Star Trek

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Eh, tak jsem shlédl "pár" epizod DS9 a musím říci, že se mi ze star treků libí asi nejvíce. Kapitán je normální člověk. Ne James Bond, kadeřnice nebo nedej bože Francouz. :-D
Navíc tahle série trpí nejmenším počtem otrapů. Napadá mě jen ten doktor (Julian bo jak) a pak Ezri Dax. Mmj. otrapa k otrapovi sedá. :-)
Akorát by tam tedy nemuseli být ty prophets (proroci). Ovšem jak vidno, žádná série si neodpustí jistý mystický prvek...
Jinak postavy se od sebe opravdu liší, často mají temnou minulost a Quark je dokonce i vtipný! Zatím asi nejmenší šablonovitost, co jsem u Star Treku viděl.

P.S. Jo, ještě by taky měli vystřelit do vesmíru všechny ty haranty, co mají na stanici. :twisted:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab píše:P.S. Jo, ještě by taky měli vystřelit do vesmíru všechny ty haranty, co mají na stanici. :twisted:
Ano :twisted: Ale to bych mohl říct o hodně filmech/seriálech 8-)

Jj, nadarmo se asi DS9 neoznačuje jako nejlepší ST :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Možná se říká, že je nejlepší, ale fandů má podle mě asi nejméně. Tohle jsem zase slyšel říkat já. A koneckonců ta hodnocení na imdb i csfd by tomu odpovídala.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Mě se původně DS nine nelíbil, protože právě odbočoval z původní linie Star Treku, nyní už ale o něm mám daleko lepší názor, konečně seriál, kde Star Trekovský vesmír působí aspon trochu normálně, ne jen ti dobří (federace) vs. všichni ostatní
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Star Trek slaví!

Až já budu takhle slavit a budu takhle známá, tak mi určitě narostou špičaté uši :-D
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Neferit: co já vidím, tak už špičaté uši máš. ;-)

Jinak k tématu. Já osobně Star Trek hodně sledovala a to jak New Generation tak i Voyager DS9. Původně jsem si na DS9 nemohla zvyknout, vadila mi kapitánka, chyběli mi mé oblíbené postavy z New Generation, ale po příchodu "Sedmé z devíti" jsem se začala dobře bavit a nakonec si DS9 oblíbila více než NG.

Když dávali ty původní Startreky, tak jsem taky koukala a celkem mě pobavilo na dnešní dobu takové to naivní zpracování. To se už člověk u toho musí smát. Legrace byla, jak se do Kirka všechno zamilovávalo..takový Profesionál ve vesmíru. :-D

BTW: souhlas s Jabem. Děti střílet do vesmíru, taky mě tam nesmírně rozčilujou :-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Vanda píše: Jinak k tématu. Já osobně Star Trek hodně sledovala a to jak New Generation tak i Voyager DS9. Původně jsem si na DS9 nemohla zvyknout, vadila mi kapitánka, chyběli mi mé oblíbené postavy z New Generation, ale po příchodu "Sedmé z devíti" jsem se začala dobře bavit a nakonec si DS9 oblíbila více než NG.
IMHO mícháš dokupy Voyager a Deep Space Nine. DS9 se odehrával na vesmírný stanici a pokud se dobře pamatuju, kapitánem byl Benjamin Sisko (tak nějak), o němž si troufnu říct na 99,9%, že to byl chlap...:-)

Kapitánkou hvězdné lodi Voyager byla jistá Janewayová, prvotřídní vesmírná nukleární kráva - chápu, že ti vadila.

