Sny

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Byl jsem ve Zlíně, šel jsem po chodníku, který vede podél cesty poblíž zastávky Pod babou. Ušel jsem pár kroků a najednou jsem byl pod kopcem pod školou, která je hned vedle té mojí. Slyšel jsem za sebou kroky, pořád zrychlovaly. Otočil jsem se, byl za mnou nějaký chlap, už měl natáhlou ruku, že mě sejme, ale když jsem se otočil, tak ruku vrátil zpět a jen se usmál, jako by to byl nějaký můj přítel. Vytáhl jsem nůž a hodlal jsem se bránit. Párkrát jsem máchl před sebe, ale on už tam nebyl. Resp. byl... ale já ho neviděl... Ale prostě jsem VĚDĚL, že tam je... nebo jsem si jen představoval, že tam je? Vyběhl jsem do kopce až před školu, jen abych zjistil... že tam žádná škola není. Kopec byl najednou v Rackové poblíž základní školy. Byl celý posetý spadaným listím. Trénoval na něm jeden můj kámoš boj s holí. Myslí, že jsem na něho zavolal, že potřebuju pomoc. Už jsem věděl, že sním. Tohle byl snad nejlepší lucid dream, jaký jsem kdy měl. Podíval jsem se doprava, kde byla lavička a o ní opřená katana. Věděl jsem, že tam ta katana je, ale zase, stejně jako s tím chlapem - neviděl jsem ji. Rozběhl jsem se k lavičce, udělal několik přemetů, ve skoku chytil katanu, OBLETĚL jsem lavičku a rozběhl jsem se směrem, kde byl/nebyl ten chlap. Máchal jsem kolem sebe mečem, jako bych s někým bojoval, stejně tak kámoš s holí. Přestali jsme, náš nepřítel už tam nebyl (i když tam vlastně nebyl celou dobu). Otočil jsem se směrem ke škole a ROZLETĚL jsem se k ní. Když jsem doletěl až k jednomu z okwn, otočil jsem to a vydal se směrem k blízkému domu. Chtěl jsem přiletět k oknu, které bylo přímo pod okapem střechy, ale nešlo to - celou dobu jsem byl v rovině s oknem, ale když jsem se k němu přiblížil, vznesl jsem se o něco výš - nad střechu. Pokračoval jsem k dalšímu domu. Chtěl jsem znovu zkusit přiletět k jednomu oknu, tentokrát jsem si řekl, že se mi to prostě musí povést. Přiletěl jsem k němu... a zase se vznesl. Ale rychle jsem se chytil kraje střechy a k oknu se rukama přitáhl. Věděl jsem, že sním, ale všechno působilo strašně reálně. Dokonce mě napadlo, že to třeba není sen, ale že jsem se dostal ze svého těla. :) Chvíli nato jsem se probudil... Jen myšlenka na ten sen ve mně z nějakého důvodu vyvolává příjemné pocity. :)
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Šel jsem po nočním václaváku a s cigaretou v puse jsem po kapsách lovil nějaký zapalovač (tady je výklad jasný, to se mi stává každou chvíli). Nic jsem však nenašel a tak jsem vstoupil do jakési non-stop cukrárny, kolem které jsem zrovna šel a zeptal se prodavačky na sirky. Ta mi dala na pult jednu normální a dvě neuvěřitelně miniaturní krabičky a já si řekl, že když už jsem tam, tak si rovnou něco koupim. Následovala scéna jak z filmu, kdy kamera přejížděla po těch neuvěřitelných blýskajících se šlehačkových dobrotách, já říkal názvy, které nejspíš ani neexistují a ta ženská mi je poslušně balila (Tohle taky nebude příliš složité vyložit, protože jsem včera snědl 2 rohlíky). Pak už to ale začalo být trochu absurdní. Sáhl jsem po sirkách na pultu, ale ty krabičky byly nějaké "rozbité" a spoustu se jich vysypalo na vystavené sladkosti (Co se stalo se sklem mi není jasné, ale to mi došlo až ráno). V tu chvíli na mě prodavačka začala křičet, že hned vedle mají něco na způsob policejní stanice nějací šílení hygienici a že když sem vtrhnou, tak že bude v průseru. Co čert nechtěl, do místnosti vešla karikatura číňana (ano) s obrovskými žlutými rukavicemi a rozeběhl se k pultu. Prodavačka stiskla velký červený čudl na zdi a přes sladkosti sjely masivní ocelové rolety, do kterých se očividně nesvéprávný hygienik začal dobývat. Chtěl jsem se odtud dostat, takže jsem se zeptal prodavačky na cenu a ta mi odpověděla, že to bude za 700 něco. Tehdy jsem probudil. :lol:
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Hamster - to je nářez jak z divokých snů Maxipsa Fíka. Mě se zdává nepravidlně už několik let zvláštní sen. Ale to musím sepsat samostaně. Takže někdy jindy.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Dneska mám trochu volněji, takže se pokusím dát dohromady ten sen co jsem nedávno slíbil napsat.Zdál se mi už několikrát a někdy bych se rád dověděl co asi tak může znamenat.

