Otázky, připomínky

Quest Mod pro BGII.

Moderátor: BGslayer

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky, připomínky

Příspěvek od Bhaall »

Zdravím, mám dotaz ohledně kompatibility módů. PoF by mělo fungovat se všemi, které nemění quest line a GUI, ano?

Jde mi především o Tweak Pack, SCSII a 1PP(krásné úpravy itemů, paperdolů...)

Zároveň mě zajímá jestli není šílenství installovat SCSII? Netuším jestli PoF nějak už nevylepšuje scripty...

A nakonec pořadí instalace...nejdřív módy a pak PoF, nebo naopak? Díky.

EDIT: Tak ty módy tomu nedělají dobře...ani Tweak Pack bohužel.
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Otázky, připomínky

Příspěvek od Field Mouse »

Ahoj, konečně jsem rozehrál trochu víc PoF a mám několik otázek a připomínek k tomu, co mi na první zahrání moc nesedělo, nebo co by šlo případně v dalších verzích trochu zlepšit.
Něco možná budou spoilery.

Otázky:
1) Úkol s vesnicí a piráty - vybil jsem vše, půjčil si loď a vybil loď pirátů a úkol stále není splněn. Jak dokončit úkol, případně jak se dostat do tábora pirátů, který má být na severu? (nemám ho na mapě)
2) Úkol s Tethirem - šlechtic začal pálit les a ukradl meč. Kde ho mám najít? Na mapě s lesem není, na mapě se sídlem taky ne (a dovnitř sídla už mě to nepustí)
3) Řád a Chaos - po zabití kostlivců mi hra radí, abych našel kněze. Kterého?
4) PoF - po projití jeskyní mi hra radí najít toho hodného ze dvou paladinů začínajícího na G. Kde?
5) Pustil jsem k vodě toho zaklínače z Irenicova dungeonu. Bude to překážkou dokončení některých questů?

Připomínky & návrhy:
1) Co takhle udělat úvodní sekvenci formou rozhovoru, který by šlo za dvě sekundy odentrovat? Stejně jako úvodní sekvence v originální hře je to tak jak to je zdlouhavé.
2) Příjemně mě překvapily předměty, jsou hodně dobré, ale ne úplně nesmyslně. PoF jsem začal hrát na 11. až 12. úrovni a obtížnost je vskutku vyvážená. Jediný super-srašně-dobrý předmět, na který jsem zatím narazil, jsou botky zrychleného spěchu, které dávají postavě permanentních 10 útoků za kolo. Ouch!
3) V Letohradu jsou stašně silní Luskanci, prakticky nepřemožitelní pokud si navíc dá hráč například bojovníka, kterého specializuje na jiné zbraně než které obdrží na začátku hry (co takhle dostat víc druhů zbraní?). Jediná funkční taktika mi přijde nalákat nepřátele na Šedopláštje, který je postřílí.
4) Některé texty - např. na úvod PoF se ukáže jen text typu "teď musíš projít ty jeskyně, abys získal odpovědi". Spousta dialogů má jen jednu možnost a mnohdy ani nejde odmítnout quest - třeba u loviště trollů navíc ani nelze odmítnout zaplatit členský poplatek. Mnoho předmětů by sneslo více popisků.
5) Jsou místa, kde všechny nádoby obsahují pasti. Co takhle dát pasti třeba jen do 1/3 z nich? Aby byly alespoň malým překvapením. Mimochodem moc by se mi líbilo, kdyby byly pasti nikoli jen průměrné bgčkovské, které akorát tak zraní nebo v lepším případě sešlou rozložení, ale kdyby třeba občas vyvolaly nejaké potvory (kouzlo od Povolání příšer až po Bránu), nebo třeba seslaly nějakou kletbu?
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
BGslayer
Dabus
Příspěvky: 283
Registrován: 12.12.2005 20:17
Bydliště: Neverwinter

Re: Otázky, připomínky

Příspěvek od BGslayer »

Field Mouse píše:Ahoj, konečně jsem rozehrál trochu víc PoF a mám několik otázek a připomínek k tomu, co mi na první zahrání moc nesedělo, nebo co by šlo případně v dalších verzích trochu zlepšit.
Něco možná budou spoilery.

Otázky:
1) Úkol s vesnicí a piráty - vybil jsem vše, půjčil si loď a vybil loď pirátů a úkol stále není splněn. Jak dokončit úkol, případně jak se dostat do tábora pirátů, který má být na severu? (nemám ho na mapě)
2) Úkol s Tethirem - šlechtic začal pálit les a ukradl meč. Kde ho mám najít? Na mapě s lesem není, na mapě se sídlem taky ne (a dovnitř sídla už mě to nepustí)
3) Řád a Chaos - po zabití kostlivců mi hra radí, abych našel kněze. Kterého?
4) PoF - po projití jeskyní mi hra radí najít toho hodného ze dvou paladinů začínajícího na G. Kde?
5) Pustil jsem k vodě toho zaklínače z Irenicova dungeonu. Bude to překážkou dokončení některých questů?

