Prohlížeče

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Váš internetový prohlížeč?

Internet Explorer 6
3
4%
Internet Explorer 7
1
1%
Mozilla, popř. nějaká méně rozšířená verze (SeaMonkey atd.)
2
3%
Mozilla Firefox
38
52%
Opera
26
36%
Safari
1
1%
jiný
2
3%
 
Celkem hlasů: 73

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ: Díky.

Co se týče přizpůsobivosti ovládacích prvků (bez instalace nějakých pluginů), Opera mi vyhovovala víc už před pár lety. Ale teď to, zdá se, ještě pokročilo.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od sevencreature »

Přiznávám, že jsem v poslední době (kvůli problémům Opery se stabilitou - prostě docela často začala z nějakého důvodu využívat 90% CPU) přešel na Firefox, který by byl fajn, nebýt otřesně pomalého spouštění. Snad bude Opera 10 lepší než 9.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Jab »

MCZ píše:nejde nastavit výšku náhledů.
To myslíš když to dáš na bok lišty? Když jsou nahoře, tak mi to jde totiž.
MCZ píše:O tom nezměněném idiotském výchozím uspořádání ovládacích prvků (tj tlačítko zpět, obnovit atd.), kdy rewind/fast forward snad nikdo nepoužívá a stejně jej tam pořád cpou, radši ani nemluvě.
Zrovna tohle je u Opery vždy poslední problém, anžto se to dá celé přeházet a uzpůsobit. :-)

P.S. Ten slovník jsem chtěl také vypnout. Nicméně nakonec jsem se oddal postupné debilizaci a nainstaloval češtinu. Musím říci, že na odstraňování překlepů je to strašlivě pohodlné. :anxious:
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hlavní je, že v těch "záložkách" oken lze samotné náhledy toho, co právě zobrazují, vypnout. Takhle mám na levé straně displeje tyhle záložky, na pravé straně displeje hlavní windowsáckou lištu, a konečně jsem tak využil "volný prostor" vnucený širokoúhlým displejem. Nová Opera se mi vážně líbí. :-P
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od MCZ »

7c: v tomhle je Firefox opravdu strašný, k tomu je 3.5 snad ještě pomalejší, ale prý na tom chtějí zapracovat.

Jab: jo, myslím, když jsou na straně (viz screen). K tomu zapínat si je při umístění nahoře/dole je dle mého nesmysl a zbytečné plýtvání místem.
Jab píše:Zrovna tohle je u Opery vždy poslední problém, anžto se to dá celé přeházet a uzpůsobit. :-)
Tak neříkám, že je to nepřekonatelné, ale je to prostě hloupé :-).
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Zakat »

Stává se vám u Opery (dělá mě to 9 i 10), že k některým záložkám přiřadí z ničeho nic nesprávnou ikonku? Například u Discworld.cz mám chybně ikonu z gmailu, na fantasya.cz zase z idnes.cz a ještě pár dalších - přitom mají stránky ikony svoje. Když najedu na stránku a vložím ji do záložek znovu, objeví se opět nesprávná ikona, která tam byla minule.

Je to sice detail, ale dost mě pije krev, navíc pak nejsou záložky tak přehledné.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Zakat: Dřív se mi to stávalo, pak to zničehonic přestalo. Čímž jsem ti asi moc nepomohl. :-)
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Cammaris »

Zakat píše:Stává se vám u Opery (dělá mě to 9 i 10), že k některým záložkám přiřadí z ničeho nic nesprávnou ikonku? Například u Discworld.cz mám chybně ikonu z gmailu, na fantasya.cz zase z idnes.cz a ještě pár dalších - přitom mají stránky ikony svoje. Když najedu na stránku a vložím ji do záložek znovu, objeví se opět nesprávná ikona, která tam byla minule.

Je to sice detail, ale dost mě pije krev, navíc pak nejsou záložky tak přehledné.
Dřív se mi to občas stalo. Zkus vymazat cache.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Zakat »

Cammaris: Zkoušel jsem, problém přetrvává.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
PinHead
Sigilan
Příspěvky: 193
Registrován: 8.1.2007 19:51
Bydliště: pláž v Nikdyzimě
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od PinHead »

Zdravím, neví náhodou někdo, proč nejdou po aktualizaci na nejnovější verzi Opery stahovat torenty přes prohlížeč? Dycky se stáhne akorát soubor torentu, kterej má pár kb, dřív to fungovalo bez problémů.
¨
Díky
Miluju ŠPENDLÍKY A HLAVY!!!!!!!!!!!
Adun Toridas!
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od MCZ »

PinHead: asi se nějak vypnul torrent klient (což bych popravdě nebral jako nevýhodu).

Každopádně zkus zkontrolovat a kdyžtak zapnout tuhle volbu opera:config#BitTorrent|Enable (tohle zadej do adresního řádku; možná bude třeba po uložení restart).
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Opera - dictionary

Příspěvek od Ajantis »

V poslední Opeře mi vždycky, když kliknu v nějakém poli pro psaní textu pravým tlačítkem myši, vyskočí nabídka "Spell Checker Dictionary" k nainstalování nějakého slovníku. Prošel jsem nastavení, ale nepodařilo se mi najít, kde se zobrazování tohohle opruzu vypíná. Dá se to, nebo musím downgradovat? Děkuji.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od MCZ »

Ajantis: nikde v opera:config to není? (BTW downgrade bych obecně coby "řešení" moc nedoporučoval.)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Jab »

Ajantis: To je ta kontrola pravopisu? Já ji mám nainstalovanou (jen přepínám mezi českou a anglickou verzí) a musím říci, že je to zatroleně pohodlné. :anxious:
Btw co je zvláštního na tom, že když někam klikneš pravím tlačítkem, tak ti vyjede nabídka možností? Já tam vedle toho slovníku mám i věci zcela běžné (typu vložit, kopírovat atp.). Mj. ta samotná kontrola textu se dá i vypnout (byť já už ji mám zapnutou stále).
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohlížeče

Příspěvek od Jab »

Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“