Jedu v noci autem. Nevím kam jedu, nevím proč jedu ani nevím jakým autem. Prostě jedu, je noc a velmi silně prší. Já vidím osvětlenou palubní desku, proudy vody co padají z černé oblohy a poryvy větru které tyto spršky stáčí a rozhazují. Po obou stranách ubíhají nízké ale košaté stromy.
Silnice po které se pohybuji je naprosto rovná a nekonečná. Jedu a občas vidím odbočku. Někdy vlevo, někdy vpravo a nakonec po dlouhé tiché jízdě - motor totiž neslyším a jediné zvuky co vnímám jsou nárazy vody na čelní sklo a karoseii – dojedu ke křižovatce. Bez zaváhání zapojím pravé blinkry a plynule odbočuji. A jízda po absolutně rovné silnici pokračuje, nic se nezměnilo jen stromy jsou vysoké a štíhlé. Najednou uvidím v dálce světla. Je jich pět, jsou v řadě a visí na lanech nad velkou plochou, uprostřed které je čtvercový vysoký litinový plot. Ten plot chrání zahradu vyplněnou stromy a keři, je zde hodně popínavých rostlin. Právě když vypínám motor a vystupuji, padají poslední kapky a přestává pršet. Brána s krásnými sloupy se sama otevírá a já vcházím dovnitř. Uprostřed zahrady je dům. Spíše vila. Je patrová a její portál je tvořen sloupy ze světlého mramoru a freskami dravých ptáků. Z oken v přízemí vychází kalné žluté světlo a nad vchodem svítí stejným světlem lucerna, které se jemně kolíbá v slábnoucích poryvech větru.

Chvíli stojím a pak stisknu kliku, otevírám a vcházím dovnitř. Aniž bych zaznamenal jak, najednou stojím uprostřed velké a neuvěřitelně honosně zařízené haly. Těžký vyřezávaný nábytek, mramor, lesklé kovové zábradlí na schodištích která po levé i pravé straně elegantní šroubovicí stoupají do vyššího podlaží. Ale je zde něco divného.Je to tak zvláštní že chvíli trvá než mi dojde, že stejná popínavá vegetace jako ovíjí stromy a keře v zahradě porůstá i stěny a vybavení uvnitř domu. Vše je neuvěřitelně krásné .Občas mám pocit, že vidím jakýsi pohyb ale neumím ho vnímat tak, abych si uvědomil jestli to není jen klam. Jak tak stojím rozhlížím se slyším najednou šepot. Přichází ze všech stran, sílí a slábne jakoby najednou. Nerozumím co mi chce sdělit ale začínám mít pocit nebezpečí a podléhám stále sílícímu strachu. Chci se otočit a odejít zpět k vozu ale zjistím, že nemůžu pohnout tělem. Sklopím hlavu a vidím, že začínám přirůstat k podlaze. Propadám panice a pocit nebezpečí začne intenzivně narůstat. Vidím že stěny okolo mě ožívají a začínají se hýbat. Různě se vlní, pulsují, listí začíná šelestit a prostor kolem mě se začíná zmenšovat. Šepot se projevuje stále stejně ale do všech zvuků se začíná promítat i zvláštní praskání podlahy a jiskření dlouhých modravých výbojů, které začínají pobíhat po stěnách i stropu. Prostor kolem mě je stále menší ale já se přestávám bát. V momentě kdy mě stěny pevně sevřou, se probudím.

