zážitky z cest

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

zážitky z cest

Příspěvek od AlieN »

tohle téma už jsem chtěl založit už dřív ale zapomněl jsem na něj a teď mi ho připomněl Vlasák se svým tématem

takže pište sem co veselého se vám stalo na cestách, ať už v zahraničí, u nás a nebo třeba ve vlaku :-)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

No, z vlaku... 8-) Tam by se jich pár našlo... ;-)

Nicméně výlet motaráčkem ve třeťáku střední, kdy na koleje spadnul strom, a tak se zastavilo. Už si to ale bohužel pamatuju matně, takže jen základní teze ;-) Do řešení vstoupily tři názory. Názor průvodčího a strojvůdce, že se prostě musí čekat na oficiální úklidovou četu ČD, názor jednoho seniora, imho bývalého železničáře, který si trval na svém, že kdyby motorák jel dál, tak že ten strom z cesty odtlačí, a nakonec názor naší třídy, že ten strom odlačíme sami. Zbytek cestujících se zdržel hlasování ;-) Nakonec se po dlouhém vyjednávání všichni shodli na tom, že se strom odtlačí ;-)


Historka druhá, čerstvější, někomu už taky známá 8-) Předloni na jaře jsme se s Mondym vydali za Markusem do jižních Čech - vlakem ;-) Trochu se nám zamotal už odjezd v Praze (ve 13:30 jsem měl být na místě srazu, nicméně ve 13:35 volám z Holešovic (15 min na místo srazu) "Nazdar..." - "Jo, už jdu dolu..." "Já jsem teprve na Holešovicích..." --- oboustranný smích ;-)), a tak seč jsme běželi (já v ruce v tašce komp, na zádech nadupaný bágl, Mondy na zádech bágl s Playstationem, v ruce lcd, a myslím, že jsme měli ještě jednu tašku, kterou jsme táhli oba), vlak jsme nestihli. Příjezd metrem na Hlavák: "Máme minutu, lístek koupíme ve vlaku... beztak to ale bude určitě to padesátý nástupiště na konci." Bylo ;-) Doslova s jazykem na pomyslné vestě jsem doklopítali na jedno z nejvzdálenějších nástupišť - bylo o minutu pozdě a vlak fuč, přičemž jsme se shodli, že už teda ujel ;-)

Tak jsem tam tak stáli a popadali dech, když tu na nástupiště vystoupala taková postarší paní s tím, jestli vlak do Budějic už odjel... Kýváme a odpovídáme, že "ano, už je pryč..." - "To je škoda... no, ve čtyři jede další," povídá pani. Ale vzápětí si opět bere slovo: "Já jsem tu byla za synem, víte. To je hrůza ta jeho... přivezla jsem jim bábovku a vona jako na stůl dává nějaký svoje buchty a bábovku ode mě jako urážlivě nechala na lince. Je to hrozný... Von to měl kluk taky těžký, to se pak ani člověk nediví, že se na něj nalepí taková..."

S Mondym jsme tak souhlasně pokývali, jakože chápeme a jakože nashle a pomalu se šourali zase do haly podívat se, kdy zase jede něco dalšího a koupit lístky normálně v pokladně. Jenže milá dáma s náma. Během asi minuty nám stihla podat, že jezdí za synem do Prahy a že ten je jako hondej, protože jí dal mobil a že ona je na tyhle věci nešikovná a že on šikovnej a že ho ve středu málem vytrousila v kavárně a že ráda takhle potkává lidi, protože je trochu komunikativní... To byla opravdu síla, člověk by se sám ani ke slovu nedostal ;-)
Tak nějak nám ale bylo hloupý ji vyloženě ignorovat, tak jsme jí jako přikyvovali, ale zároveň tím zkoušeli dávat najevo, že máme svoje plány, jak strávit čekání na vlak...

