Silvestr

Zde se sbírá odpad z celého Sigilu. Klidně si přidejte i svoji hromádku, ale počítejte s tím, že věci se zde ztrácejí...
Odpovědět
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Budoucnost Vašeho Tuláka závisí na tom, zda Tulákova nespolehlivá kamarádka chaotické povahy stihne kápi. Jinak budu asi teplákář.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Silvestr

Příspěvek od PostTrauma »

Tarreb: Vidím, že jsi na tom podobně bídně jako já : ) (tudíž si z toho nic nedělej, pokud kamarádka kápi nestihne)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Silvestr

Příspěvek od Field Mouse »

Tarreb píše:Tak to je užitečná informace.
Mohu se optat, jak jsi na tom s vymýšlením té trasy+zařazením úkolů?
Zařizování úkolů plánuju udělat stylem vytisknout zedvakrát ty seznamy a poznamenání těch úkolů, co budou vyžadovat hodně specifickou lokaci.
Trasu znám dobře z Václaváku přes Staromák na Karlův Most, pak už vůbec, ale pak už je vidět Hrad, takže se nedá zabloudit (dobře znám pak už jen okolí hradu a jak se z něj jde na Petřín). Pokud budu mít přes týden chvilku čas, tak tam ještě zajedu a zkusím si to projít (ale nezaručuju to).
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Silvestr

Příspěvek od PostTrauma »

Jako správní cizinci bychom beztak měli aspoň trochu bloudit : ) (-> další quest - zjistit, že 'tady už jsme jednou byli' : ))
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

1. Nemá někdo právnické vzdělání ( nebo kamarády na Plzeňské právnické škole ), aby zjistil jestli se to smí, hrát na ulici za peníze cizí písničky?

2. Sraz teda na Florenci v 9:00 ( abychom se všichni do 10:00 sešli ;-) ), před světelnými tabulemi s odjezdy vlaků?
Pokud budu mít přes týden chvilku čas, tak tam ještě zajedu a zkusím si to projít (ale nezaručuju to).
Nemusíš se obtěžovat... Před ňákými cca. 6 lety jsem v Praze bydlel, tak si snad eště něco pamatuji. Anebo taky ne - ale můžeme se zeptat commonerů. :-D
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Silvestr

Příspěvek od Field Mouse »

Tarreb píše: 1. Nemá někdo právnické vzdělání ( nebo kamarády na Plzeňské právnické škole ), aby zjistil jestli se to smí, hrát na ulici za peníze cizí písničky?
2. Sraz teda na Florenci v 9:00 ( abychom se všichni do 10:00 sešli ;-) ), před světelnými tabulemi s odjezdy vlaků?
1. je to skoro určitě nezákonný, hrát cizí písničky za peníze, ale na to, že policisté znají třeba Concordy, bych moc nesázel, navíc to kdyžtak ukecáme a odejdem s domluvou. Taky můžem dělat, že to nehrajem pro peníze a že nám lidi do klobouku budou házet z jiných důvodů. Ale právník nejsem.
2. Sejdu se kdekoli, ale nemyslel jsi hlavák? :)

Mimochodem berete někdo klobouk na peníze? Teoreticky mohu vzít svůj, ale moc se mi ho používat nechce, jednak se mi nehodí k roli ani kostýmu, jednak je nový, nebyl úplně levný a válet jej po zemi se mi fakt nechce (a navíc je trochu modernější), tzn. jen v případě nouze....
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Sejdu se kdekoli, ale nemyslel jsi hlavák?
PostTrauma píše:Když tak na to koukám, hodilo by se to na Florenci...
Mě je to jedno, myslel jsem to spíše kvůli družníkům, kteří přijedou z dalekých krajů : )

Já klobouk nemám, neměl bych ho kde nosit, budu mít kápi a tak vůbec... ;-)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Silvestr

Příspěvek od Field Mouse »

Koukal jsem na autorský zákon a i když se v tom úplně nevyznám, máme jej na své straně do doby, dokud to neděláme pro peníze:
Autorské právo píše:Díl 4: Výjimky a omezení práva autorského
Oddíl 1: Obecné ustanovení
§ 29
(1) Výjimky a omezení práva autorského lze uplatnit pouze ve zvláštních případech stanovených v tomto zákoně a pouze tehdy, pokud takové užití díla není v rozporu s běžným způsobem užití díla a ani jím nejsou nepřiměřeně dotčeny oprávněné zájmy autora.