Je to zvláštní sen a zdál se mi už několikrát. Zajímavé je, že po probuzení se cítím dobře a nemám pocit nějakého traumatu či nebezpečí. A to je všechno.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Neferit Sr. Ten sen je moc zajímavý. Ačkoliv nějak extra moc o výkladu snů nevím, tak zběžně se dá říct, že to má vztah k nějakým významným (a pravděpodobně nějak aktuálním) událostem v tvém životě a cesta po které jedeš je velmi pravděpodobně symbol ubírání se života jako takového. Křižovatka je pak nějaké rozhodnutí... kde sis vybral zřejmě tu "pravou" cestu. Ale ten zbytek to se mi takhle od boku nechce střílet. A už vůbec ne teda veřejně. :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Neferit sr.:
Strápniť sa mi moc nechce, ale tento tvoj sen ma proste dostal. To čo napísal alnaq môže byť a ten zvyšok... Pripadámi to niečo ako bezmocnosť. Niečo sa javilo ako úžastná vec, ale to sa zmenilo(ten dom) a ty si s tým nemohol nič urobiť(zarastanie do zeme), ale postupne si sa z tým zmieril a "podvolil" si sa osudu(koniec strachu)

Sú to len tipy. S ničím podobným nemám skúsenosti. Len som opísal aké som mal pocity pri čítaní tvojho snu. Na výklady snov moc neverím, ale tento ma celkom zaujal tak som si nemohol odpusiť túto reakciu.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Já v tom vidím jasnou politickou agitku: stále dlouhá, neměná a deštivá=depresivní cesta je symbolem snah našich politiků o ustanovení stabilní vlády. Pravá odbočka na křižovatce jasně značí ODS, a díky stabilnější ekonomické situaci ses dostal k takovému pohádkovému majetku (všimněte si ptáků u vchodu vily). Želbohu, ODS nebyli schopni vládu sestavit sami a museli si přizvat na pomoc Zelené. Ti ovšem podloudně a nenápadně prosadili své ekofašistické zákony tím vrátili celou zemi do dob, kdy se nemuselo za pralesem jezdit na Šumavu. Modravé výboje symbolizují snahy ODS navrátit zemi ekonomickou prosperitu, které jsou však marné a vše tudíž končí naprostým všekolapsem :-D
Feed your head
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

javor: Tvůj výklad je brilantní. Má jen jednu drobnou chybu - poprvé se mi ten sen zdál přes 3 a půl roku a naposledy někdy v říjnu. Tehdy byla politická situace stabilní a v listopadu se dalo čekat vše. Myslím si, že o tom můj sen asi opravdu není. Ale jinak :applause: :applause: :applause:
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Neferit Sr. píše:Myslím si, že o tom můj sen asi opravdu není.
To nevíš Neferite Sr. Třeba jsi skrytý věštec. Už před třemi roky jsi vytušil do jaké šlamastiky se to naše země dostane... 8-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Historka z dnešního (sobotního) rána, která se sem asi hodí více než kamkoliv jinam.