Ve vestibulu hlaváku se nám podařilo jí zmizet, záškodnicky jsme se rozdělili a sešli u tabule s jízdními řády. Než se ke mně Mondy připlížil, stihl jsem prolítnout vlaky a fakt měl jet až ten ve čtyři. "Ty jo, ještěže jsme jí setřásli," říká Mondy a já na to: "Ale měla pravdu, jede to až ve čtyři." Když tu slyšíme za zády: "Já jsem vám to říkala... tak, kam pudem...?"
To jsme rezignovali a už nevím kdo z nás řekl: "No, teďka si jdeme koupit lístky."
"Jó, vy vypadáte docela solidně, tak si pak někam půjdem sednout... to ty dvě hodiny utečou jako voda... To já znám... A co vlastně jedete dělat...? ty tašky, vy jste nějaký meloucháři, že jo...?"
"No..."
"Ale jen se nedělejte... tohle se mi líbí, takhle pracovitá mládež, to se vám pak jednou v dobrym vrátí..."

Docházíme k pokladnám...
"Dvakrát Jindřichův Hradec teďka ve čtyři..."
"Jo, Jindřichův Hradec, tam to já znám... tam je to hezký... tam dělaj něco se dřevem, že jo? Vy tam jedete dělat něco se dřevem...? Ale dyť máte nějaký obrazovky..."
Mondy: "Ne, my tam jedeme na sraz s kamarádem."
"Jó takhlenc... A co jste vlastně zač...? Co děláte...?"
Mondy mi posunkem naznačuje, že teď je zase řada na mně:
"Mmm... já dělám matematiku..."
"Tak v tý já jsem vždycky byla dobrá... Když jsem se na střední hlásila, tak mi profesor vždycky říkal 'tak, pionýrko'... (minutový monolog o střední)... A když jsem dělala u vojáků, tak se mi to tam hodilo... (další monolog o práci v armádě).... A kam teda půjdem? S váma to bude dobrý, někam si sednem..."
"No, jo, kam teda půjdem...?" říkám zpola rezignovaně...
Mondy se na mě podíval záškodnickym pohledem: "Skočíme do redakce na net..."
Poprvé se stalo, že pani nenašla odpověď z fleku ;-)
V první chvíli mi trik však též nedochází, chci se zeptat, ale stačím říct jen "Ale...", kdy mě Mondy utne a říká "Musíme jít, ať to stihnem. Nashledanou, třeba se uvidíme ve vlaku."
"Nashledanou..." odpovídá zaraženě dáma a odcházíme.
"...ale počkej, dyť už v Bonusu nejsi... Takže blafujem?"
"Jasně, myslíš, že ona to ví...? Vlastně ta stejně ani neví, co je BonusWeb, takže to je úplně jedno... Dem si někam sednout..." ;-)

...

Když jsme nastupovali do vlaku, obcházeli jsme neprve vagóny a koukali okny dovnitř, abychom pokud možno té "trochu komunikativní" dámě byli co nejdál... Takyže jsme jí v jednom vagóně objevili - už tam v kupé něco hustila do nějakých dvou slečen, které na tom dle výrazu v tváři evidentně byly jako my o dvě hodiny dřív... jenže ony se už neměly kam trhnout ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vlasák píše:Když tu slyšíme za zády: "Já jsem vám to říkala... tak, kam pudem...?"
:lol:
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

tak to je na zabití?... :lol: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Možná vtipná, možná jen zajímavá, možná docela nudná....
můj první let letadlem: když pominu, že mi zrušili jeden let, resp. společnost zrušila lety do Kodaně vůbec (proto pozor na levné letecké společnosti), letěl jsem poprvé ve stroji těžším než vzduch před rokem. A když to vezmu úplně dopodrobna, tak druhý let byl přesně před rokem... ale to sem nepatří.

