Jak rychle čtete?

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Hmm asi ne...jenom si z nás dělá prdel :)
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Target
Sigilan
Příspěvky: 449
Registrován: 22.3.2006 12:43
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Target »

42 vterin. Cetl sem to co nejrychleji, ale tak, abych vedel o cem to vlastne bylo ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Idaho: WTF? Buď hodně rychle vysvětli, co to mělo znamenat, nebo se s tímto tématem rozluč.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - i já jsem zvědavý, ale hnedka vyhrožovat? Přijde mi to nedůstojné tohoto fora...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Takže průměr je 31,92 s, hm... zajímavé, neuspořádáme soutěž v rychločtení? :twisted:

v sobotu jsem se byl mrknout na pevnost dobrošov, v tématu o 1.R sem se ptal jestli by byl zájem o takovou reportáž, bylo toho hodně tak abych nezabíral zbytečně mnoho místa jsem to chtěl dát do efektivní prezentace s hudbou, jenomže obrázky byly s popisky a já nevěděl jak to načasovat, to je celé...
děkuji všem zůčastněným

sdělíte mi ještě co si o tom textu myslíte (slohově) a kolik jste odhalily chyb?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Idaho píše:sdělíte mi ještě co si o tom textu myslíte (slohově) a kolik jste odhalily chyb?
Tvé příspěvky jsou jedna velká chyba :wink: :lol:

Heh, nic proti vyjmenovaným slovů atd., ale alespoň ty nejzákladnější pravidla, jako je velké písměno na počátku věty, by snad bylo možné dodržovat, ne? :twisted:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Idaho: A byl by takový problém napsat to rovnou do prvního postu? Takhle to vypadalo na thread hrůzy, kde se popíše x stran jen nějakými výsledky.

A chyb máš všude jako máku.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rychle čtete?

Příspěvek od drake127 »

Něco jsem našel, nebude to ale asi všechno.
Když před dvěma lety způsobil hurikán Katrina kvůli omezení těžby v Mexickém zálivu růst cen ropy na více než sedmdesát dolarů za barel, bil celý svět na poplach a obával se nové ropné krize. V současnosti se cena ropy přiblížila opět k 78 dolarům a na ropnou krizi nikdo nevzpomene. Vyšší ceny ropy znamenají zdražení benzínu.
1._8. 2007 11.57

PRAHA - Za posledních sedm měsíců podražila ropa téměř o dvacet dolarů za barel (cca 159 litrů). Ještě v lednu byla cena kolem 60 dolarů, i níže. Na konci června už to bylo 70 dolarů za barel, v červenci ještě o tři dolary více.

Desetiměsíční maximum padlo 5. července, když cena přesáhla 74 dolarů. O pouhý den později pak již stála 75 dolarů. A od té doby se sune stále dál.
Příští rok možná už 100 dolarů.

V příštích týdnech by se cena ropy mohla stabilizovat v blízkosti rekordních hodnot. "V současnosti jdou proti sobě dva trendy. Končící motoristická sezona v USA tlačí ceny dolů. Naproti tomu zde existuje celá řada rizik, jakými jsou například blížící se sezóna hurikánů nebo nejistá situace v Nigérii, Íránu a Iráku. Ty pak tlačí cenu ropy nahoru," řekl Novinkám analytik společnosti Cyrrus Marek Hatlapatka.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Špatným pravopisem sice trpí nejeden z mých výtvorů, nicméně toto na triku nemám, je citace zprávy z novinky.cz
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Jsem jediný kohovšechny ty hrubky rozptylovaly? Já se kvůli nim hodně vracel a to na tom s pravopisem nejsem nejlíp... (docela jsem čuměl co Drake127 všechno našel :lol: ) Možná by stálo za to, rozebrat to do hloubky... :think:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Nebo jim to poslat takhle opravený zpátky do redakce :mrgreen:
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

KEBULE píše:Jsem jediný kohovšechny ty hrubky rozptylovaly? Já se kvůli nim hodně vracel a to na tom s pravopisem nejsem nejlíp... (docela jsem čuměl co Drake127 všechno našel :lol: ) Možná by stálo za to, rozebrat to do hloubky... :think:
já se snažil číst fakt rychle a hrubky jsme nevnímal, ale teď, když se koukám ke drakeovi, tak mne řpedevším zaráží otřesný sloh:) hned v první větě je to děs.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Konečně na novinky.cz alespoň odpovídá forma obsahu. :-)
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

KEBULE píše:Jsem jediný kohovšechny ty hrubky rozptylovaly? Já se kvůli nim hodně vracel a to na tom s pravopisem nejsem nejlíp... (docela jsem čuměl co Drake127 všechno našel :lol: ) Možná by stálo za to, rozebrat to do hloubky... :think:
No mě ani ne, teda všimla jsem si, ale ještě to šlo. Mám kamarádku dyslektičku a ta když spěchá a pošle mi mejl, aniž by nad tím přemýšlela, co kam přijde, tak to je síla, ale vždy mě rozesměje nakonci mejlu, kdy napíše, že spěchala a ať si nevšímám hrubek. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

http://www.novinky.cz/internet/software ... quc6f.html
Česká policie si na své triko připsala poměrně unikátní zásah. Podle zdroje Novinek zabavila v uplynulých dnech v prostorách kolejí Strahov dva počítače nabité pirátskými kopiemi softwaru, hudby a filmů. Z nich se tato data šířila do takzvaných výměnných sítí mezi milióny běžných uživatelů internetu. Údajně totiž nešlo o běžné "studentské" počítače.
10.8. 2007 15:29

"Mohu potvrdit, že se zátah uskutečnil předminulý týden v Praze 6 na koleji vysoké školy na Strahově," řekla Novinkám mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká s tím, že podnět k zásahu přišel od mezinárodní organizace IFPI.

IFPI (Mezinárodní federace fonografického průmyslu) sdružuje vydavatele zvukových nosičů a celosvětově bojuje proti nelegálnímu kopírování hudby.

Případu se věnují nyní pražští kriminalisté. "V této části vyšetřování se k případu nemůžeme vyjádřit," řekla Novinkám mluvčí pražské policie Eva Miklíková.
Policisté měli štěstí

Přístroje zabavené českou policií na Strahově nebyly běžnými počítači, které si jejich vlastníci zaplavili neoriginálními verzemi programů nebo filmů z takzvaných P2P sítí. Mělo jít o přístroje, v hantýrce počítačových hackerů nazývaných jako "mašiny", které patřily přímo "scéně", jak uvedl zdroj, který si nepřál být jmenován.

Scéna je velmi jednoduše řečeno označení pro úzce specializovanou komunitu lidí, kteří obcházejí nejrůznější protikopírovací systémy nejen nových programů, ale také filmových a hudebních titulů.

Tyhle prolomené programy potom umisťují na vlastní FTP servery, kde k nim mají téměř okamžitý přístup. Z FTP serverů se potom data po několika hodinách dostávají do výměnných sítí, odkud si je stahují milióny pokročilejších uživatelů osobních počítačů.

Policie údajně zabavila jednu "mašinu", která patřila přímo skupině z počítačového podsvětí, na druhém počítači běžel výměnný program DC++, který distribuoval pirátský software dále.

"Nikoho policisté nezatkli, pouze tam naběhli, protože jim to řekla IFPI. Měli obrovské štěstí, protože sebrali hned dvě mašiny. Ale nikdo z nich přesně nevěděl, co našli, to zjistili až poté od vyšetřovatele," řekl Novinkám dobře informovaný zdroj.

Ondřej Grym, Novinky
Tak kolik kdo našel chyb? :lol:

Ozvu se až 19.8
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“