Hudba: Radiohead

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Elessar: docela pěkný seznam ;-) , byť některé z tebou jmenovaných interpretů nemusím, ale třeba hned ten pátý jmenovaný v pořadí :-D ...
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

MCZ: No surprises ;)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Elessar píše:MCZ: No surprises ;)
Jo jo, pěkná, ale docela stará písnička ne? ;-) Já třebas novější kousky
Sit Down, Stand Up :-D
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

MCZ píše:
Elessar píše:MCZ: No surprises ;)
Jo jo, pěkná, ale docela stará písnička ne? ;-) Já třebas novější kousky
Sit Down, Stand Up :-D
Ja od nich vsetko, ale najradsej OK Computer a Kid A... A z pesniciek take skvosty ako Paranoid Android (venovana Marvinovi zo Stoparovho pruvodce galaxii), Idioteque a klasiku Creep ;-)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Elessar píše:
MCZ píše:
Elessar píše:MCZ: No surprises ;)
Jo jo, pěkná, ale docela stará písnička ne? ;-) Já třebas novější kousky
Sit Down, Stand Up :-D
Ja od nich vsetko, ale najradsej OK Computer a Kid A... A z pesniciek take skvosty ako Paranoid Android (venovana Marvinovi zo Stoparovho pruvodce galaxii), Idioteque a klasiku Creep ;-)
Paranoid Android je má nejoblíbenější píseň od Radiohead 8-) .
A jinak tebou zmiňovaná alba mám taky nejradši (hlavně tedy to druhé; mám celkově raději elektronickou stránku Radiohead - Everything is in right place & spol., ale i třebas kytarová 2+2=5 je lahůdka, a o skvostech jako Sail to the Moon nebo hlavně Pyramid Song už vůbec nemluvím 8-) ), ale ani HTTT, Amnesiac, Bends či PB nejsou špatné desky ;-) .
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

MCZ píše: Paranoid Android je má nejoblíbenější píseň od Radiohead 8-) .
A jinak tebou zmiňovaná alba mám taky nejradši (hlavně tedy to druhé; mám celkově raději elektronickou stránku Radiohead - Everything is in right place & spol., ale i třebas kytarová 2+2=5 je lahůdka, a o skvostech jako Sail to the Moon nebo hlavně Pyramid Song už vůbec nemluvím 8-) ), ale ani HTTT, Amnesiac, Bends či PB nejsou špatné desky ;-) .
To rozhodne nie, imho su vsetky skvosty, okrem Amnesiac, ktore mi az tak nesadlo ;)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Elessar píše:To rozhodne nie, imho su vsetky skvosty, okrem Amnesiac, ktore mi az tak nesadlo ;)
Amnesiac není špatný, je spíše nedoceněný, ale po bližším průzkumu mi přišel docela odlišný od Kid A. Má rozhodně skvělé skladby. Hodně se mi líbí třeba Pull/Pulk Revolving Doors, You and Whose Army? atd.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

