hledám RPG velmi specifické

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od magnus »

zdravím, přátelé
už nějakou dobu sháním RPG se specifickým systémem dovedností, které se vylepšují jejich používáním
už mám po krk akčních RPG, kde za úroveň dostanu 5 dovednostních bodů, které si můžu rozdělit jak je libo
Morrowind už jsem prošel křížem krážem a ač má přesně to, co hledám, tak mě docela zklamal v oblasti magie.. ne že bych byl nějaký kouzelnický fanatik, naopak, hraji raději za bojovníky, ale Morrowind má v této oblasti množství nedostatků
velmi se mi líbil magický systém ve Faery Tale Adventure 2, přesně takový systém bych uvítal ve více hrách
momentálně jsem se snažil zabavit u Wizardry 8, ale nedokáži se přenést přes to, že monstra se generují v závislosti na mé úrovni, tento hrubý nedostatek byl rovněž u Oblivionu, ale alespoň byl odstraněn rozsáhlým modem
a neměl bych zapomenout na starý dobrý Dungeon Master, kde hráč vylepšoval 4 základní povolání používáním jejich útoků/magie
má někdo zkušenosti s nějakou podobnou zde nejmenovanou hrou, kterou by mi mohl doporučit?
:doh:
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od nuke »

Hmmm. Napada ma len ta zmienovana Wizardry 8 ktoru spominas. Tak isto aj Oblivion, ale ten ti aj s OOO predstavovat nemusim. Mozno by som na tvojom mieste este tomu W8 dal sancu a pripadne sa poohliadol po nejakych modoch. Ale IMHO ten level scaling nepriatelov nieje az taky na hlavu ako v povodnom Oblivione.
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od magnus »

k wizardry: nejraději mám, když zkouším hrát solo hru, která je dělaná pro družinu, ale wizardry tím, že si vemu jednu postavu a leveluji 6x rychleji, si jen pod sebou podřezávám větev, protože síla nepřátel se zvyšuje se mnou a sice můžu mít hned v klášteře dost vysoký level, ale vybavení pouze počáteční
četl jsem si sice nějaké návody na flamestrykovo stránce, že jediná možnost jak hrát solo je paradoxně zdržovat postup na vyšší úroveň, ale o čem to potom je, když ztratím jednu ze dvou hlavních výhod hraní solo?
ještě jsem si vzpomněl na hybrid adventury a RPG, sérii Quest for Glory, kde se taky dovednosti i vlastnosti vylepšovaly používáním
:doh:
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od PostTrauma »

Ještě je tu Diablo klon Dungeon Siege, kde máš tři staty a čtyři skilly, které se vylepšují používáním. Ne že bych ti to doporučoval, ale splňuje to tvůj jediný požadavek : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od magnus »

dungeon siege tohle sice splňuje, ale jen na oko, protože vývok postavy je řízen její celkovou úrovní a tudíž když budu chtít s někým kdo celou dobu bojoval na blízko, začít třeba s magií, tak dostat ji na druhou úroveň je stejně obtížné, jako dostat již vycvičený boj na blízko na další úroveň, alespoň mi to tak připadalo a pokud jsem se snažil vytvořit hybrida dvou oborů, které jsem střídal, tak jsem pak nebyl dobrý ani v jednom
navíc lineárnost téhle hry je ubíjející
:doh:
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od PostTrauma »

Tak tohohle jevu jsem si nevšiml, přišlo mi, že slabší schopnost se vyvíjí rychleji. Ale možné je konec konců všechno. Já jsem to dohrál kdysi dávno a když jsem se nedávno k tomu vrátil právě kvůli dobrým vzpomínkám na ten systém vývoje a datadisku, dokopal jsem se do druhého města a tam jsem skončil. Sdílím tvůj názor, že postupné zlepšování využívaných skillů jako v Morrowindu bylo docela příjemné. Škoda, že to není ve více hrách.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od Tarreb »

Magnus: Dungeon Siege raději nehraj, je to jedna s nejhorších RPG, jaké jsem kdy viděl.

Jinak, s těma dovednostma je to trochu jinak- dovednosti se dělají pořád stejně rychle, ale vlastnosti ( sil, obr, int) se navzájem omezují. Např pokud budeš mít sílu 25, tak se ti moc nevyplatí sesílat kouzla, protože ti hrozně pomalu poroste int. Skill v magii ti poroste stejně.

