HW: Myši a Klávesnice

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

Jak tak sedim u kompa v lázních, tak zjišťuju že vynechává, což je poněkud nepříjemné, neboť se tam hraje houfně Diablo II.
//Snad to neni moc velkej spam, ale je to o myši.//
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Zase se jednou urodila opravdu krásná klávesnice. A dokonce má i velký enter a shift! Kdybych si právě v úterý klávesnici nekoupil, vážně bych o ní uvažoval.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Myši a Klávesnice

Příspěvek od MCZ »

Ajantis: tomu říkáš krásná? :-) Vypadá trochu retro (vlastně dost), což zrovna není typ designu, který bych u HW vyhledával.

Osobně zůstávám věrný Logitech UltraX Premium Keyboard; mám ji doma i v Praze a fakt si nemůžu stěžovat; je opravdu dost těžká (takže po stole neklouže), nízký zdvih kláves (nesnáším "klapačky"). Levý shift má sice krátký, ale místo něj klávesu pro převrácené lomítko/svislítko. Popravdě moc nechápu, proč vyžaduješ dlouhý shift; je sice pravda, že jsem ty nové znaky zvyklý psát s Alt Gr + Q/W, ale i tak je to o fyzickou klávesu více, což se třeba v FPS hodí.

Co se týče opravdu krásných klávesnic, vede u mě Logitech Illuminated Keyboard, osobně však preferuju klávesnice s minimem elektroniky, takže si rád nechám zajít chuť.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ: Ano, tomu říkám krásná. I když je to samozřejmě nižší liga než Logitech diNovo Edge. Ovšem i ta Illuminated Keyboard je hodně hezká.

Nejde ani tak o to, aby byl shift dlouhý, jako spíš aby tam nebyla vsunutá ta klávesa s převráceným lomítkem/svislítkem (ani žádná jiná), kterou nevyužívám, ale zavazí mi, jelikož ji musím "překračovat", abych se dostal k shiftu, který naopak využívám hojně. (Pro ujištění: jsem nucen na takové klávesnici čas od času psát.)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Myši a Klávesnice

Příspěvek od sevencreature »

Klávesnice s krátkým Shiftem je určená tak do popelnice. Horší už je snad jen klávesnice s prodlouženým mezerníkem :roll:

Odbočka - po svých zkušenostech s HW už jsem nabyl dojmu, že není všechno zlato, co se třpytí a zlatá cesta tady platí taky. Ehm, jinak řečeno, co je drahé ještě není nutně dobré (resp. může to být přímo špatné, a to hodně špatné - což bych tedy vážně nečekal).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Myši a Klávesnice

Příspěvek od MCZ »

7c: ten dlouhý/krátký Shift je fakt jen o zvyku; tedy umím si představit, že jej někdo skutečně vyžaduje, ale já se bez něj obejdu. Jako mnohem větší zlo vnímám "alternativní" rozložení kláves - tedy například bloku s Insert, Home apod., posunutí šipek víc k levému bloku atd.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tak klávesnice, která měla mít podle internetových stránek Czechcomputer dlouhý Shift, ho ve skutečnosti nemá. Proto byla vrácena. A naděje na Gigabyte GK-K8000 zase žije. :-P Už jen aby se zde začala prodávat...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Myši a Klávesnice

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Já bych radši tuhle: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... eamtop.jpg :-P

Ta Gigabyte vypadá hezky a některé feature jsou fajn, ale to údajné klapání kláves mě děsí. Popravdě jsem už dlouho plánoval klávesnici, ale pořád se nemůžu rozhodnout - G15 od Logitechu má taky své kritiky (stará i nová verze), Sidewinder má dlouhý Shift a chybějící nožky pro zvednutí... Bída. Nechce se mi vyhazovat hodně peněz za něco, co je "defective by design" :roll:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Ajantis: Já bych radši tuhle: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... eamtop.jpg :-P
:shock:
Tak tohle je nářez! Nádhera. Asi by vyšlo na hodně peněz, což?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Myši a Klávesnice

Příspěvek od sevencreature »

Těžko říct :think: Hádám, že autor je nejspíš trochu dlouhodobější sběratel, takže materiálu měl nejspíš dost, náročnější to bylo spíš na zpracování. Otázka taky je, jak je kvalitní co se funkcionality a provedení týče, pokud odhlédneme od designu :-)

http://www.flickr.com/photos/16307058@N00
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jsem nucen si koupit movou myš (momentálně ovládám PC výlučně klávesnicí a jde to překvapivě dobře :-)) a mám jeden dotaz: Je do stran vyklápěcí kolečko návyková věc podobně jako kolečko samo o sobě a boční tlačítka? :-) Tedy jakmile je jeden začne používat, neobejde se bez něj? Logitech G5 (která je má) je totiž nemálo dražší než MX518 (která ne), tak uvažuji, jestli se to vyplatí.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Myši a Klávesnice

Příspěvek od MCZ »

Ajantis: já osobně kolečko vyklápějící se do stran nepoužívám; jednak mi bez spec. softu nefunguje (nerad zbytečně bastlím systém a všechna ostatní tlačíka fungují bez dodatečného SW) a druhak mi přišlo příliš citlivé. Zato bez zpět/vpřed tlačítek po levé straně bych už se asi neobešel.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ: A jakou máš myš?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HW: Myši a Klávesnice

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Jednu dobu jsem měl IntelliExplorer 4.0 (nebo jak se to jmenuje) a tam to vyklápění bylo spíš na obtíž. Praktické využití to moc nemělo (špatná citlivost a špatné ovládání - jako přepínač se to dá použít, ale je to zbytečné, protože na dnešních myších je tlačítek už tak dost, a jako posuvník to má moc malý rozsah pohybu). Teď mám už dlouhou dobu G9 a teprve v tuhle chvíli jsem si uvědomil, že tuhle funci má taky (a taky mi přijde zbytečná). Spíš bych měl obavu, že to může rozviklat kolečko samotné...

Pointa - z těch dvou myší bych si vybral tu, která lépe sedí v ruce.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Aha, tak výkyvné kolečko nebude pravděpodobně něco, zač bych chtěl dát 500 Kč navíc. Díky.

Takže přejdu z MX510 na MX518. V podstatě úplně stejná myš, jen s lepšími vnitřnostmi, které nevyužiju, a patřičně zvýšenou cenou. Yeah.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“