Zajímavé zprávy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od PostTrauma »

Nejdřív by je museli naučit tu úctu ke státu cítit, což se zaplať pánbů neděje, jinak bychom dopadli jak to Slovensko až USA.

A vyjadřovat úctu, když ji necítí, je někde na pomezí slušnosti a pokrytectví (podle toho, co si představíte pod tou úctou a v jaké je to situaci).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Vallun »

Obrázek
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Tarreb »

Hamster: Samozřemě že zpívají, ale je prostě za tím znát takové to ,,jé, zase hymna". Anebo zpívají parodii. :roll:

Vallun: Kdes to sebral? :shock: Není to nějaký apríl?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Carlos »

Je pravda, že se moc těším, až ze slovenských škol vyleze armáda nácků a armáda lidí znechucených vlastní státní příslušností. To bude komedie, panečku. Hotový ráj pro experty na extremismus :lol:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Geralt »

Tarreb: není, viz http://drd2.altar.cz/
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Hamster »

Tarreb: A to mi chceš tvrdit, že nevěděli, že mají znatelně projevovat nadšení, když jsou ve škole nuceni zpívat? :evil: Co na tom, jaký je to kýčovitý cajdák, to proškolení je asi opravdu na místě. Co když jim to ještě nikdo neřekl... :-(

Měl bys být aktivní a začít s osvětou alespoň mezi lidmi co znáš, dřive než bude pozdě.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Tarreb »

Hamster: Takto jsem to zrovna nemyslel, nemusíš na mne plýtvat svým sarkasmem. S tím proškolením to nebyl dobrý nápad, asi měl pravdu spíše PostTrauma, měli by tu úctu ke státu cítit. A po pravdě nevím, jak vybudovat nějakou národní hrdost, zpívání hymny asi nebude nejlepší nápad. A vlastně je to celkem fuk.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Úctu ke státu? K národu? A můžeš mi říct, k čemu je to dobré (dobré pro ně)?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re:

Příspěvek od Tarreb »

Carlos píše:Úctu ke státu? K národu? A můžeš mi říct, k čemu je to dobré (dobré pro ně)?
Pocit sounáležitosti; pocit že je za nimi nějaká instituce ( stát ), na jehož historii a postavení mohou být hrdí.

(Alespoň teoreticky ;-) )
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tak na to nevěřím, přijde mi to jako lhát těm lidem do očí. Reálně nemůžu být hrdý na něco, o co jsem se já nezasloužil, ergo oni jsou pyšní na dílo jiných lidí, jako by bylo jejich.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od PostTrauma »

Jestli je národní cítění dobré nebo ne, to je jiná věc, ale nemělo by se nikomu vnucovat ani brát, pokud to není jeho volba.

Osobně na národy nevěřím, ale já nevěřím na spoustu věcí : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Tarreb »

PostTrauma píše:Jestli je národní cítění dobré nebo ne, to je jiná věc, ale nemělo by se nikomu vnucovat ani brát, pokud to není jeho volba.
Ano, to je samozřejmé, že by se nemělo nutit ani brát. Tak jsem to zase nemyslel.

Carlos píše:Tak na to nevěřím, přijde mi to jako lhát těm lidem do očí. Reálně nemůžu být hrdý na něco, o co jsem se já nezasloužil, ergo oni jsou pyšní na dílo jiných lidí, jako by bylo jejich.
To je trochu jiný druh hrdosti-třeba jako kdyby byl Hérakles tvůj otec, tak nejsi přímo hrdý na jeho skutky, ale možná budeš hrdý na to že jsi jeho synáček a nejspíše/možná tě to bude motivovat k tomu, abys ,,kráčel v jeho šlépějích". IMO je to stejné s tím národní/m cítění/hrdostí.
PostTrauma píše:Osobně na národy nevěřím, ale já nevěřím na spoustu věcí : )
A pokládáš se za anarchistu?
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Jab »

Já na národy nevěřím ve smyslu nějaké jejich "organické" (reálné) existence. Je to jen idea v hlavách lidí (tzn. skončí idea, skončí národ). V zásadě mi přijde lepší se jí postupně zbavovat a snažit se budovat vyšší míru "solidarity" dvěma směry. - Směrem od národního státu k většímu konglomerátu (např. EU, NATO a snad jednou i OSN). A směrem "do" národního státu, do menších složek (krajů, okresů a nakonec obcí). Nicméně přirozeně v tomto procesu věřím na revoluci (postupný přerod institucí a převod jejich práv) a nikoli revoluci (zboření starých institucí v revolučním kvasu a zřízení nových).
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od PostTrauma »

Tarreb: Ne, za anarchistu se nepokládám. Nevím, co si anarchisti představují, ale co si pod anarchismem představuju já, to by nikdy nemohlo fungovat, a to jsem velký idealista : ) Já jsem sofokrat : )

Jab: O tom jsme tuhle diskutovali : ) Nevěřím na národ, ale jeho vliv popřít nemůžu. Konec konců třeba ta EU nebo NATO jsou na tom stejně, ale aspoň se to nesnaží popřít.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Hamster »

PostTrauma píše:Tarreb: Ne, za anarchistu se nepokládám. Nevím, co si anarchisti představují, ale co si pod anarchismem představuju já, to by nikdy nemohlo fungovat, a to jsem velký idealista : ) Já jsem sofokrat : )
Jako sofokrat předpokládám, že by ses na tenhle výrok mohl být schopen podívat kritickýma očima... ;-) Především co se týče posouzení jeho relevance.

Jab: Na tvém postoji nezbytně něco negativního nevidím, ale příjde mi dost vtipné číst od tebe něco, co by si nezasvěcený mohl představit jako sověty sjednocené pod praporem internacionály. :-D
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“