BTW, ten příběh by zasloužil Zlaté deja vu :roll: Už si ani nepomatuji jak to skončilo, což bych řekl že mluví za vše. :wall:


EDIT: Na morrowindu bylo nejpříjemější to zlepšování dovedností- když jsem šli hrát fotbal, tak kámoš zapnul Morrowind, zatížil hrnkem klávesu pro skákání a když se za 3 hodky vratil, tak byla jeho postava mistr v atletice :lol: Podobně třeba s ukrýváním...
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od nuke »

To utekanie to chapem. v Oblaci stacilo bezat proti zdi, ale ak si stlacil skok, skocil len raz sa mi zda. v morrowinde skakal stale dookola ?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od PostTrauma »

Tarreb píše:EDIT: Na morrowindu bylo nejpříjemější to zlepšování dovedností- když jsem šli hrát fotbal, tak kámoš zapnul Morrowind, zatížil hrnkem klávesu pro skákání a když se za 3 hodky vratil, tak byla jeho postava mistr v atletice :lol: Podobně třeba s ukrýváním...
No, je to trochu pokoutný způsob, ale budiž : )

Ještě mě napadla stará dobrá Jagged Alliance (2) a X-COMy, přestože jsou to spíš strategie s RPG prvky (hlavně ty X-COMy).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od magnus »

taky mám pocit, že v morrowindu nestačilo držet tlačítko pro skákání
dungeon siege jsem bohužel hrál a taky netuším o čem ten příběh byl
ještě jsem hrál Ultimu Online, ale tam se mi velmi často stávalo, že šel někdo kolem a pocvičil si na mě nějaké ošklivé kouzlo, případně mě zrubal mečem, takže jsem u toho dlouho nevydržel :(
děkuji, Jagged Aliance zkusím, to jsem nehrál, ale to neznamená konec debaty; jestli někoho napadne ještě nějaká hra, sem s ní
:doh:
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od PostTrauma »

První díl Jagged Alliance je docela dost starý, já jsem u něj moc dlouho nevydržel (možná i proto, že jsem předtím hrál druhý), ale druhý díl už je super - hlavně jestli máš rád střelné zbraně : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od Carlos »

PT: Ne nutně, expert na maskování (plížení) s nožem taky odvede kus krvavé práce.

Navrhoval bych, přesunout sekci do 'Dalších RPG'
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od Hupr »

magnus píše:dungeon siege tohle sice splňuje, ale jen na oko, protože vývok postavy je řízen její celkovou úrovní a tudíž když budu chtít s někým kdo celou dobu bojoval na blízko, začít třeba s magií, tak dostat ji na druhou úroveň je stejně obtížné, jako dostat již vycvičený boj na blízko na další úroveň, alespoň mi to tak připadalo a pokud jsem se snažil vytvořit hybrida dvou oborů, které jsem střídal, tak jsem pak nebyl dobrý ani v jednom
navíc lineárnost téhle hry je ubíjející

Tak to asi ne, DS sem dohral nekolikrat a pokud mas dejme tomu bojovnika se skillem Melee 50 a magii (jedno jakou) 0, tak se ti trenuje rychleji nez 51 level boje.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od Tarreb »

Hupr píše:
magnus píše:dungeon siege tohle sice splňuje, ale jen na oko, protože vývok postavy je řízen její celkovou úrovní a tudíž když budu chtít s někým kdo celou dobu bojoval na blízko, začít třeba s magií, tak dostat ji na druhou úroveň je stejně obtížné, jako dostat již vycvičený boj na blízko na další úroveň, alespoň mi to tak připadalo a pokud jsem se snažil vytvořit hybrida dvou oborů, které jsem střídal, tak jsem pak nebyl dobrý ani v jednom
navíc lineárnost téhle hry je ubíjející

Tak to asi ne, DS sem dohral nekolikrat a pokud mas dejme tomu bojovnika se skillem Melee 50 a magii (jedno jakou) 0, tak se ti trenuje rychleji nez 51 level boje.
A není to proto, že v době kdy už máš melee 50 jsou tam již velmi silné potvory a za zásah do nich získáváš mocmoc expů do té magie 0? :think:

( Klatě, jaká krkolomná myšlenka :wall: )
Ralen
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 22.5.2008 22:06

Re: hledám RPG velmi specifické

Příspěvek od Ralen »

Tarreb píše:EDIT: Na morrowindu bylo nejpříjemější to zlepšování dovedností- když jsem šli hrát fotbal, tak kámoš zapnul Morrowind, zatížil hrnkem klávesu pro skákání a když se za 3 hodky vratil, tak byla jeho postava mistr v atletice :lol: Podobně třeba s ukrýváním...
Znám lepší a zábavnější způsob: player->SetAthletics, 100 ;-)
:roll:
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“