HW - notebooky

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Nemate nekdo nejake informace o GK GeForce 8600 pro notebooky? Hlavne me zajima jestli se dodava s take DVI vystupem.
Obrázek
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

V pátek se stanu čestným majitelem notebooku HP (jaký je to typ, to přinesu později) :lol:
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Včera jsem se stal hrdým vlastníkem HP Omnibooku 6000 8-)
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Tak sem si vcera privezl domu noveho milacka
sasi Compal FL90.v2 15.4",S-ATA-II,SuperMulti,GF 8600GT 512MB Santa Rosa
Procesor Intel Core 2 duo T7700 BOX 2.40GHz, 800MHz FSB, 4MB L2
RAM 4GB (2x Kingston 2 GB 667MHz PC2-5300 DDR2 CL5.0 (5-5-5) SO-DIMM)
SEAGATE Momentus 160GB, 7200ot., S-ATA-II, 8MB, 2.5", NCQ, G-Force
... a par blbosti navic.
tak schvalne co na tom (ne)pobezi
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Pokud to není nějaká zázračná 8600GT, která je alespoň 3x rychlejší než desktopová 8600GT, tak bych si iluze moc nedělal :-)

Já bych ty peníze asi spíš vrazil do pořádného LCD monitoru :lol:

Ale samozřejmě, kdyby mi někdo takový notebook nabídl darem, tak mu div ruce neutrhnu :twisted: :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

No ja potrebuju book do skoly, tam by mi byl monitor nanic. A lepsi grafika do ntbooku se asi jen tak nesezene.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Tinnarr píše:No ja potrebuju book do skoly
Ty už potřebuješ hrát hry i ve škole? :wink: :twisted:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

sevencreature píše:
Tinnarr píše:No ja potrebuju book do skoly
Ty už potřebuješ hrát hry i ve škole? :wink: :twisted:
No jistě, jak jinak by člověk přetrpěl ty přednášky, na které musí jít kvůli důležitým dvou minutám?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

drake127 píše:
sevencreature píše:
Tinnarr píše:No ja potrebuju book do skoly
Ty už potřebuješ hrát hry i ve škole? :wink: :twisted:
No jistě, jak jinak by člověk přetrpěl ty přednášky, na které musí jít kvůli důležitým dvou minutám?
Presne tak
Obrázek
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

drake127: Myslíš ty dvě minuty kdy přednášející říká: "Tak to by jsme měli, uvidíme se za týden." :?: :lol:
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

AlieN píše:drake127: Myslíš ty dvě minuty kdy přednášející říká: "Tak to by jsme měli, uvidíme se za týden." :?: :lol:
Hehe, kvůli tomu bych tam nechodil.. spíš jsem myslel něco takového: "Tohle není ve skriptech, asi to ani nepochopíte, takže pamatovat ani psát si to nemusíte. Jo, ale u zkoušky to bude."
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od MCZ »

Plánuji koupi notebooku. Preferovaná značka Asus, dobrý tip jsem obdržel i na Fujitsu Siemens. Plánovaný výkon není žádný high-end, spíše základ - Intel Core 2 Duo, 2 GB Ram, 160 GB HDD, ATi Radeon "něco". Ještě měsíc dva počkám, až po vánocích slezou ceny, ovšem stejně si musím pohnout; potřebuji WinXP Pro a ty mají být v prodeji už jen pár měsíců. Chtěl bych se zeptat na vaše rady a zkušenosti ohledně NB (na co si dát pozor, co nekupovat); taky by mě zajímalo, kde by asi bylo nejlepší jej koupit; dobrý výběr mají třeba na http://www.czechcomputer.cz/.

Dnes se též spolužák zmiňoval o koupi na ebayi, kde se dají koupit nové NB třeba i za poloviční cenu. Na druhou stranu to může mít svá úskalí - absence české klávesnice (ok, tohle je spíše jen drobnost), pak reklamace, nemožnost koupě českého OEM OS. Pak je ebayi aukční obchod, takže původní cena se může vyšplhat na hodnotu, kde už to nemusí být tak výhodná koupě. Máte s tímhle někdo nějaké zkušenosti?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Na notebooky tu je myslím i celý thread. Jinak kdybych kupoval notebook já, tak to bude buď (IBM) Lenovo ThinkPad nebo HP. Nic jiného, bohužel. Z mých krátokdobých působení v prodejnách a servisech jsem poněkud ztratil důvěru v ostatní značky :-) Ale je fakt, že po nootebookem si představuji něco lehkého, spolehlivého, extra odolného, co má dlouhou výdrž baterie a je velmi dobře přenositelné. V ostatních noteboocích (hlavně co se hraní her týče) se tedy moc nevyznám - btw bratr si nakonec koupil Acer a když jsem mu měl s výběrem radit, že jsem tedy netušil (protože IBM ani HP nechtěl) :-)

Btw Lenovo ntb mají standardně Vista Business / XP Pro instalaci - tj. můžeš mezi nimi libovolně měnit/přeinstalovávat (tedy nejde mít nainstalované oba OS současně).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Re: HW - notebooky

Příspěvek od Tinnarr »

Doporucuju VBI notebook http://www.vbi.cz/
vlastni konfigurace, rozumne ceny, a naprosto neocenitelna vec - zaruka na komponenty!!
mam odtamtud sveho milacka a jsem s nim maximalne spokojenej
Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: HW - notebooky

Příspěvek od MCZ »

7c: já právě snad slyšel kritiku na všechny možné značky, takže je opravdu těžké v tomhle něco vybírat ;-).

Tinnarr: taky zajímavá možnost, díky. Trochu mi jen chybí ty ATi grafiky.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“