Silvestr

Zde se sbírá odpad z celého Sigilu. Klidně si přidejte i svoji hromádku, ale počítejte s tím, že věci se zde ztrácejí...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Silvestr

Příspěvek od Field Mouse »

Navrhuji udělat to někdy v půlce února - jednak ještě možná bude sníh, což může být velké plus pro akční scény, jednak bude teprve začátek semestru, takže není takový problém s volným časem.
Asi bychom se měli dohodnout na stylu - jestli se prezentovat vyloženě recesisticky (jako třeba že válečník si vezme cyklistickou přilbu, víko od popelnice a nějaký klacek do ruky jako kyj a nějaký kouzelný prsteny a náhrdelník), nebo se tvářit tak nějak normálně, či něco mezi. A jestli budem mít jako dobrodruzi typické povolání z RPG her, nebo ze současnosti - a tomu by mohly odpovídat i questy, které bychom si vymysleli. A také způsob interakce s průměrákama.
Co se týče questů, má-li to být simulace běžného dne hrdiny, takže nějaký velkolepý hlavní quest (ztráta duše našeho velitele by mohla dokonale stačit a hledání, jak ji navrátit) a pak spousta vedlejších úkolů, z které můžem i nemusíme splnit. Hru můžem hrát celý den v různých městských čtvrtích, ráno začnem na Staromáku a v noci skončíme na Olšanských hřbitovech nebo někde potmě v lese, kde budem děsit lidi a hledat upíry :-D
Chtělo by si to ale nejdřív hlavně ujasnit ten styl, kterým to povedeme, a pak už se zbytek vymyslí sám :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Mno, udělal bych to velice realisticky a všichni by se tvářili normálně. Akorát by například zloděj neustále hledal pasti, v obchodě bychom chtěli léčivé lektary a družina by se pohybovala v klasické pochodové formaci(mág vzadu ;-) ). Dal bych to klasické RPG, ať je legrace :-D. Ztráta duše charname? To ne, lepší by mi přišlo hledání Zlého Temného Mága "mámstrašnědrsnéjménoapotenciálzničitsvět" a la Order of The Stick. :lol:
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Silvestr

Příspěvek od Field Mouse »

A bard by mohl zpívat :-D
Okej, takhle to zní dobře - už zbývá jen vymyslet questy a nějaký background příběh :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Snad se mi podaří jako barda "zneužít" moji sestru-hraje asi na 8 hudebních nástrojů, zpívá a podle toho, jak na ni trpí kluci ze třídy bych řekl, že bude mít vysoké charisma :-D . Já budu zlodej(v tom už mám praxi z podobné akce z MB :twisted: )Zvládl bych i hraničáře. A co umíš ty?

Začal jsem tu akci propagovat ve škole. Na tom scénáři přemýšlím, už část mám, až to bude komplet, strčím to sem.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Silvestr

Příspěvek od Field Mouse »

No ještě by mohly být zajímavé a výrazné povolání paladin a klerik.
A ať to není super masová akce, při účasti víc jak sedmi lidí bych to rozdělil na samostatné skupiny, ať si zahraje každý.
No ale zdá ale se, že jsi ochotný vzít vymýšlení a organizaci na sebe - tak jen do toho! :-D
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Pokud mi s tím pomůžeš. Vymýšlení klidně vezmu ale organizaci? Já ani nebydlím v Praze. Mimoto ani nejsem plnoletý. Minimálně mi s tím budeš muset pomoct, nejlépe ještě někdo.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Silvestr

Příspěvek od Field Mouse »

Mno záleží, co chceš organizovat.
Pokud je plán ten, že si vymyslíme nějaké vznešené poslání, se kterým půjdeme do města a budem se ptát náhodných lidí, jestli neznají černokněžníka a jestli pro nás nemají práci a jestli by nám mohli říct něco o lokaci, ve které se nacházejí a něco o sobě, tak to organizovat nemusíme skoro vůbec - to prostě jen budem chodit po Praze a na vytyčených lokacích budeme dělat tyhle věci.
Jediné, co je třeba opravdu zorganizovat, je dohodnout s lidma datum, čas a místo srazu, ale to můžeme, až bude hotové všechno předchozí a bude jasné, jak celá hra bude vypadat - a to se dohodne tady na fóru.

Než ale začneme stanovovat konkrétní data a lákat lidi, musíme mít vymyšlené questy a co budeme během dne dělat - to je úkol, na který se potřebujeme teď zaměřit. Ideální by asi bylo, kdyby každý přišel s návrhy nějakých questů, je úplně jedno jak šílených, lehkých či neudělatelných, čím víc tím líp - a pak z nich vybereme set těch, které opravdu použijem.