Připomínky & návrhy:
1) Co takhle udělat úvodní sekvenci formou rozhovoru, který by šlo za dvě sekundy odentrovat? Stejně jako úvodní sekvence v originální hře je to tak jak to je zdlouhavé.
2) Příjemně mě překvapily předměty, jsou hodně dobré, ale ne úplně nesmyslně. PoF jsem začal hrát na 11. až 12. úrovni a obtížnost je vskutku vyvážená. Jediný super-srašně-dobrý předmět, na který jsem zatím narazil, jsou botky zrychleného spěchu, které dávají postavě permanentních 10 útoků za kolo. Ouch!
3) V Letohradu jsou stašně silní Luskanci, prakticky nepřemožitelní pokud si navíc dá hráč například bojovníka, kterého specializuje na jiné zbraně než které obdrží na začátku hry (co takhle dostat víc druhů zbraní?). Jediná funkční taktika mi přijde nalákat nepřátele na Šedopláštje, který je postřílí.
4) Některé texty - např. na úvod PoF se ukáže jen text typu "teď musíš projít ty jeskyně, abys získal odpovědi". Spousta dialogů má jen jednu možnost a mnohdy ani nejde odmítnout quest - třeba u loviště trollů navíc ani nelze odmítnout zaplatit členský poplatek. Mnoho předmětů by sneslo více popisků.
5) Jsou místa, kde všechny nádoby obsahují pasti. Co takhle dát pasti třeba jen do 1/3 z nich? Aby byly alespoň malým překvapením. Mimochodem moc by se mi líbilo, kdyby byly pasti nikoli jen průměrné bgčkovské, které akorát tak zraní nebo v lepším případě sešlou rozložení, ale kdyby třeba občas vyvolaly nejaké potvory (kouzlo od Povolání příšer až po Bránu), nebo třeba seslaly nějakou kletbu?
Zdravim, co se týče questů, poslal jsem ti SZ.

Návrhy:
1) Samozřejmě možnost s klikáním by šla...
2) Botky se budou hodit... :)
3) Tak to jsem myslel, že jsem opravil, ale asi jsem na to zapomněl, každopádně původní plán jak je zabít byl ten nalákat je k strážím.
4) Tohle by chtělo víc lidí a víc času... :), každopádně taky to není nereálné.
5) Tohle by také šlo...

V PoF je samozřejmě spousta věcí, které by se dali udělat lépe a jinak, ale vyžadovalo by to další spousty času a více lidí, pokusím se však vydat ještě jednu verzi, která by doopravila poslední zbytek chybiček, případně opravit pár dialogů a zvětšit možnost se rozhodnout... :)
smajdalf
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 10.6.2007 19:39

Re: Otázky, připomínky

Příspěvek od smajdalf »

Po dlouhé době jsem si rozehrál Baldurs gate a rozhodl jsem se zkusit tenhle mod. Rozehrál jsem barda - dervise a všimnul jsem si pár věcí:

Dervišova píseň má účinek po celé mapě na cokoliv co není v družině (byla sranda když jsem si ji hned ze začátku vyzkoušel a rozeběhlnul se na mě celej letohrad :-) ).
Derviš by neměl moct sesílat kouzla - mam 16 lvl, kouzla 1-4 úrovně nemůžu ale už mam 2 kouzla 5 a 1 kouzlo 6 úrovně.
Od černokněžníka jsem dostal úkol přinést magický vak - donesl jsem ho a úkol mam zapsaný ve splěných i v probíhajících úkolech.
V úkolech pro chrámy z původní hry mě helmův kněz pošle za Lathanderovím (nositel úsvitu Sain) ten ale nikde neni, možná není problém modu.
Yoshimo nemůže používat svoji katanu, Keldorn svůj meč.
V popisu knihy na charisma v Trhově se píše o přesunutí do rychlých předmětů - tam přesunout nejde.

(v podstatě jsem zatim plnil skoro jenom původni questy)
Kimeria
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 13.3.2011 14:53

Re: Otázky, připomínky

Příspěvek od Kimeria »

Hraju ted BG2 s modem Paladini Faerunu, jsem v druhém patře Strážcovy tvrze (v tom patre demonem co je v kleci a k jeho osvobození jsou potřeba 4 hole) probil jsem se ohnivou knihovnou, otevřel vzdušnou labolatoř a pobyl jsem osazenstvo ale žádná hul či klíč z nich nevypadl. Stalose to i někomu z vás?
Uživatelský avatar
Gothmog
Sigilan
Příspěvky: 62
Registrován: 3.4.2006 18:17
Bydliště: Nové Město na Moravě (přes tejden Praha)

Re: Otázky, připomínky

Příspěvek od Gothmog »

Měl bych hned dvě otázky na mod. První je dotaz ohledně questu v Hlubině.
Kde přesně se nachází vstup do Barbarosova cechu. Získal jsem heslo ale nevím kde ho mám použít.
Druhá otázka se týká překupníka na mostě v Athkatle. Prošel jsem celo lokaci mostu a hovořil snad se všemi postavami v dané lokaci ale bez úspěchu (jedná se quest pro černokněžníky)

Ve strážcově tvrzi se mi vyskytl stejný problém jako u hráče Kimeria.
red great wyrm - můj favorit
Odpovědět

Zpět na „Paladins of Faerûn“