Star Trek

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Star Trek

Příspěvek od Arian »

Co vůbec říkáte na tento fenomén? Slovy klasika "můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat" je to jedna z nejrozsáhlejších, ne-li vůbec největši televizní sága vůbec. 5 seriálu, 10 celovečerních filmů, animovaná serie - prostě masy a masy sci -fi. Dal jsem si tu práci a spočítal to - při délce 45 minut na serial a 2 hodiny na film byste na všechny dosavadní Star Treky čučeli v kuse 542 hodin...a to jsme zatím jen u čísel.

Přiznávám sice, že TOSka (původní serie) sice už dneska asi málokoho zaujme, ale počínaje next generations mají seriály velmi dobrou úroven, Deep space nine se od 4. řady mění opravdu v parádní celogalaktický konflikt a to co předvádní Janeway s borgy ve Voyageru - good. Ani nový seriál Enterprise navíc nelze opomenout, i když už to není moje krevní skupina ;-) Co se filmů týče - "Kirkovské" filmy jsou dobré všechny, Generations a First contact jsou pojmy samy pro sebe, Nemesis nezklamal a z trochou vůle se dá překousnout i Insurrection.

Jestli se tohle téma chytne, rozpíšu se více, ale ještě musím pochválit skvělou propojenost jednotlivých dílů - o Enterprise prostě víte že byla první, následována Kirkem a později Picardem, který v Next Generations rozjdete tu skvělou propracovanost - na jedné frontě válka s Dominionem v podání DS9, na druhé válka s borgy v podání Voyageru a NG...

No a pak je tu ještě to cestování v čase a skvělé paradoxy. Některé z nich jsou jenom "filmařského" druhu, jako když se potkají Kirk a Picard v Generations, některé už jsou lepší (Tuvok s Voyageru se ocitne na palubě Exelsioru v době 6. filmu natočeného někdy v 80. letech i spůvodními herci) a jiné jsou ŠÍLENÉ
Herec současný a 30 let starý hrají po jednom boku...

Huh, to jsem se rozepsal:-D No zatím končím.
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Co bych tak říkala na Star Trek - viděla jsem z každé série aspoň polovinu epizod (třeba Voyager jsem viděla úplně celý, stejně tak NG, z DS9 jsem jich viděla většinu a TOS jsem sledovala jak se mi povedlo /dávali to v pro mě v té době blbém čase/ - zato jsem ale četla knihy, ve kterých byly ony díly popsány :-D nj, někdy se vyplatí mít narozeniny a zároveň kámoše, který nemá daleko v fanatickému trekkiemu 8-) ).

Filmy jsem až na jeden viděla všechny - Generations byla podle mě docela slátanina + z dabingu jsem málem vyletěla z kůže. Málem mě kleplo, když jsem sledovala Picarda, jak tam na někoho volá "ale to ja přece džejms té kirk!" Přece jenom jsem už byla zvyklá z TOS na "džejms tý kerk" a u tohohle jsem jenom vztekle zaskřípala zuby :-? Zato First contact byl celkem v pohodě - i když v některých momentech jsem se docela divila, proč se na to dívám :roll:

Sice nejsem fanatik do Star Treku, jako někteří moji kámoši, ale viděla a četla jsem toho dost, abych k tomu měla celkem blízko :lol: Už u sebe začínám pozorovat určité prvky z osobnosti Mr Spocka (udiveně zvednuté obočí a hláška "fascinující"), ale jinak jsem naprosto normální :lol:

btw - četl tady někdo knihu Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku ?
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Stará série se mi moc nelíbila. Tedy až na některé komedkální prvky. Shodou okolností jsem měl možnost dnes vidět několik prvních dílů NG a překvapilo mě, jak hrozné to bylo.
Deep space nine se mi ale tuším líbil, podobně i některé díly z Voyageru. Holt asi nejsem úplný fanda, ale zase všechno s nálepkou Star Trek neodsuzuji. 8-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Spock > * > Janeway

Voyager byl celkem ok, až na jednu osobu, která mi lezla krkem od první chvíle.

Moje oblíbené díly byly se "zlým" Voyagerem :lol: :lol:

New Generation - Picard je asi nejlepší kapitán, řekl bych.