MCZ píše: Amnesiac není špatný, je spíše nedoceněný, ale po bližším průzkumu mi přišel docela odlišný od Kid A. Má rozhodně skvělé skladby. Hodně se mi líbí třeba Pull/Pulk Revolving Doors, You and Whose Army? atd.
Nevravim ze je zly, to rozhodne nie. Len mi prijde najslabsi, tot vse :)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Vampiria píše:Hmm...když kapela natočí album podobné těm předchozím, je to špatně, když natočí album naprosto odlišné od nich, je to také špatně...co byste chtěli :twisted: ? Od Coldplay znám jen pár písniček, ale např. takoví The Cure hrají už x let to stejné a stále je ráda poslouchám a naopak Bowie je pokaždé jiný a až na dvě trochu moc disco desky z let osmdesátých od něj můžu všechno :-D
ja osobne neznasam preslapovane na jednom mieste, ako u coldplay. zoberme toho bowieho alebo napr. radiohead. Bowiemu by sa sice mohlo trosku vytykat, ze hra to, co chcu ludia, ale vzdy to je (at si rika kdo chce co chce) genialne. Yorke z radiohead ma zaujimavu vlastnost, ze odmieta uspech, a na to, cim ho dosiahol, zanevrie (creep, ok computer). Tejto rozporuplnej vlastnosti mozem dakovat za to, ze Radiohead na kazdom albume idu o krok vpred a neboja sa na rozdiel od inych experimentovat a vyvijat sa aj na ukor znizenej popularity. tot vse
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Elessar: Vidíš, a mě přijde, že Radiohed znějí za každém albu stále stejně (dobře) ;-) . Ráda si je pustím, ale moc rozdílů mezi jejich deskami nevidím, možná za tento můj pocit je odpovědný Yorkův typický naříkavý vokál :think:
Naposledy upravil(a) Sadako dne 12.10.2005 23:32, celkem upraveno 1 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Radiohead - no oni se vyvíjejí, já to rozhodně poznám 8-) . I mezi 2. prvníma řadovkama jsou patrné rozdíly.
Vampiria: rozhodně neříkej, že ti Kid A připadá zvukově stejné jako OK Computer, rozdíl snad poznáš i ty ;-) .
Jiank co jsem od nich z poslední dobou psolouchal byly různé spolupráce (Blur, REM, PJ Harvey...), rarity, b-strany. Sem tam opravdu docela zajímavý kousky :-D .
Naposledy upravil(a) MCZ dne 29.1.2006 14:40, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

MCZ: Pochopitelně, že se to zvukově odlišují, ale jsou to imho alba dle stále stejné šablony, je tam typický zvuk, který se nemění, pouštím si je ráda, ale tohle je prostě můj dojem z nich, no...ale z těchto britských kapel z let 90tých asi nejraději poslouchám Placebo 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Vampiria píše:Elessar: Vidíš, a mě přijde, že Radiohed znějí za každém albu stále stejně (dobře) ;-) . Ráda si je pustím, ale moc rozdílů mezi jejich deskami nevidím, možná za tento můj pocit je odpovědný Yorkův typický naříkavý vokál :think:
Obrovska zmena prisla hlavne s Kid A... Ale aj medzi ostatnymi albumami su patrne rozdiely ;)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Radiohead - no kdybych se měl stručně vyjádřit k jejich diskografii a změnám v hudbě, tak asi takto:

93 - Pablo Honey - debut - kytary; vypadá to, že zkoušeli na různé strany (How Do You Do - Blow Out).
95 - The Bends - pokračování trendu, větší výskyt experimentátroství (My Iron Lung)
97 - OK Computer - vrchol kytarové éry, i přes Electioneering nebo Paranoid Android, zjemění (Let Down, Karma Police, a hlavně má oblíbená Lucky).
00 - KID A - úplný vrchol tvorby, zásadní zlom v hudbě, přechod na elektronickou hudbu. Pro fanoušky vychované na OKC opravdu těžko stravitelné sousto a pro nenáročné posluchače nestravitelné úplně. Pro ostatní (příznivce) - klenot :applause: .
01 - Amnesiac - deska, která zůstala spíše v pozadí, na první poslech indetická s Kid A, na 10 už výrazně odlišná - další posuny v elektronické hudbě dál - viz hypnotická Pull/Pulk Revolving Doors.
03 - Hail to the Thief - výtečná, stabilní nahrávka; pokračování elektronického trendu s menšími návraty ke kytarám (2+2=5, Go To Sleep).

Vampiria: o šablonách bych raději v souvislosti s RH nemluvil ;-) - neznám jinou kapelu, kde mají jednotlivé písně navzájem tak výrazně rozdílnou stavbu jako právě u Radiohead :-D . Ale dobře, je to tvůj názor, brát ti jej nebudu ;-) .
Naposledy upravil(a) MCZ dne 29.1.2006 14:41, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

MCZ: Takže ta další deska, co se mi válí, je Amnesiac 8-) a ty první dvě tu snad taky nějakou dobu hnily..kapela, kde mají písně navzájem rozdílnou stavbu..no, takoví mi přijdou Tool 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“