Mňamky anebo oblíbená jídla

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Vlasák »

Mno, byla by nespravedlnost tu nechat jen thread o pití a vůbec okázalost jídlo opomenout ;-)

Nu, takže - co rádi papáte, co si rádi vaříte...? Co jste dneska jedli k obědu? Polívky, omáčky, věci z roštu, sladkosti, ovoce,...? Klasické recepty, nebo nějaké exotické speciality vlastní tvořivosti...? ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Vzhledem k tomu,že bratr vydělává,tak já jsem děv*a pro všechno(nebrat doslovně :-D ) takže vesele,vařím,peru,myju & etc...včera sem dělal Gordon blue jestli to znáte...ale asi moje nej jídlo jsou:
1.Samba
2.Flamendr
3.Smažák 8-)

Mno našel bych toho víc,ale teď musím posbírat pár mozkových buňek takže to potrvá :-P
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Ještě před půl rokem jsem měl rád ostrá jídla, většinou jsem začínal kořenit tam, kde většina končila, že už to je dost.... bohužel teď jsem na dietě, takže si o tomhle můžu nechat už jen zdát..a kuřecím masem se solí dušeným na vodě asi moc lidí neohromím :D
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

U mě je to jednoduché-když příjdu do restaurace,beru vždycky smažák a když do pizzerie,beru jedině šunkovou 8-)
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Oblíbených jídel mám celkem dost. Nejsem zrovna moc na omáčky. Nemám rád některé druhy zeleniny. Opravdu nesnáším ale jen koprovku a fazolky (ty hnusné zelené lusky). To bych nesnědl ani ze slušnosti. :-P
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Nesnáším brokolici... říkám jí plesnivý květák... a hlavně SOJOVÉ MASO!!!!! tohle u mě není jídlo, ale hnus!!! mám rád pizzy, ale ne ty buchty, co dělají na čáře (Brňáci vědí)... grilovaná jídla, sladkosti téměř všeho druhu.... ale i úplně prostá jídla, jako brambory s máslem a mlékem (i s cibulkou)... a moc nemusím polévky :) a momentálně nesnáším rohlíky, protože mám jíst jen starší, takové ty gumové blivy :)
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Tak když tu píšete i co nesnášite-já ze smrti nenávidím houby. Jakmile v něčem ucítím jen náznak houby,už to jídlo nesním :silenced:
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

A abych jen nekritizoval, nejvíce rád mám asi kuře s bramborovým salátem, po tom bych se mohl utlouct...

EDIT: fuj, co jsem to napsal za tvar? nejvíce rád... hezky česky opravuju na nejraději :)
Naposledy upravil(a) Pan Bača dne 7.10.2005 9:56, celkem upraveno 1 x.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Já mám nejradši asi italský jídla - prakticky všechny možný pizzy, torteliny, špagety a tak.. No a ze sladkýho - všechno, co je aspoň trošku sladký :-D

Jab: Mmm, fazolky :!: :twisted:
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 19.6.2006 18:05, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

KOFi píše:Jab: mmm, fazolky :!: :twisted:
Mmm, po těch házim šavli. :-P :-D
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Sním, prakticky vše, ale co skutečně nemusím - dršťková (znechucena ze ZŠ) a potom příliš mastná či nelidsky překořeněná jídla.
Z jídel v restauraci si nejraději dávám ''variace na kuřecí téma'' :)
Doma celkem běžná jídla - špagety, mích. vejce, rýže, brambory s tvarohem, omeleta s bramborem, rybí prsty, jogurty (těch dokážu občas zbodnout háááfo) apod.
Rád ale (pokud je nálada a čas) ukuchtím i něco ''náročnějšího'' přírodní plátky, francouzské brambory, balíčky (vypadá to zajímavě, když máte na talíři kouřící alobalovou cihlu :-D apod.
A co jsem již dlouhou dobu neměl a můj žaludek pro to truchlí - obalovaná cuketa, smažené žampiony, kapustové karbanátky mmmm........ :cry:

Tímto žaluji Vlasáka za způsobenou duševní újmu a týrání mých chuťových buňek tím, že ve chvíli, kdy mám ke svačině párky s chlebem (netvrdím, že by nebyly dobré, ale...) založí takovéto gastronomické téma ;-) :lol:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Fazolky se docela dají, pokud jsou dobře připravené.. mamka je doma vdycky rozsekala na malé kousky, takže ty obrovské mrchy jako ve školních jídlelnách doma nestrašily....

a takový malý průzkum: když děláte vývar, vaříte nudle v něm, nebo zvlášť?
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Jab: koprovku myslíš jako polívku? Ta je dle mých chutí věc zcela dokonalá a snědl bych jí snad celý hrnec 8-)

Arian: jo, houby taky nemusím - max. coby ve formě přísady do polívek. V bramborový by nějaká ta houba pro šmrnc plavat měla, houbovou polívku s přiměřeným množstvím hub mám taky dost rád.

Bhaall: mmm, Cordon bleu, to bych si nechal líbit 8-)

frosty: promiň ;-)

Pan Bača: zvlášť ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vlasák píše:Jab: koprovku myslíš jako polívku? Ta je dle mých chutí věc zcela dokonalá a snědl bych jí snad celý hrnec 8-)
Jako polívku jsem to nikdy nejedl. Takže myslím tu omáčku. Ale já kopr nesnáším tak jak tak. Strašně mi smrdí.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Koprovka jako polívka je kulajda, ne?
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“