Literatura: Sci-fi

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Součka mohu vřele doporučit ;-) taky Neffa.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Neferit píše:zkoušela jsem přečíst Pozitronového muže, ale přišlo mi to natolik smutné, že jsem to nakonec nedočetla :-(
ale to se mi na něm taky docela líbilo


Neferit píše:Zkoušeli jste třeba číst J.M.Trosku? Nejvíc se mi od něj líbila Pistole míru, zkoušela jsem přečíst Kapitána Nema, Zápas s nebem a Planetu Leon, ale už mi to přišlo takový...divný ;-)
na tomhle jsem vyrostl, sérii o Nemovi jsem četl když mi bylo deset :-D (a taky Verneovky)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neferit píše:Zkoušeli jste třeba číst J.M.Trosku?
Jj, kdysi dávno (ta jeho záliba v elektřině mě dost fascinovala - ale jinak dobrá fantastika) - prostě kvalitní dětská literatura (hehe, rád si ji přečtu i teď :wink:) :-P

AlieN: No, Perry Rhodan je v mých očích áčko. Problém je ta kolísavost kvality a značná naivita v některých úsecích (alespoň v prvních 300 dílech :-) ). Ale je to šíleně obrovský svět - ve všech 5 rozměrech :twisted: Každopádně Thoregon (jedno z období PR - vydával to pod tímhle názvem IŽ) doporučuju každému SF čtenáři - vesměs tam jsou samé dobré díly.

P.S. Jediný důvod proč bych chtěl umět německy je právě PR 8-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 17.3.2006 14:13, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

sevencreature píše:(alespoň v prvních 300 dílech :-) )
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlieN: Myslel jsem tím úseky (tj. třeba 20 dílů) v těch prvních 300 dílech :wink: :lol: :lol:

A řekněme, že 300 dílů je pro Perry Rhodana malá epizodka (momentálně je cca 2320 dílů :mrgreen:) :lol: :lol: :lol:

Edit: LordArian: Měsíční prach bylo dobrý béčko :lol: Další varianta na katastrofické filmy (letadlo, ponorka, loď) kde nakonci pilot s letuškou odletí vstříc lepším zítřkům :-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 17.3.2006 14:10, celkem upraveno 2 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Ajantis_CG_thief píše:LordArian: ani jednu z těch knih neznám, ale způsob, jakým prezentuješ své názory a zacházíš s těmi ostatními, se mi vůbec nezdá :evil:
Jestli v tom cítíš podrážděnost, nediv se. Napsat svůj názor umí každý, ale do vysvětlení už se tu příliš mnoha lidem nechce ;-) . A pak se má začít konečně nějaká duchaplná debata.

Vampiria: A není to narážka na tebe Vampi, tohle tu dělá spoustu lidí (vč. mě)
Naposledy upravil(a) Arian dne 17.3.2006 14:12, celkem upraveno 1 x.
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Viz třeba Lazzova akademie, "komentáře k Aveině tvorbě" :lol: :lol: :lol: :lol:

EDIT: Tohle už připomíná jednu "debatu" z Čelenky :lol: :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Neferit dne 17.3.2006 14:17, celkem upraveno 1 x.
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

LordArian: Takže Ty si myslíš, že když na začátku debaty urazíš všechny s opačným názorem, tak rozproudíš nějakou zajímavou debatu :twisted: ?
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vampiria píše:Jo a četla jsem něco, co by možná někdo za béčkovou SF označil - trilogii (čekám na 3. díl) Svět mnoha barev od Juliany May. Mě to jako "B" nepřišlo, otázkou je, jak by se s tím vypořádala nějaká ta kritika.
Vzhledem k tomu, že ty dva dostupný díly sou nejoblíbenější scifi knížky mý matky, tak to asi béčko bude... ;-)
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Vampiria: Já jsem tě neurazil. Jen jsem vyjádřil svou domněnku, že asi preferuješ myšlenkově méně náročnější knížky (což není urážka, protože já když mám plnou hlavu různých myšlenek, udělám to samé)
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hamster: Zdá se mi, že o své matce nemáš příliš vysokém mínění :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

LordArian: ??? "Preferuješ myšlenkově nenáročnější knížky" - to bych neříkala nikomu, kdo četl Kafku a Nietszcheho :lol: a Clarke ani Asimov mi myšlenkově nároční nepřišli, prostě mě to nudilo ;-) .

Hamster: :lol: ale je to velice zábavná četba :-D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

sevencreature píše:Hamster: Zdá se mi, že o své matce nemáš příliš vysokém mínění :lol:
Rozhodně ne o jejím vkusu... ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neferit: Co je to klasická sf? :wink: Navíc Lem se mezi ostatní sf autory zrovna neřadil (tudíž by ho tohle přirovnání asi moc nepotěšilo :lol:). A dávat Lema do jednoho pytle s Asimovem a Strugackými je (asi pouze pro mě) docela silná káva. No a navíc, řekněme, že Lem už nebyl zrovna mladík :mrgreen: Tj. doufám, že se jednou dožiju jeho věku :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

7c: No, jelikož jsem na sci-fi víceméně vyrůstala, tak minimálně pro moji maličkost Lem prostě klasická sci-fi je ;-) Když se podívám kolem sebe, vidím spoustu sci-fi, tatík má všechny - až na jednu - jeho knihy a takovým způsobem sbíral knihy u více autorů. Můj oblíbený sci-fi autor je třeba i Kirr Bullyčov - když jsem byla mladší, úplně jsem "žrala" Alenku z planety Země, později to bylo Slyšel jsem Zemi a Země je příliš daleko. Od Lema jsem zatím stihla přečíst - aspoň, co teda vím, už v tom mám taky trochu zmatek - Nepřemožitelného, K oblakům Magellanovým a mám rozečtenou Kyberiádu. Senza čtení :-D
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“