Nakonec jsem sehnal lístek v rozumné ceně u SAS - dalo by se říct švédských aerolinek. Už jen představa, že strávím hodinu a půl v letadle, kde pravděpodobně nikdo nebude umět česky mě moc nepotěšila. Mě s mou sotva půlroční angličtinou a stydlivostí k jakékoli komunikaci v jiném, než jazyce mateřském. Ale vyhlídka na pokoření oblak překousla i tento malý nedostatek. Hlavně jsem se těšil na ty jezdící schody, tak důvěrně známé z televize z vítání hokejistů, ze záběrů na různé vládní delegace a podobných ptákovin.

Ale už při kontrole na letišti jsem pískal jako svišť - asi mají v Ruzyni nějaké citlivé zařízení, protože nakonec přišla kontrola na to, že mám na botách kovové cvočky - jak se za ně zachytávají šňůrky. A pak to letadlo. LETADLO. Jestli někdo víte, ajk vypadá DHC-8, tak si můžete představit, čím jsem letěl. Myslel jsem, že to je nějaký vtip, nějaké letadélko Káně, nebo tak něco. Žádné velké schody, žádné vítání davy.... vyklopily se tři schůdky a pojďme na to.
Trup samotného letadla byl skoro menší než autobus, takže se svými 187cm jsem měl problém se tam vůbec vměstnat a první třída se od druhé odlišovala tím, že seděla vpředu a dostala během letu sendvič. Vzlétli jsme skoro jako čmelák, když startuje práškovat velké širé rodné lány. A pohled na vibrující křídlo při startu i během letu rozhodně moc příjemný nebyl.

Ale ve všem se má člověk snažit najít něco pozitivního a tak jsem si během přistávacího manévru vzpomněl na časy strávené u leteckých simulárotů a pomalu měl problém, abych nepilotoval nasucho s občasným hlasitým rachotem palubních zbraní.

A pak už mě čekala jen pasová kontrola, ze které dodneška nevím, jak jsem se dostal. Chlap mluvil přes mikrofon, mi po jeho prvním slově zmizel z hlavy i ten zárodek angličtiny, co tam možná někdy byl a po pěti minutách pantomimy a podezřívavých pohledů mi se vzdychnutím podal doklady a pustil mě dál... ufff, vítej země Andresenova!
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Vlasák: :lol: :lol: :lol:

Pan Bača: :-D :-D

Hmm, momentálně si vybavuji cestu z infernálních hor, 2. 1. 2005 l. p. - v Uhelné u Javorníka jsme byli naloženi do autobusu (cestu zpět mrtvou, někým taženou Schade, jsem odmítla) řidiče, který působil dojmem, že mu v hlavě hlodá nějaká kocovina a jistě to nebyl jen dojem. Nuže nasedli jsme do stroje, který se okamžitě po startu jal nás děsit nerůjznějšími podivnými zvuky - chrčel, prskal, chroptěl, pískal (trochu jako projev velmi mladého Nicka Cavea v záznamech koncertů Boys Next Door a Birthay Party :-D ) a ve Velkých Losinách přímo zařval, vzadu mu upadla nějaká skříň a započal z něj rozvážně vytékat olej. S obavami jsme vystoupili a poseděli cca 2 hodiny v nějaké restauraci. Ďáblovo vozítko se naštěstí po škádlení řidičem probralo a se zpožděním nás dovezlo do Brna.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Mno ponejprv jsem tu chtěl rozepsat, kterak jsem jakožto studentík dobýval zemi zaslíbenou ležící na západ od padlých plotů, obepínajících naše hranice. Ale to by bylo moc dlouhé, takže vám povím jinou story.

