Hudba: Nick Cave

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Variácia na hip-hop... to ma tiež napadlo... ak to tak naozaj je, tak si z hip-hoperov spravil teda veľmi dobrých bláznov resp. im dal, čo si zaslúžia... ;-) :twisted:

WtWRG s Blixom Bargeldom? OMG... to bude nejaký vtip, nie? Nemáš náhodou niekde nejakú mp3 s takouto variáciou? Lebo si to celkom dobre neviem predstaviť... :shock:
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Yachiko píše:
WtWRG s Blixom Bargeldom? OMG... to bude nejaký vtip, nie? Nemáš náhodou niekde nejakú mp3 s takouto variáciou? Lebo si to celkom dobre neviem predstaviť... :shock:
Když to slyšíš, zas tak šokantně to nezní...:-) Každopádně to najdeš na B Sides & Rarities, pokud máš možnost se k nim dostat - a dost možná i jinde.
MP3 někde mám, snad to zkusím vyhrabat z archivů - ale radši ti nebudu nic slibovat, protože jsem líná jak veš a připojení nemám z nejrychlejších...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Cesare: No už len nápad, aby mal spievať tie Kylie-ine "jemné" časti ( hlavne čo sa týka textovej stránky ) je veľmi šokujúci... :-)
Ale je to zaujímavý vtipný nápad a humor určite Cave-ovi nie je cudzí... ;-)
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Cesare píše:
Yachiko píše:
WtWRG s Blixom Bargeldom? OMG... to bude nejaký vtip, nie? Nemáš náhodou niekde nejakú mp3 s takouto variáciou? Lebo si to celkom dobre neviem predstaviť... :shock:
Když to slyšíš, zas tak šokantně to nezní...:-) Každopádně to najdeš na B Sides & Rarities, pokud máš možnost se k nim dostat - a dost možná i jinde.
MP3 někde mám, snad to zkusím vyhrabat z archivů - ale radši ti nebudu nic slibovat, protože jsem líná jak veš a připojení nemám z nejrychlejších...
Také jsem to právě našel na Live from Royal Hall

BTW - Tuto verzi jsem slyšel jako úplně první a pak se divil jako blázen :-D :lol:
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Yachiko píše:7c: Ty máš problémy... :roll: :snooty: :lol:

Vanda: Opísať atmosféru jeho piesní ako temnú je asi niečo také ako keby sa ma niekto spýtal aký je môj byt a ja by som mu povedal, že je biely... ;-) ( nič zlom samozrejme )
:lol:
No jak říkám hudba se těžko popisuje. Byl by adektvátní výraz příjemně pochmurná? :-)
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Vanda: Cave-ova hudba ale aj hudba všeobecne sa ťažko popisuje... a ešte ťažšie jedným slovom... myslím, že jedno nestačí... neexistuje tu slovo, ktoré by "najlepšie" charakterizovalo... ;-)
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Yachiko píše:Vanda: Cave-ova hudba ale aj hudba všeobecne sa ťažko popisuje... a ešte ťažšie jedným slovom... myslím, že jedno nestačí... neexistuje tu slovo, ktoré by "najlepšie" charakterizovalo... ;-)
Ale existuje a už jsi ho použil...
Cave-ova hudba
:-)
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Konečne sa mi podarilo odpútať od Murder Ballads a dnes som si pustil Your Funeral My Trial... no koncepčne to je torchu iné, nie je tam toľko recesie a hravosti, ale o kvalitu nie je núdza... skladby sú vďaka Cave-ovmu prejavu veľmi impresívne... texty... texty sú tradičné šialené... pri niektorých mám dojem akoby mal Cave v čase tvorby albumu nejaké sexuálne problémy... :-D ... ale pozor! nehovorím však, že sú zlé... každopádne po prvom ( ale dôkladnom ) kompletnom vypočutí musím povedať, že je to výborné a myslím, že sa mi stane tento album spoločníkom ešte na dlhú dobu 8-)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Už čtyři hodiny tu takřka tančím na Murder Ballads. :-D Krása nesmírná. :-D
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Od Nicka jsem slyšel nejprve Bestofku a pak jsem si sehnal Murder Ballads, které poslouchám skoro pořád dokola už dva měsíce. Je to nádherná hudba s perfektními texty, celé album má neopakovatelnou atmosféru 8-)
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Jj, Murder Ballads som "objavil" začiatkom leta a nemohol respektíve vlastne ešte stále nemôžem sa ich vzdať... je to jeden úžasný príbeh ... skutočne... pochybujem, že niekedy budem počuť album, ktorý ako celok zhodnotím lepšie...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hmm, já mám tedy od Cavea raději trochu jiné desky, než je zrovna Murder Ballads...From Her to Eternity, First Born Is Dead, výše zmíněnou Your Funeral...My Trial, Tender Prey, Henry's Dream, Let Love In..na MB mám pár velmi oblíbených písní, ale pro mě to rozhodně není nejoblíbenější deska od NC...

Btw. byl někdo na koncertě 30. 9.? Bratr mi jen říkal, že Cavea potkal v Celetné a je prý neuvěřitelně vysoký, hubený, plešatí a celkově jest prý ošklivý. :-D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Grakchus
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.7.2006 16:12

Příspěvek od Grakchus »

ja tam chtel jit, ale nakonec jsem nemel cas a moc me to mrzi..k tomu jak vypada jednou rekl: Vim, ze vypadam jako smrtka, ale myslim ze jsem lidem dal dost casu na to, aby si zvykli..nebo neco takovyho:-)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Vapmiria: jestli jsou ostatní desky ještě lepší tak tím lépe :-D
Nedávno jsem od něj stáhl Let Love In, ale ještě jsem si ji neposlechl.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Vampiria píše:Btw. byl někdo na koncertě 30. 9.? Bratr mi jen říkal, že Cavea potkal v Celetné a je prý neuvěřitelně vysoký, hubený, plešatí a celkově jest prý ošklivý. :-D
Imo čím je interpret ošklivější, tím je zajímavější. Ošklivost je různorodější než krása.

Zkusím stáhnout další album, i když nevím, nevím, jak stihnu poslouchat tolik skvělejch songů. :-P
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“