Mno, mým nejoblíbenějším ST asi už provždy zůstane The Next Generation... zatím neznám Enterprise, ale pochybuju, že ta se procpe na první místo... Uvidíme (možná).
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Vanda píše:Neferit: co já vidím, tak už špičaté uši máš. ;-)
Ještě nejsem správný trekkie ( :oops: ), takže je mám jenom na avatárku ;-) :lol:


Cesare: U náš se Enterprise sleduje celkem pravidelně a nemůžu si pomoct, ale některé postavy jsou mi tam natolik nesympatické, že to vnímám jenom jako kulisu, kterou mám, když sedím u pc :lol:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Cesare: :oops: tak to se omlouvám, nějak se mi vsugerovalo, že celý název byl Voyager - Hluboký vesmír :-) Vidím diskuzi o borcích, to mě ujistilo, že to tak bude. V tom případě jsem DS nikdy neviděla a je mi divné, jak to, protože jsem žila v přesvědčení, že mám nasledovány všechny série, krom těch s Kirkem. :roll:
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Vanda: Tys viděla i ten nový seriál? Star Trek: Enterprise čili zkráceně jen Enterprise...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Viděla jsem pouze to, co odvysílala ČT, kabelovku ani satelit nemám a přes net mi stahuje kamarád filmy, ale seriálny ne. Takže jestli to ještě nedávali na ČT, tak bohužel. :-(
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Zdravím,

tak pokud mohou soudit z mých skromných (= asi desetiletých) zkušeností ST Fana (umírněná verze :-D ), tak DS9 je skutečně asi nejméně oblíbený ST seriál. Taky jsem ho dost dlouho měl až na poslední příčce, ale poslední dobou se rychle posunul na první. Důvody jsou IMO asi tyhle:

- doba začátku vysílání se de facto překrývá s vrcholem TNG (fanoušci TNG to brali jako zradu a nebyli z toho moc happy)
- první sezóny DS9 jsou dost slabé (nemá to žádný pořádný meta-plot a připomíná to sitcom). Husté to začíná být se třetí, ale zejména se čtvrtou sezónou. Válka s Dominionem je naprosto hustá. A s USS Defiantem to přestane být tak statické.

Enterprise je taky takový rozporuplný seriál (oproti předpokladu, který tu padl je kapitán opět trapně bílý američan), hodně se snaží přiblížit klasické sérii (TOS) a má vcelku zajímavý metaplot, ale abych pravdu řekl, je to takové hrozně primitivní.

K novému chystanému ST XI - no jak to tak znám, tak fanoušci ST budou nadávat, že film je hnusný, že Spock není dost autentický, že tohle by se nikdy nestalo, kdyby... (prostě trekkies se nikdy nezavděčíte) a nikdo jiný na to do kina asi moc nepůjde. Ale fanoušci stejně půjdou každý desetkrát (údajně, aby se tomu mohli správně "vysmát"), takže se to nakonec nějak zaplatí a bude následovat ST XII.

Jinak po skončení oficiálního natáčení ST seriálů se do toho pustili fanoušci a např. Hidden Frontier je docela cool (teda v rámci toho, že je to amatérské).
Obrázek
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Seriály už se točit nebudou? :shock:
Já jsem kdysi dávno slyšel, že se má objevit další řada s lodí schopnou cestovat v čase. Pravda, nakonec se objevila první Enterprise s kapitánem Archerem (která nic moc nebyla), ale bral jsem to jen jako odklad původního nápadu. V téhle sérii sice též s časem hodně operovali, jenomže výsledek byl velmi špatný. A díly, kterých se to týkalo patří k nejhorším.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jab píše:Seriály už se točit nebudou? :shock:
Já jsem kdysi dávno slyšel, že se má objevit další řada s lodí schopnou cestovat v čase. Pravda, nakonec se objevila první Enterprise s kapitánem Archerem (která nic moc nebyla), ale bral jsem to jen jako odklad původního nápadu. V téhle sérii sice též s časem hodně operovali, jenomže výsledek byl velmi špatný. A díly, kterých se to týkalo patří k nejhorším.
No tak jeden nikdy neví, že... Ale každopádně natáčení Enterprise bylo předčasně ukončeno pro nízkou sledovanost. Kampaň zachraňte enterpise taky nepomohla. Spousta lidí, kteří na ST pracovali odešla k jiným projektům. Uvidíme co film... ale každopádně teď nastalo období abstinence... :lol:
Zřejmě až do r. 2008 a ST XI.

BTW: Bych zase nebyl na Enterprise tak zlej. Snaha byla... (prequely jsou vždycky těžké).
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“