Kterák jsem Švejka v anabázi napodobil

Ti kteří studují VŠ, vědí jak nesmírné je vypětí letního zkouškového období. Všude kolem to bujaře kvete a hlaholí.
Jen vy, jak pitomci, bloumáte nad skripty a nečitelnými zápisky laskavých kolegů studentů. Hlava vám to nebere. Fondy se krátí.
A už chcete stůj co stůj vypadnout na prázdniny.
No a v tomto naložení jsem konečně dorazil poslední examen a byl VOLNÝ. :pray:

Jsa hlavou už někde jinde, opustil jsem předčasně nějaké dodatečné školní povinnosti a vydal se na cestu k domovu.
Obvykle vyrážel jsem o půlnoci a přirážel ráno v sedm. Jak již bylo zmíněno, zdrhnul jsem však dříve a odstartoval v poledne.
Nálada byla výborná a cesta se spolužákem ubíhala v očekávání lepších zítřků jako po másle. :-P

A skutečně jsme jeli jako namydlený blesk. Ani jsem si nevšiml, že jsme projeli Pardubicemi a v družném hovoru pokračovali směr Kolín.
I ten jsme málem přejeli. No naštěstí si toho kolega na poslední chvíli všiml. On tak mohl bez problémů pokračovat do Rumburka a já jako vůl kvačil zpět ku Pardubicům. Dobrá nálada mě neopouštěla. Návazný spoj jsem bez problémů stíhal.

Tak se také stalo. V Pardubicích jsem vystoupil, zkontroloval časy, nástupiště a trpělivě čekal. Když nadešel čas Č, vydal jsem se k rychlíku. Po příjezdu pojezdu jsem se rozvážně nalodil, pro jistotu ještě jednou vše kontrolujíce. Spokojeně jsem se usadil a těšil se na další cestu k domovu. Nic netuše. Že je něco setsakra v nepořádku jsem zjistil vzápětí po rozjezdu vlaku. Ten se totiž hrnul na druhou než kýženou stranu.
Jel jsem zpátky do Ostravy. :-(

To byl šok. :shock: Příčinu jsem zjistil vzápětí.
Ve stejném čase a stejném nástupišti, míjely se na pardubickém nádraží dva vlaky. Liberec - Brno a Brno - Liberec.
Asi je vám jasné, do kterého jsem si sednul. :-?
Milá malá průvodčí se naštěstí nechala ukecat, že nejedu načerno (i když jsem pochopitelně jel) a pochopila mou šílenou situaci.
Vystoupil jsem v Chocni.

Po nějaké době jsem si toho dne již potřetí slavně zopakoval svůj příjezd do města perníku. :roll:
Nálada již značně poklesla, ale stále ještě nebylo třeba plakat nad rozlitým mlékem. Ještě mi jel k domovu poslední spoj. Jakýsi cajdáček, kterýž dovezl by mne domů před půlnocí. V lehce pochmurné náladě, s hlavou za horama, nasedl jsem na něj a nechal se unášet.
Dojel dokonce do Hradce. Zde jsem čekal až ho přepojí a já budu vesele pokračovat dál.

Jaké však bylo mé překvapení, když se ta zrůda rozjela zpátky na Pardubice. :shock:
Nejprve by se ve mně krve nedořezal a vzápětí jsem nevěděl, jak ji zchladit, natolik ve mně vřela. :evil:
Ten prďola byl pendl. Kdo by si ovšem v mém stavu všiml v jízdním řádu potřeby přestupu.
Ne do Pardubic už nejedu, rozhodl jsem se rezolutně a vystoupil v první prdeli za Hradcem. :wall:

Inu co bych to déle natahoval.
Počkal jsem na další cajdák, dojel do Hradce.
Tam vyčkal na rychlík, co z Ostravy vyrážel kolem půlnoci a v sedm ráno jsem byl doma jako na koni. :oops:
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tokkar: Übermasakr :lol: :lol: :lol:

No já jednou jela z Brna do Moravského Berouna a měla jsem přestoupit v Olomouci, pochopitelně jsem usnula a probrala se v Hanušovicích, nějaké 3 zastávky před Jeseníkem, tak že pojedu zpět do Olomouce, pak se mi povedlo nějak omylem vystoupit v Šumperku..nu, nakonec jsem se do toho Olomouce dostala a byla naložena do auta a odvezena :lol:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Tokkar:
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlieN: Ale kuš, takhle se smát cizímu neštěstí :naughty: :wink:

Tokkar: Jo, tohle znám - teda nic podobného jsem s vlaky nezažil, ale myslím tu frustraci, když se ti stane něco takového (ostatně to zná asi víc lidí :-) ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tokkar: V Pardubicích měl onoho dne nastat jistě nějaký Tvůj důležitý životní zlom, osud se Ti to snažil naznačit seč mohl, a Ty, paličák, to ne a ne pochopit ;-)

Jinak mě velmi, velmi těší, že nejsem sám, kdo při ježdění vlaků špatně přestupuje, dochází domů pěšky atp.... :-)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

7c: já se nesměju cizímu neštěstí (no.. vlastně tomu taky :mrgreen: ), ale hlavně je to výborně popsané, při čtení jsem se doslova válel smíchy :lol:

ale jinak na takovéhle přejíždění, nebo zapomenutí se někde jsem expert:
Třeba před asi pěti lety jsem jel autobusem z Hradce Králové do jižních čech, cesta byla dlouhá a tak ten autobus dělal v Pelhřimově čtvrthodinovou přestávku. Takže jsem vystoupil a šel se projít po okolí nádraží, no a nějak jsem se tam zapomněl a milý autobus odfrčel beze mně :lol: (ale nejvíc mě udivuje že si nikdo v něm nevšiml že tam nejsem, i když jsem tam měl velký batoh a na sedadle položenou otevřenou knížku :eh: )
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tokkar: :mrgreen: Souhlas s Ajantisem - osud si na tobě vylámal zuby ;-) Anebo to bylo naopak a vylámal sis je ty na něm? 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

AlieN píše:ale nejvíc mě udivuje že si nikdo v něm nevšiml že tam nejsem, i když jsem tam měl velký batoh a na sedadle položenou otevřenou knížku :eh: )
... :lol:

No já přidám takovou maličkou historku - je to pár let, co jsem prodával přední blatník od Hondy. No, ten člověk, který ho kupoval, byl z Brna, já z Kroměříže (70km), tak jsme nse domluvili na půl cesty - ve Vyškově. Nu, já se vydal na cestu ne přímo známým směrem autobusem a jako obvykle jsem ihned usnul. Když jsem se vzbudil, právě jsme stáli na zastávce - už jsem tudma párkrát projížděl, takže jsem ten Vyškov poznal, navíc tam stála hospoda s lákavým nápisem "vyškovské pivo".
Tož jsem se tam vypravil, otevřel knihu, objednal pivo a čekal na toho člověka, který měl dorazit asi za půl hodiny.
Po půl hodině mi zazvonil telefon, kde že se na tom nádraží potkáme. Já odpověděl, že už čekám v hospodě a popsal jsem mu kde. Dobré. Za 5 minut zvoní znova, že už je ten člověk v hospodě taky, ale neviděli jsme se... Hospoda byla na celém nádraží jen jedna, tak jsme oba chvíli zmateně přemýšleli, a oba se styděli vyslovit tu urážlivou otázku - "opravdu jste ve Vyškově"? Nakonec to prolomil on...
Nj, ale jak zjistíte v 8 večer, v jakém městě vlastně jste? Na nádraží to nikde nebylo a přece jen nejni zrovna elegantní takhle zastavit chodce a zeptat se: "Prosím vás, ve kterém jsem to městě"? Tak jsem se vydal už značně znejistěn podél silnice a koukal na domy, leč název města nebyl nikde napsán. Až jsem došel k hraniční ceduli a na ní spatřil nápis "Ivanovice na Hané". Je to zhruba 8 km od Vyškova.
Když jsem se s tím člověkem o půl hodiny později setkal, myslel jsem, že se studem propadnu do země :oops:
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

2 Ajantis: Netušil jsem, že je něco takového možné ...... :lol:
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“