Mobilní telefony

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Oblíbená nebo aktuální značka telefonu

Alcatel
1
1%
LG
1
1%
Motorola
5
5%
Nokia
36
35%
Panasonic
0
Žádná hlasování
Philips
0
Žádná hlasování
Sagem
0
Žádná hlasování
Samsung
5
5%
Siemens
21
20%
Sony Ericsson
34
33%
Jiná značka
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 103

Uživatelský avatar
Wendeee
Sigilan
Příspěvky: 266
Registrován: 2.10.2005 9:05
Bydliště: Taboard/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Wendeee »

Tak sem upgradoval, na Samsung i560, symbian 3rd, 9.2, feature pack 1.. Jestli máte symbian, co používáte za programy? Přehrávání videa/audia, webový prohlížeče, explorery, co já vim co ještě..
Peace on you too you son of a beach!!:-P
Uživatelský avatar
j-35 draken
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 8.9.2007 21:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od j-35 draken »

Já bych volil jedině mobil Sony ericsson X1 Kdybych na něj měl zamosřejmě prachy :lol: , Jelikož vypadá dobře a má hodně funkcí které by mě potěšily. ;-)
Bite my shine metal ass!I don t mean it?
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Sirine »

j-35 draken píše:Já bych volil jedině mobil Sony ericsson X1 Kdybych na něj měl zamosřejmě prachy :lol: , Jelikož vypadá dobře a má hodně funkcí které by mě potěšily. ;-)

-hlavně když umí i telefonovat :think: :-D :-D
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
j-35 draken
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 8.9.2007 21:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od j-35 draken »

Sirine píše:
j-35 draken píše:Já bych volil jedině mobil Sony ericsson X1 Kdybych na něj měl zamosřejmě prachy :lol: , Jelikož vypadá dobře a má hodně funkcí které by mě potěšily. ;-)

-hlavně když umí i telefonovat :think: :-D :-D
Neboj umí :salut: Se koukni: http://smartmania.mobilmania.cz/index.p ... le&ide=994
Bite my shine metal ass!I don t mean it?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od sevencreature »

Podle všech ohlasů se zdá, že soudruzi v HTC (nebo SE) těžce nezvládli design klávesnice a ta je tak jedna z nejhorších, co SE mobily mají/měly :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Sirine »

sevencreature píše:Podle všech ohlasů se zdá, že soudruzi v HTC (nebo SE) těžce nezvládli design klávesnice a ta je tak jedna z nejhorších, co SE mobily mají/měly :-?
- no, můžu zodpovědně říct, že design se mi líbí a můj SE (jestli to je sony ericson) vydržel -vydrží celkem dost - přemety z převracejícího se auta :oops: , kotouly mezi auty :oops: a pořád funguje :-) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od sevencreature »

Sirine: Já mluvím o XPERIA. SE mají pokud vím velice dobré klávesnice, právě o to je divnější, že XPERIA dopadla jak dopadla (no, zatím to byly jen první dojmy a recenze - a klávesnice byla uváděna jako jediná chyba, ovšem dost podstatná).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
j-35 draken
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 8.9.2007 21:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od j-35 draken »

sevencreature píše:Sirine: Já mluvím o XPERIA. SE mají pokud vím velice dobré klávesnice, právě o to je divnější, že XPERIA dopadla jak dopadla (no, zatím to byly jen první dojmy a recenze - a klávesnice byla uváděna jako jediná chyba, ovšem dost podstatná).

No ten desing u SE X1 je poněkud nevšední. :snooty: Já osobně radši budu mačkat víc tlačítek jako u klávesnice než 10 (psací tlačítka) u normálního mobilu. :-)
Bite my shine metal ass!I don t mean it?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od sevencreature »

Ehm, ale já nemluvím o "nevšedním designu" HW QWERTY klávesnice (ta je - nebo by měla být - právě standard pro smartphony, ale ta u XPERIE je údajně mizerně provedená a špatně se na ní píše.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
j-35 draken
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 8.9.2007 21:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od j-35 draken »

Jo o tom sem taky slyšel, jelikož sem ho neměl v ruce tak nemůžu moc posoudit. ;-)
Bite my shine metal ass!I don t mean it?
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Jab »