§ 35 Užití díla v rámci občanských či náboženských obřadů nebo v rámci úředních akcí pořádaných orgány veřejné správy, v rámci školních představení a užití díla školního
(1) Do práva autorského nezasahuje ten, kdo nikoli za účelem přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu užije dílo při občanských či náboženských obřadech nebo při úředních akcích pořádaných orgány veřejné správy.
(2) Do práva autorského nezasahuje ten, kdo nikoli za účelem přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu užije dílo při školních představeních, v nichž účinkují výlučně žáci, studenti nebo učitelé školy nebo školského či vzdělávacího zařízení.
(3) Do práva autorského také nezasahuje škola nebo školské či vzdělávací zařízení, užije-li nikoli za účelem přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu k výuce nebo k vlastní vnitřní potřebě dílo vytvořené žákem nebo studentem ke splnění školních nebo studijních povinností vyplývajících z jeho právního vztahu ke škole nebo školskému či vzdělávacímu zařízení (školní dílo).
Takže pokud budeme studenti, nebo budem dělat náboženský či občanský obřad, tak dokud do budem dělat nikoli za účelem přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, tak se na nás vztahuje výjimka z autorského práva.
Klobouk na zemi pak může, ale nemusí být intepretován jako účel nepřímého hospodářského prospěchu, ale kdyby přišli policajti, tak jim ukážem ten paragraf a to na ně tak zapůsobí, že nás nechají být.. alespoň na chvíli, ve které zdrhnem. Nebo se s nima domluvíme, že jsme si to prostě blbě interpretovali a že se omlouváme a už jdem pryč, pokud ti případní policisti nebudou vyložení voli, tak nás nechají jít, když jim slíbíme, že nebudem v produkci pokračovat.


K místu srazu - klidně Florenc. Zarazila mě jen ta světelná tabule s odjezdy vlaků :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

K místu srazu - klidně Florenc. Zarazila mě jen ta světelná tabule s odjezdy vlaků
:wall: Já jsem ale idiot :lol: No jo, pondělí...

Studenti jsme myslím všichni, a je asi jedno, že nestudujeme na stejné škole, že?

A skrývat naši akci jako náboženský obřad? Není problém! Jsme přece hráči RPGček a hraním RPG přece sloužíš Satanovi :mrgreen: ;-)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Silvestr

Příspěvek od PostTrauma »

Zajímavá interpretace : ) Já teda Satanovi nesloužím (vědomě).

Každopádně problém není s autorským právem ale s vybíráním peněz, na to je třeba mít povolení. (i za žonglování atp.)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Já teda Satanovi nesloužím (vědomě).
Neříkej mi, že jsi ještě nečetl Dark Dungeons? :evil: ( Výborné čtení, doporučuji :lol: )
Ty netušíš, že veškerá kouzla sesílaná ve hře jsou skutečná? :evil:
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Silvestr

Příspěvek od Field Mouse »

PostTrauma píše: Každopádně problém není s autorským právem ale s vybíráním peněz, na to je třeba mít povolení. (i za žonglování atp.)
Tak to je blbý, vztahuje se to i na pohozený klobouk na zemi a dobrovolné spropitné? :-?
Případně kde se zhruba dá vzít povolení?
No přinejhorším budem muset předvádět naši šou zadarmo (a brát úplatky někde bokem) :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Silvestr

Příspěvek od PostTrauma »

To je trochu silná káva. Není poznat, zda je to parodie nebo reál.

Stačí koukat, jestli nejdou policajti a kdyžtak se zdekovat nebo to ukecat.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Silvestr

Příspěvek od Tarreb »

Nějaký peníze určitě dostaneme i jako odměnu za splměné questy.

PostTrauma: Promiň, jestli to nějak uráží Tvoji víru, já jsem si to prostě nemohl odpustit. :lol: Ono je ten komix totiž myšlen doopravdy vážně.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Silvestr

Příspěvek od PostTrauma »

Moji víru nemůže nic urazit, jenom nasrat : )

Samozřejmě nepočítám s tím, že bychom peníze odmítali, jen budem muset dávat pozor na policajty : )

Hm, vidím to tak, že budu mít kalhoty, žáby, deku a hůl : ) Hůl musím ještě v pátek večer dodělat.

Jinak s kamarádkou to vypadá špatně, protože má nějakou ošklivou krční virózu, takže s ní spíše nepočítejme a modleme se za její brzké uzdravení.

Tedy zatím bych to viděl tak, že bychom se mohli sejít ve čtvrt na deset na Florenci nebo s odpovídajícím zpožděním kdekoliv jinde : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Hadrníkovo náměstí“