Film II

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Film II

Příspěvek od Hupr »

Ano, dabing opravdu nebyl špatný. Neviděl sem originál dabing tak nevím jestli náhodou s Jakem radši nemluví anglicky (mám za to že anglicky ji naučili mluvit když na pandoru přitáhli v rámci těch "doučovacích" programů) z důvodů pochybností o jeho znalosti na'vštiny (aspoň ze začátku).
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Jab »

Tak jako Alenku v říši divů řadím mezi své oblíbené burtonovky. Fakticky povedené a vizuálně nádherné (ve 3d jsem na to byl). Rozhodně proklatě dobré ztvárnění knihy. 8-) 9/10
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Ne, ne, nééééééé!!! Dokoukal celé jsem čtvrté 'pokračování' Terminátora a jediné, na co se zmůžu, je ptát se: "Jak jste doprdele mohli? Proč jste z nejdůležitějšího akčního filmu všech dob udělali mnohem horší 2012? Proč zatraceně Johna Connora hraje gumovej Bale???"
Ne, čeho je moc, toho je příliš. Dneškem počínaje si ujíždím nitrožilně na heroinu a oddávám se nechráněnému pohlavnímu styku s dívkami ulice a noci. Toto je regulérní konec legendy mého dětství.

Vysílačky! Vysílačky místo zbraní! :wall:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Film II

Příspěvek od Tarreb »

Vysílačky! Vysílačky místo zbraní!
Cože? COŽE? :shock:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Měl bys sledovat Southpark ;-)

www.southparkstudios.com

Tam si zadej do vyhledávače George Lucas a jeden z vyplivnutých dílů by to měl být. Opravdu doporučuji.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Konečně tedy viděn Kick-Ass a dojmy mám trochu smíšené - příběh jako takový je fajn, postavy taky (Cage tedy docela překvapil) a akce je opravdu "nářezová", ale nějak se mi nezamlouvá režisérův styl. Z toho, co jsem viděl, mám totiž pocit, že Matthew Vaughn ve svých filmech nemá nijak výrazné dialogy (pokud teda nepočítám totálně naivní řeči ve Stardustu) a vůbec je režie taková moc akční (a to i ve scénách, které akční nejsou...). A co v případě KA mrzí dost - ŽÁDNÉ hlášky.


Carlos, Tarreb: hádám, že to je šestá série.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Jab »

Pár jich tam je:
http://www.imdb.com/title/tt1250777/quotes
Rozhodně se mi moc líbil otec-dcera rozhovor o narozeninových dárcích. :mrgreen: A Stardust byl taky bezvadnej. :-P

P.S. Kick Ass tedy silně doporučuji. Nejlepší filmové zpracování "komiksáku" (je to od Marvel!), co jsem zatím viděl. - 9/10
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Jab: já nemyslel hlášky jako hlášky, ale prostě něco s kultovním potenciálem, něco, co už napoprvé uvízne v hlavě :-).

Jinak se mi to také líbilo, ale prostě jsem doufal, že to bude lepší (za mě tedy 7/10).

A vím, že pro Adieuho a Carlose budu za kacíře, ale z tohohle sub-sub-žánru filmových adaptací alternativnějších komiksů se mi tedy více líbili Watchmen.


BTW ještě si rýpnu ohledně Stardustu - skoro bych přísahal, že tam nebyla scéna delší než pár minut (vážně to na mě působilo jako takový akční slepenec) a pro alespoň trochu chytrý rozhovor bys musel v kině čekat na další film :mrgreen: .
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od AlieN »

Kultovní potenciál má Kick-Ass naopak obrovský a to i kvůli těm hláškám (bazuka!!). Zatím je to jasně nejlepší film roku :-)

Jab: Komiks jsem nečetl, ale prý se vyzněním od filmu překvapivě docela liší a to i přesto že afaik vznikaly prakticky zároveň.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