Hmm, tak k vánocům jsem dostal Sony Ericsson c702. Cena slušná, foťák dost dobrý a odolnost má také být vysoká. Zato GPSka stojí v základu za houby (nicméně to se dá vyřešit), některá tlačítka (přijetí hovoru, zavěšení) jde jen stěží nahmatat, bez instalovaného firmwaru se to občas seká a vydrží to tři dny oproti mé staré Nokii, která vydržela dní devět (cca). To je ale asi holt cena za všelijaká ta udělátka. No, asi si semo tamo z nostalgie tu simku přehodím (byť se ten nový mobil skoro nedá otevřít, opět cena za vyšší odolnost :-/).
Btw kamarád si pořídil Nokii N82, kterou mu trošku závidím. Přec jen to má i vlastní operační systém, miliony barviček (jak je u nokie zvykem), Wifi a jeden z nejlepších foťáků na trhu (v duchu tradice N95) a k tomu úměrně ještě o něco horší baterii. Samozřejmě je to ještě o několik tisíc jiná cenová kategorie.

Tak si ta říkám... Dnes mobily přehrávají hudbu, filmy, mají navigaci, foťák, celkem slušné hry... Akorát na to telefonování jsou čím dál tím horší. Přijde mi to totiž jako hodně velká daň, když za tyhle "vychytávky" platím 3x nižší trvanlivostí baterie. Místo prostého volání se z toho stal další žrout času, kterého musíte neustále napojovat do elektrické sítě, do počítače (hudba, filmy, programy) a na internet (firmware, hry).

Přirozeně jsem si ani nový mobil nepřál. Ten nový mě ze začátku strašně štval (a můj "úsměv obdarovaného" byl opravdu hodně křečovitý a krátký), ale pak si s tím jako správný klouček začnu hrát a zjistím, co všechno to umí. Slídím po internetu, čtu recenze a porovnávám (i s kamarádovým mobilem, typická to úchylka náctiletých). Nakonec ještě napíšu stať do threadu pro podobně mentálně postižené a nadto ještě na fóru prapodivné subkultury nějakých IE her, což je téma, o němž se dá diskutovat jen ve velmi omezeném mých kruhu známých. Ostatní je třeba opatrně oťukat, zda náhodou také netrpí podobnou "leprou" nebo se raději ani o ničem nezmiňovat.
Njn, kam se to ta civilizace řítí. Považte, i intelektuál jako já (heh) si stahuje tuny věcí do mobilu a používá ho na spoustu hovadin jen ne na ty, ke kterým byl telefon původně určen... Až si zřídím účet na facebooku či nedej bože nějaké hrůze typu "libimseti", tak už se mnou bude definitivně amen. Uzavřen ve sférách mezi cool a looser, připravený čelit všem nástrahám světa novým filmem s Jamesem Bondem. :-( :-)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jab: Opravdu krásný příspěvek!

Dá bůh, že mi můj - letos pětiletý - Siemens S65 ještě pár let vydrží. :pray:
A až jednou chcípne, koupím si nejjednodušší model na trhu nebo ještě lépe se na mobil úplně vykašlu a začnu s sebou nosit papírový bloček.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jab: Krása, až jsem si musela nakapat do očí trochu umělých slz, abych je mohla při pomyšlení nad tvým trudným koncem setřít.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od MCZ »

Jab: :-D Zrovna nedávno jsem uvažoval, jaký mobil bych si v horizontu měsíců mohl koupit a tebou referovaný byl jeden z možných kandidátů (s tím, že se mi ovšem z SE žádný moc nezdál), tak díky za varování :-).

Spíše to asi ještě o nějaký rok odložím, současná nabídka mi přijde (nejen u SE) mizerná; funkce jsou mi víceméně ukradené, už hledím spíše jen na vzhled (příp. ergonomii). Nejhezčí mi připadají ty HTC, ovšem kupovat si mobil za 13000+ určitě nebudu.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od AlieN »

Ajantis píše:A až jednou chcípne, koupím si nejjednodušší model na trhu
Přesně to jsem udělal před půlrokem když po spoustě nemocí nakonec definitivně skonal můj smartphone Motorola Mpx220... a je to krásné mít najednou mobil který místo "všeho" najednou neumí skoro "nic" :-)
Jediné co bych na svém SE K320i trochu vylepšil (resp. zjednodušil, zrychlil a zpřehlednil) by byl snad jen kalendář, jinak jsem plně spokojený - na hudbu stejně už skoro rok používám MP4 Doonio Ace.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“