[Sigil] Recenze: Baldur's Gate II a Throne of Bhaal

Zde můžete diskutovat o článcích uveřejněných na Sigilu a na příbuzných stránkách.
Zamčeno
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

[Sigil] Recenze: Baldur's Gate II a Throne of Bhaal

Příspěvek od MCZ »

Baldur's Gate II: Shadows of Amn
autor: Jab
Po v pravdě úžasných zkušenostech s předešlým dílem jsem si v roce 2000 pořídil i Baldur’s Gate II s příznačným podtitulem Shadows of Amn (Stíny Amnu). A dnes, o pět let později, nejen že své koupě nelituji, ale toto brilantní RPG stále hraji...
celý článek


Baldur's Gate II: Throne of Bhaal
autor: Jab
Asi všem bylo po dohrání BG II jasné, že příběh hlavního hrdiny nekončí smrtí jednoho "směšného" padoucha. Je přece třeba vést osud postavy až k vítěznému konci, kdy se konečně vypořádá se svým dědictvím. A je jasné, že bez boje se to neobejde. Proti našemu hrdinovi (pro záporáky "hrdinovi") se tak postaví několik polobožských bratří, jejichž hlavním zájmem je (překvapivě) jeho smrt. Neboť on je tím nejsilnějším protivníkem, který jim stojí v cestě (ač si od nich opět vyslechnete spoustu velkohubých výroků). Důvod jejich spojenectví je zahalen tajemstvím, které by ovšem odhalil i gibberling. I ve vašich stopách pak ale kráčí smrt, lež a zrada...
celý článek
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Já nemůžu souhlasit s linearitou datadisku jako se záporem. Jako polobůh, kterému jde po krku půlka Faerunu, nebudu mít přece čas plnit moc vedlejších questů (pěkně předvedeno přímo ve hře při hledání beholderova oka).

Je tedy pravda, že ti, kdož nemají rádi souboje z ToB asi nadšeni nebudou, ale mně styl soubojů v BG2 sednul (kouzlo, protikouzlo, kouzlo, protikouzlo a uprostřed drželi bojovníci obou stran nepřátele z dosahu). ToB vám pak dává možnost si konečně užít kouzel vysokých úrovní.

ToB splnil přesně to, co jsem od něj chtěl - přehlídku ničivých kouzel, po které jsem toužil už od Gorionově smrti.
Žralok, který štěká, nekouše.
Zamčeno

Zpět na „Diskuse ke článkům“