Militaristický koutek Mk II

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

Carlos - mýlíš se:)

Cozzinni - Jenže u beznábojnicového střeliva má smysl zkoušet i menší ráže - součet výhod převáží nevýhody... (Navíc si uvědom, že tam se trochu stírá klasická kategorizace munice, kde nehodnotíš jen průměr, ale i délku nábojnice;)
Navíc Walther (HaK ?) není závislý na tom, co si přeje NATO;)

Samopaly jsou kategorií sama pro sebe...já bych věřil, že 9 mm Luger vydrží déle, než koncepce samopalu;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Cozzinnni »

Vallun: Vždyť 9 mm Luger je tu už teď déle než samopal, ne? :-)

Co se koncepce týče, možná se půjde cestou hybridů mezi karabinou a samopalem (viz P90), ale spíš bych věřil klasické koncepci ála MP5. Jedno je jisté - úlohu samopalu útočná puška nezvládne :salut:
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Cozzinnni »

Tak mě napadlo...přemýšlel jsem o té nové ruské stealth stíhačce (myslím že jí říkají - výstižně- Raptorskij) a napadá mě...jak by vypadal souboj dvou stealth stíhaček? :-D nevím jak to s tím stealth je, ale pokud chápu dobře, oba stroje jsou radarově neviditelné dokud neotevřou sekci s výzbrojí, ne?
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

Na to byl výborný článek v něček jako ABC...:) Jak piloti odhazují zaměřovací brýle a točej se v dogfihtu na viditelnou vzdálenost:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Cozzinnni »

Vallun: Takže návrat kanonových soubojů? :-D Jasně, asi po sobě budou střílet rakety s IR naváděním...

Ale jestli fakt nepůjde PAK FA vidět na radaru, to asi nebudou posádky E-3 Sentry moc klidně spát, pokud budou vědět, že potencionální nepřítel má ve výzbroji něco, co jde vidět až ve chvíli zaměření a vypuštění střel...
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

IR vyzařování eltounu lze taky poěmrěn úspěšně potlačit a kdyžtak máš světlice...:)

Naložej na 747 Tamaru a bude po Raptorském:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Cozzinnni »

Vallun: Já jen že jsem četl Čestný dluh od Clancyho (Debt of Honor v originále), kde se Raptor připlížil k japonskému E-767 AWACS a jeho operátoři F-22 zachytili až ve chvíli, kdy k nim svištěl dáreček v podobě jedné AMRAAM. Tak jsem právě přemýšlel, jestli by Rusové nemohli Sentrynám provést s Raptorskym to samé...

A k těm IR střelám: Mám pocit že nejnovější Sidewindery by se světlicema jen tak oblafnout nenechaly, ale je pravda, že pokud to Rusové myslí se stealth vážně, byla by blbost vyhodit spoustu peněz za něco, co sice nejde vidět na radaru, ale na IR to vidíš už zdálky (i když u ponorek třídy Alfa Sověti ukázali, že logika jim je cizí - tuna peněz za titanový trup, do kterýho dají hlučnou strojovnu :roll: )
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

CS má propracovaný systém obrany...;) nehledě k tomu,že staelth technologie je primárně určená proti pozmením radarům;) Sentry má i tka výhodu...ale ano, máš pravdu,že to bude rizikový prvek...:)

No, běžné civilní jumbo by asi samotnás větlice proti Sw IV neochránily, ale představ si, že rozostříš vlastní IR profil a vyšleš dvě kategorie světlic - superhorké a studenější...;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Cozzinnni »

Vallun: No...potom by ten Sidewinder měl v hlavici pořádnej maglajz. To už se vyplatí kašlat na techniku a jít do toho postaru kanonem :-D
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

Ony jsou další možnosti...třeba akustika...:)ale kdo ví...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Cozzinnni »

Vallun: No, něco takového použili Němci u jedné z těch jejich experimentálních řízených střel země-vzduch (nemůžu si vzpomenout na jméno) Mělo to hlavici nastavenou na zvuk motorů B-17 při cestovní rychlosti a vybuchovaly až když ten zvuk dosáhl určitých decibelů (neboli když byla střela dost blízko). Naštěstí pro USAAF je Němci nestihli bojově použít.

Ale myšlenka "vzdušného sonaru" nezní špatně. To by ty letadla po sobě střílela de facto "okřídlená" torpéda :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Cozzinnni dne 22.2.2010 13:53, celkem upraveno 1 x.
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Neferit Sr. »

Ráže 11,25 až tak pitomá není. Sice nevím u jaké zbraně jsi to objevil, já mám zafixováno 11,45 u Pistolí Coltů vz. 1911.

Ale pistole je zbraň důstojníka a seržanta, tankisty, kulometníka, pancéřovníka a dělostřelců u samohybek. Takže jim silná pistole pomáhala přežít při boji na krátkou vzdálenost a v boji muže proti muži. Výkonnost pistolí coltů je taková, že po zásahu byť ne smtelném se málokdo udrží na nohách. V tom je její hodnota a koneckonců už to, že se ve vyzbroji prvosledových formací udržela 90 let a u národní gardy je doposud něco značí.

EDIT: kde je příspěvek na který jsem odpovídal? :think:
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Schleitr »

Konec konců byl 1911 konstruován do podobné války jakou teď US Army vede.....
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

Jeee, pátrač Neferit Sr. je zde, vítej, alespoň na skok:)

ráže .45 ACP neboli 11,25 mm je podle mého prostě nepraktická - zbytečně omezuje počet nábojů v zásobníku a rozdíl v účinnosti oproti 9 mm Luger je malý na krátkou vzdálenost a na delší enbo přes překážku je dokonce .45 ACP horší...

Samozřejmě, není to špatná ráže, ale já rozhodně jejím fanouškem nejsem:) To, že se drží je spíš otázka pocitovosti a tradice...přebrojit celé národní gardy by položilo i USA...

Navíc pistole jako taková je spíš zbraň pro důstojníky a poddůstojníky...ostatní "specializace" mají spíš samopal, nebo útočnou pušku ve zkrácené verzi...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Schleitr »

Když jsme u těch zbraní tak co samopaly?Myslím si,že "lasické" samopaly (např MP-5) mají pomalu odzvoněno.Pro vojenské účely je tady zkrácená útočná puška.A pokuď jde o policii tak bych větřil v modularitu.Jak je běžná kombinace útočná puška-lehký kulomet tak se objeví pistole-malý samopal.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“