Spokojeně jsem chrupal a zdálo se mi něco, co už si nepamatuji. Do sna se mi však vloudil nějaký podivný randál, který ho naprosto rozhodil a já se přesunul do takového toho stádia rozespalého polospánku, kdy člověk nebdí, ale vnímá své okolí. Teď už je mi jasné, že se nějeké pako rozhodlo využít sobotní ráno konstruktivně a tasilo kladivo, ale tehdy jsem si to vůbec neuvědomoval. On ten zvuk byl i celkem těžko rozpoznatelný, protože šlo o sice velice silný a intenzivní, zato však nepravidelný tlukot nejspíš do několika různých materiálů, který zněl zvenčí, ale také trochu rezonoval barákem. Když jsem se už probral do nějaké té bdělosti, tak jsem asi půl hodiny ležel na posteli a nedělal nic jiného, než že jsem ten zvuk poslouchal... Proč? Protože kvůli jeho naprosté absurditě a šílenosti jsem si reálně myslel, že ten rámus je pouze v mé hlavě. Dostal jsem se do odevzdané nálady, že mi ještě nebylo dvacet a přesto už jsem stihl zmagořit. Nedokážu ten pocit vyložit slovy, ale bylo to fakt příšerné. Nějakým záhadným způsobem se mi pak ještě ke všemu podařilo zabrat a když jsem vstal, tak jsem pak celý den přemýšlel o tom, jestli k tomu skutečně došlo, nebo šlo pouze o noční můru. Fakt psycho. :-?
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Uplynulá noc byla fakticky hrozná, ráno jsem se probudil snad ještě unavenější, než jak jsem šel spát.

Strašné snění - odehraju tah, probudím se. A za moment už zase spím, odehraju tah... probudím se. Další tah, opět se vzbudím, tah, zase jsem vzhůru a pořád a pořád dokola, nechci vědět, kolikrát se tenhle cyklus mohl opakovat.

Příště si před spaním zahraju raději nějakou realtime strategii a ne Fallout...
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

MCZ píše:Příště si před spaním zahraju raději nějakou realtime strategii a ne Fallout...
abys pak vůbec spal :lol:
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

MCZ píše:Uplynulá noc byla fakticky hrozná, ráno jsem se probudil snad ještě unavenější, než jak jsem šel spát.

Strašné snění - odehraju tah, probudím se. A za moment už zase spím, odehraju tah... probudím se. Další tah, opět se vzbudím, tah, zase jsem vzhůru a pořád a pořád dokola, nechci vědět, kolikrát se tenhle cyklus mohl opakovat.

Příště si před spaním zahraju raději nějakou realtime strategii a ne Fallout...
tiez mas problem s vyhadzovanim z hry? :-P
mne sa nezvykne snivat nic, iba nocne mory... ze bezim pred niecim strasnym a potknem sa... akonahle spadnem a to "nieco" ide po mne, prebudim sa... alebo lezim v posteli, a ze si vsimnem nejaku malu bodku, priblizm k nej ruku,, zacne sa zvacsovat, a ja sa nemozem ani pohnut... a postupne ma udusi a ja sa prebudem na nedostatok kyslika... a podobne veci... obcas sa budim zadychany, akoby som celu noc prebehal a bolia ma nohy...
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Vanda píše:
MCZ píše:Příště si před spaním zahraju raději nějakou realtime strategii a ne Fallout...
abys pak vůbec spal :lol:
Ne, to právě očekávám, že pakliže opět nastanou nějaké strategické hody, nebudou přerušovány ukončením tahu a tedy i můj spánek zůstane nepřerušen ;-) . Pokud se tedy nepředávkuju kofeinem (to se špatně spí), kafe a čaje jsou má zhouba :-? .

xRage: Tak byl to spšíe vyjímečný zážitek, stávat se mi to běžně, tak fakt nevím ;-) . Jinak ale ten tvůj sen je podle mě super! Co já bych za takový dal :cry: ...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Dnes se mi zdál sen o cestě na PISS 3.
Cestovali jsme tan spolu já, yenn a Vlasák. Šli jsme pěšky a museli jsme se tam dostat přes bludiště tunelů s kolejemi pro vlak. Ten vlak ovšem stále jezdil, my neměli mapu a bylo to docela o kejhák...
Zkrátka, Vlasák to nepřežil. Budiž tento sen tedy pro něj varováním. ;-)
:lol:
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“