Focení a Vy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Focení a Vy

Příspěvek od Sirine »

- focení mě baví a lituji toho, že nemám to správné místo (a už ani vybavení) k vlastnoručnímu dělání fotek (kouzlo černobílé fotky, která Vám leze zpod ruky z vývojky, ustalovače a musíte si ji usušit...paráda) :oops:
- fotím převážně dig. zrcadlovkou ;-)

- jak jste na tom tady ostatní? :?:
- fotíte, máte veselé a nepříjemnosti, trapasy, čemu dáváte u focení přednost, zkušenosti se světlem... prostě cokoliv, co se týká focení ;-) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Re: Focení a Vy

Příspěvek od CeBrk »

Sice v podstatě vůbec nefotím, ale zato jsem dostatek drzý a vlezlý, abych se nacpal i do tohoto téma.

Je pravda, že pěkné fotografie mne vždy dokázaly okouzlit a občas je pohled na kvalitní uměleckou fotku pohlazením pro duši, oko, respektive pro mozek. V případě že jde o akt, lze tento výčet orgánů ještě rozšířit. Pokud jde o samotnou praxi, dostal jsem před třemi (nebo čtyřmi?) lety pod stromeček fotoaparát (kvalitou zcela podřadný kompakt) a s jeho pomocí jsem se během pár dní pokusil nafotit něco alespoň krapet kvalitního... marně. Umělecký duch ve mě evidentně nedříme, a jestli ano, tak je v hlubokém kómatu. Težko říci, jakým šokem ho probrat. Asi jediná má fotografie, za kterou se nemusím stydět je tato. Velice si vážím těch, jimž z fotoaparátů leze soubor pixelů, na který se dá dívat bez pohoršení a obav o své estetické cítění.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení a Vy

Příspěvek od Sirine »

- v kurzu Tvůrčí fotografie jsem se kdysi dozvěděla, že není špatná fotka :-D , když si ji umíš obhájit :dancing: a na to myslím, když ta fota mažu :shhh:
- něco málo mám na rajčeti pod svým nickem ;-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Focení a Vy

Příspěvek od KEBULE »

Cebrk kecá... na tu jeho dle něj jedinou slušnou fotku jsem se díval a je docela umělecká a dle mého i estetická :-D Takže v tak úplném kómatu ten cit nebude.

Sirine: pokud se někdy budeš chtít zbavit své zrcadlovky stojím první ve frontě :-D

A tímto bych chtěl vypsat soutěž o nejzmršenější fotografii... A apeluji na vás i vy se pochlubte se svou neschopností já za sebe bohužel budu muset své příspěvky do soutěže přidat jindy páč jsem na návštěvě a svou databázi zde nemám...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení a Vy

Příspěvek od Sirine »

-musím pohledat (normálně je mažu... :oops: ) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Focení a Vy

Příspěvek od KEBULE »

Sirine, popravdě když se tak dívám na vzbuzený zájem, tak to asi ani nebude potřeba... :-(
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení a Vy

Příspěvek od Sirine »

-no asi ne....ale facebook já z principu nerada :-? , maximum mé komunikace se světem obstará občas icq nebo tady sigil (a ta fota na rajčeti), takže tak :think: a zrovna dneska mi to focení nějak nešlo (asi tím, že mám plnou hlavu toho 8 měsíčního kurzu angličtiny co mě od pondělí čeká... :shock: )
-tak až vykoumám, jak to sem nacpat.... a když to nepůjde šoupne je na rajče :shhh:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení a Vy

Příspěvek od AlieN »

Úplně špatné fotografie jsou o ničem, takových vyrobí každý do hodiny stovku... ale co takhle fotografie které jsou sice totálně zmršené co do původního záměru, ovšem nějakým zvrhlým způsobem se i přesto (či snad právě proto) povedlo, že vypadají velice zajímavě? ;-)

Kupříkladu ode mně z nedávného Dead Dolls Disco v Brně:
Obrázek

Co se týče mě a fotografování - Bavilo mě to vždy, už od prvního kompaktu který jsem dostal někdy v sedmi letech a během prvního večera vyplácal na naprosto neznámé a nezajímavé lidi celý, tehdy docela drahý, film. Ovšem aspoň trochu pořádně (tzn ne na úplně lamerské úrovni) jsem se mu začal věnovat až před cca rokem a půl, kdy už mě přestalo bavit půjčovat si všude možně různé ultrazoomy a kompakty, a koupil si zrcadlovku Olympus E-410 u které jsem kupodivu vydržel doteď... a mám na ni nově už i jedno docela použitelné sklo :-D


Sirine
Když chceš na net hodit jen pár fotek na ukázku, tak většinou bohatě stačí dát je na http://www.imageshack.us Jen je dobré je zmenšovat a doostřovat u sebe v pc ještě před uploadem, to jejich interní zmenšování s fotkou občas dokáže udělat solidní zvěrstva... i když rajče je na tom podobně (i tak na něm ale pořád jsem :-D) a Facebook speciálně je v tomhle (a nejen tomhle, způsob uploadu větších alb taky dost bolí) naprosto příšerný.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení a Vy

Příspěvek od Sirine »

-hm...to to tady ještě není u Hadrníka (nebo v propadlišti dějin?)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Re: Focení a Vy

Příspěvek od CeBrk »

Sirine píše:-hm...to to tady ještě není u Hadrníka (nebo v propadlišti dějin?)
Není. Všichni se zatajeným dechem čekáme, až to tu rozjedeš :-)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení a Vy

Příspěvek od AlieN »

Sirine: S chutí rozjížděj... třeba čím a co nejvíce fotíš? (gearfaggotry rules :-P )
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“