Začnu:
- sehnat někde "amulet ochrany"
- vypátrat kult Svědků Jehovových
- najít revizora Adama
- vyšetřit sérii vražd na Staroměstském náměstí
- nabídnout své služby při likvidaci duchů na Hradě
- klerikova tvrz - náhodný kostel v Praze
- po setmění vypátrat a zničit hnízdo upírů v Kunratickém lese

A teď vy. Je přitom fuk, že něco z toho jsou blbosti, když se něco ukáže jako blbost, tak to nakonec dělat nemusíme :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

-Přimět Dávného Hrdinu na Velkém Náměstí (ano, Václavák) aby posvětil naše zbraně k boji proti zlu.
-nastolit ztracenou rovnováhu ve Stromovce- tradiční druidský souboj( tam, kde bude nejvíce lidí)
-přemluvit obchodníka v knihkupectví Luxor, aby za peníze/protislužbu vydal několik magických svitků
-převědčit zaměstnance areálu Léčebny Bohnice aby nám vydali Imoen, kamarádku z dětství
-dostat v libovolném KFC lembas
-získat ukradenou knihu rytuálů z5 do městské knihovny
-ve směnárně směnit zlaťáky na eura
Pište všichni další questy! Rychle!!
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tarreb píše:-převědčit zaměstnance areálu Léčebny Bohnice aby nám vydali Imoen, kamarádku z dětství

Obávám se, abyste se ke své dávné kamarádce z dětství nepřipojili :lol:

Mimochodem, zaujali jste mě, možná se přidám :think:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Jupí, svět o nás ví!! :-D
Btw:
Políbila mě můza a já se vznáším na vlně inspirace a adrenalinu, vymýšleje traity pro tuto hru. Taková hra ve hře, mohlo by to být odměněné expy. Až to můj, sigilem deformovaný mozek svěří papíru tak sem dám ukázku, abyste mohli posoudit.

Edit: Taky výmýšlím výhody pro různá archetipální povolání. Otázka zní : Chcete to vůbec? Nebo to považujete za zbytečné?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Silvestr

Příspěvek od PostTrauma »

FieldMouse: Sníh může být výhoda pro souboje, ale většinou bývá propojen se zimou, což je nevýhoda, chceš-li se pohybovat celý den v ulicích : ) A já bych asi nedal dohromady teplý kostým : D Krom toho v půlce února mi přesně začíná škola, takže nevím, nevím. Klidně bych se to nebál nechat až na léto, aspoň by to bylo lépe připravené a lidi mají lepší náladu : D (ač jsem si vědom rizika, že to do té doby "vyšumí")

Jinak bych to udělal ve stylu fantasy RPG, ale snažil bych se vyhnout přebírání questů z BG nebo jiných her. Sice to většinou bude stejně něco typu přines, dones, ale některé už dost zavánějí plagiátorstvím (obzvlášť ta Imoen : )). (A že na naší škole se to teď dost řeší : D) Viděl bych to na 4-7 lidí, kteří by si nějak rozebrali povolání a vymysleli si své postavy s charakteristikou.

Shánění magických svitků v Luxoru se mi třeba hodně líbí - je to důvtipné propojení RPG světa s realitou : ) Dokonce bysme je mohli i dostat : )

Já bych byl klidně palach, mám helmu s rohy (na poslední zvonění jsme šli za severské bohy) a teoreticky bych si mohl od kamarádky půjčit kroužkovku a meč (problém je, že bydlí a studuje na dvou opačných koncích republiky, než kde bydlím a studuju já - ale tak mě napadá, možná by do toho šla taky : )).

Návrhy na "questy":
- Osvobodit zkamenělého hrdinu na Václavském náměstí
- Naverbovat družiníka
- Darovat peníze na charitu
- Utrpět zranění a nechat se vyléčit ranhojičem
- Najít vchod do Podtemna
- Vyrobit/najít artefakt
- Pomoci Policii ČR vypátrat uprchlého zločince
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tarreb: Tyhle LARP záležitosi bych vůbec neřešil. Zůstaňme u toho, že pojedeme do Prahy, zahrajeme si na plnění úkolů. Jen tak, pro legraci - bez odměny. ;-)

PT: Jo, vyjma toho posledního se mi tvoje úkoly líbí :-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Silvestr

Příspěvek od PostTrauma »

Odměnu bych viděl v posezení v krčmě po náročném dni dobrodruhování : )

Carlos: Nesedí ti pomáhat PČR nebo hledání uprchlých zločinců? : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Nesedí mi PČR obecně ;-) Navíc, jestli se takhle budeme procházet po městě, garantuju ti, že main quest bude - použij charisma a svá práva, aby tě prasata nechala být :mrgreen:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Silvestr

Příspěvek od PostTrauma »

No, problémů bych se zas moc nebál, spíš můžou být lidi dost nevrlí : ) A budem muset zjistit, kdo má nejlepší skill diplomacie, abysme taky někoho přesvědčili pro naši hru - aby nás všechny NPC neposlaly do prdele : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Hadrníkovo náměstí“