komplikací...

Nehledě k tomu,že už nyní existuje i lepší výmluva, než osoba blízká...ale nechci být návodcem...;)

EDIT2: Teď jsem byl upozorněn ještě na jednu možnost - osobou blízkou je ten, koho za osobu blízkou označím (fakticky vzato) - proto doporučuji v daném okrese ssebou vozit seznam pánů poslanců a senátorů:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Motorismus

Příspěvek od Neferit Sr. »

Článek veskrze zajímavý. Jestli mají právně vychytané tak je to dobrý způsob. A jinak Vallune poděl se k kamarády řidiči o tu lepoší výmluvu. Nebuď škrt, hrb, hlad a tak podobně.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Motorismus

Příspěvek od Vallun »

Na tom není co právně vychytávat. Policie má právo požádat o vysvětlení kohokoliv, kdo by mohl přispět k objasnění. Minimálně já v tom nevidím žádnou vážnější právní překážku - akorát přemýšlím, zda musí uvést všechny osoby blízké...řekl bych,že asi nikoliv.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od Firkraag »

Normalka to hodim na Billa Gatese a on se musi dostavit na stanici ne? :-)
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Motorismus

Příspěvek od Vallun »

Firkraag píše:Normalka to hodim na Billa Gatese a on se musi dostavit na stanici ne? :-)
Chudák Bill...:)

Nebylo by lepší to hodit na nějakého poslance?;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od Firkraag »

Bych se bal ze by se dostavil.. :-)
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Re: Motorismus

Příspěvek od SiNuHeT »

Brutální video z jedné ruské autonehody ... zde
OPRAVDU DRSNÉ, NENÍ VHODNÉ PRO SLABŠÍ POVAHY!!!
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorismus

Příspěvek od Firkraag »

Sakra asi mi chyby nejaky kodek.. A ta fotka vypada tak lakave.. :cry:

Edit: tak IE to prehralo.. Celkem dost mrtvych na jednu bouracku.. Nevim co vic k tomu dodat..
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Motorismus

Příspěvek od KEBULE »

Tak konečně jsem se stal držitelem řidičského průkazu. Silnice třeste se... :twisted:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“