Klasika -> děsná psina :lol: A Spock je Spock :lol:

Filmy - neviděl jsem všechny, ale nejvíc se mi líbila Voyage Home (to se záchranou velryb :lol: :lol: :lol:)

Obecně fajn zábava, když se na to dívá víc lidí.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

c: No tož ty díly se zlým Voyagerem opravdu nemají chybu. Namátkou si vzpomenu na "battleship Voyager" se 150 válečnými kanony na přídy, pomalovaného Chakoo-taye a slzy se mi valí do očí.

Btw., viděli jste díl Voyageru "Tinker,tenor,doctor,spy" ve kterém doktor sní v bdělém stavu? Když si vzpomenu na Emergency command hologram a ten photonic cannon :lol:

Jab: První díly NG byli natočeny v roce 1986, takže se možná není co divit. I když novější neznamená vždy lepší, TOSka toho zrovna příkladem imo není
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

NA ST mam rad jednu vec... Borgy :twisted: :-D .

Na Next Generation jsem se dival docela rad, Voyager taky nebyl spatny, DS9 me moc nebral, stare jsem skoro nevidel... a TOS nevim, co je :-D .

Co mi na ST vadi, je to, ze skoro vsechny (vsechny?) mimozemske formy zivota, ktera tam kdy byly, byly humanoidni - :roll: .
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Necrositing: Na to jsem viděl jednou docela pěknou hlášku - "Proč všichni mimozemšťani ve Star Treku vypadají jako lidé s vyrážkou na hlavě?" :lol:

TOS=the original series=původní Star Trek s Kirkem ze 70. let

Jinak DS9 u nás byli jen první tři, relativně nudné, řady, proto možná tenhle serial nemá někdo rád
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Necrotising: Souhlas s Borgy :-P

Vážně mě naštvalo, že Voyager nakonec neasimilovali (asi přirozeně obranný mechanismus před virem Janewayová :lol:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Náhodou Janweyovou samotnou jednou asimilovali - jako borg vypadal fakt šíleně :twisted:
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Zase ale třeba takovej Picard vypadal jako Borg docela dobře :-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Jen skoda, ze ho vratili do puvodniho stavu :roll: :-D .
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

necrotising_ píše:Co mi na ST vadi, je to, ze skoro vsechny (vsechny?) mimozemske formy zivota, ktera tam kdy byly, byly humanoidni - :roll: .
Zdaleka ne všechny:) A navíc to dopovídá nejnovějším vědeckým poznatkům:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

my sme na to měli jinou, ale podobnou hlášku - proč všichni mimozemšťani ze star treku vypadaj jak po třech autohaváriích? (a následných plastických operacích obličeje) :)

já se musim přiznat, že jsem viděl kompletně TNG, DS9 i Voyager, ale filmy žádné (filmy jako takové jsou na mě moc krátké, když nemají přes 3 hodiny)

někdo tady psal, že většina těch mimoušů byli humanoidi.. spousta ano, ale třeba voyager (právě díky nezmapovanému deltakvadrantu) nabídl spousty nehumanoidních ras, dokonce v některých dílech zjistili až ke konci, že mají co do činění s formou života, jak nám byly vzdálené

hodně se mi líbilo propojení mezi sériemi, kdy se třeba na jeden díl objevil herec z jiné série nebo odkazovali na něco co se stalo v jiné sérii - dává to takový pocit komplexnosti - neměl jsem pocit jako u některých seriálů, že se v tom nevyzná už ani autor a spousta věcí a událostí si protiřečí

Arian: fotonový kanón byl supr :) hlavně doktor byl supr, byla to dost propracovaná postava, dost dílů se točilo jen kolem něj a rovnoprávnosti hologramů či jeho jedinečnosti

ale co se mi nejvíc líbilo a na co jsem se vždycky těšil, byly příhody s Q :D
ten chlápek byl prostě úžasnej, i ten herec ho úžasně ztvárnil :)
ať už chtěl soudit a vymazat lidskou rasu v nový generaci s picardem nebo když hodil janewayový na krk svýho syna ve voyageru, u dílů kde se objevil, jsem se vždycky nasmál :D
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

jj - propojenost dílů byla skvělá:) jen jsem litoval, že se k Pikardově štábu nepřipojil Spock a následně i zachráněný šéfmechanik Scotty;) Navíc v knihách mi to přišlo propojené ještě lépe...:)

Epizody s Q jsou sice divácky podařené, ale mne se nelíbily - byly trochu moc předimenzované:/
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

heh, scotty schovaný v paměti transportéru desítky let.. taky docela vtipný moment :)

jak to myslíš předimenzované?
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“