MCZ píše:A vím, že pro Adieuho a Carlose budu za kacíře, ale z tohohle sub-sub-žánru filmových adaptací alternativnějších komiksů se mi tedy více líbili Watchmen.
Je vtip v tom, že jsem ani jeden z těch filmů neviděl a za fandu komiksů se až na výjimky (dávno filmově zprzněné) považovat nemohu? :-)

EDIT: Ah, tak už mi to došlo - nicméně Watchmeny jsem neviděl ani nečetl. Vendeta a Z pekla jsou ale věci z pekla zasluhující vendetu, to jo.
Naposledy upravil(a) Adieu dne 26.5.2010 17:39, celkem upraveno 1 x.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Hm, ten film (Watchmen) není nijak zvlášť dobrý, chybí tam spousta podstatných věcí z komiksů. Nicméně se alespoň tentokrát autoři vyhnuli překrucování. Měli se raději rozhodnout pro třídílnou sérii, nebo se na to vykašlat. Je ale pravda, že ze všech adaptací nejvíce odpovídá komiksu (což je smutné, protože i Watchmen si berou jen kostru a postavy). Dobrá hudba, to se musí nechat.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Adieu: :-)

Carlos: to snad platilo pro tu kinoverzi, ne? Director's cut (který jsem viděl) mi přišel docela kopaktní, byť samozřejmě nevylučuju, že něco vynechali - jako film to každopádně fungovalo.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

AlieN píše:Zatím je to jasně nejlepší film roku :-)
Sice jsem jiný film z letošního roku neviděl, ale souhlasím :-)

Jinak komiks je „drsnější“, mně však ta záplava nadávek a krve přišla docela úmorná; atmosféra filmu mi vyhovuje mnohem více. Mezi další odlišnosti patří jiná motivace Big Daddyho či jiný vývoj vztahu s Katie. Několik prvků z filmu v komiksu vůbec není: Hit-Girl v něm nenosí sukýnku, chybí kryptonit, rozhovor o dárku k narozeninám, Big Daddyho úklid v továrně na zpracování dřeva, holčička, co ztratila maminku a tatínka, investice 300 000 dolarů, bazuka... A rozhodně má komiks slabší hudební doprovod.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Mám zkušenost jen s kinoverzí, k director's cutu jsem se zatím nedostal a ani to neplánuji, možná počkám, až ho budou mít za nějakou rozumnou cenu v Tescu nebo tak (bonusové materiály by mohly být fajn). Jde o to, že filmu chybí některé informace navíc, které dělali celé univerzum živější. Navíc mi přijdou Mooreovy komiksy obecně nevhodné jako látka pro filmy. Watchmen (film) se lecčehos snaží držet, ale paradoxně z pohledu diváka si to moc chvály nezaslouží - třeba scény měly být podle mě sestříhány úplně jinak. Ale samozřejmě každému podle vkusu, alespoň do chvíle, než mi někdo bude tvrdit, že League of Extraordinary Gentlemen je dobrý film.

Adieu: Tak to jsi narazil ještě na o něco lepší výsledky (a netvrdím, že jsou dobré). Mrkni na Man-Thing (2005) a potom na Swamp-Thing (1982). Pokud se ti do ruky dostala předloha, budeš v prvních minutách vědět, o čem mluvím. Jinak už výše zmíněný paskvil League of Extraordinary Gentlemen je o kousek lepší.


Pokud bych srovnal (od nejhoršího k 'nejlepšímu') adaptace Mooreových komiksů, které jsem měl tu nečest vidět, bylo by to asi takhle: Man-Thing, League of Extraordinary Gentlemen, Swamp-Thing, V for Vendetta, From Hell (jen proto, že jsem viděl film o moc dřív než jsem četl komiks), Watchmen.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Jab »

Já už tenhle rok sice viděl celkem dost filmů, ale Kick Ass mi také přijde zatím nejlepší. Dokonce i lepší než Alenka v říši divů.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“