BG2: Mnich

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Zámky jdou vyrazit. To spíš bude mít problém s pastěma, protože je sice detekuje, ale neoddělá a někde obejít nejdou. Ale tech pastí ve hře není zas tolik. To když sem hrál sólo za mága tak sem s některýma zapastěnýma truhlama měl docela problémy a to narozdíl od mnicha se můžu na kouzla v pastích dost připravit.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
rondo
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 9.6.2007 12:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rondo »

Syf píše:CHAR jako u všech - v podstatě na nic.(Já mám teď rozehranýho mnicha STR 18, DEX 18, CON 18, WIS 17, INT 17, CHAR 3 - mám ring. takže 18 ;-) ).
Hey nic proti powergamingu, je to sranda... ale CHA 3 je fakt prasárna! Kdybys nevěděl, že tam ten prstýnek je... Peace.
Se svými názory se neztotožňuji.
NightKiller
Sigilan
Příspěvky: 20
Registrován: 30.8.2007 23:29

BG2: Mnich

Příspěvek od NightKiller »

Mnich je nejlepší postava co pamatuji,je to opravdu dlouho co sem hrál naposledy,ale z bojovych povolani je nej,ani warior s nejlepsim brnenim se mu nemuze rovnat v obrane(mozna to z tech kalhot ale to je naprd)a na blizko pusobi temer stejne zraneni a jeste je rychlejsi ;-)
Zkouseli ste?+Mnich me hodne schopnosti ale ty uz moc nevim
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Mnich

Příspěvek od Lucates »

vadilo by moc, kebyze dam mnichovi silu 12? Alebo 10...lebo nosnost velku mu netreba, kedze nepouziva brnenie, ale hlavne mne ku mnichovi velka sila nesedi...podla mna mnisi pouzivaju skor duchovnu silu a nie fyzicku...a neexistuje nejaky mod, ktory by mi umoznoval dat mnichovi chaoticky dobre presvedcenie? Pripadne aj nejake ine ako zakonne, lebo nevidim dovod, preco by mal mat mnich len zakonne presvedcenie...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Luc: Myslím, že mod Easy Core Rules to dovoloval, ale nejsem si jistý. V každém případě Shadow Keeper to jistí, ne? U mnicha bys asi neměl se sílou jít pod 16 nebo se ti hodně nevyplatí, 16 je navíc myslím celkem optimální číslo.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Mnich

Příspěvek od Lucates »

Carlos - a preco by som nemohol ist pod 16? Vsak to pridava len nejake +1 neviem ku comu...ale z hladiska RP mi sila k mnichovi nepasuje, neviem...mne sa mnich paci ako postava, ale vadi mi zakonne presvedcenie a to, ze v BG sa nejak pocita s tym, ze mnich ma velku silu...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Luc: Chápeš sílu moc svalnatě, nahraď si to slovo třeba jako bojové schopnosti ;-) V každém případě jsem zkoušel hrát za mnicha se silou 13 a jak to říct, aby to vyznělo dost jasně... :think: Byl na hovno! Málokdy se trefil a když, tak to mělo asi takovou sílu jako kafe z automatu.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Mnich

Příspěvek od Lucates »

carlos: ja neviem...ze by boli bonusy za silu az tak badatelne? Ved ale v hre su aj tak opasky sily, nie? Mohol by mat nizsiu silu a potom opasok...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Mnich

Příspěvek od sevencreature »

Lucates: Ehm, co si pod slovem "mnich" v BG II představuješ? :think:

Nerad ti kazím iluze, ale autoři nemají ani tak na mysli tenhle typ postavy, jako spíš tenhle ;-)

No, nerad ti kazím představy o vetchých mniších - z tvého příspěvku se skoro zdá, že bys potřeboval doplnit základní mezery ve vzdělání (tj. ideální začít třeba 36 komnatami Shaolinu :mrgreen:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Mnich

Příspěvek od Lucates »

7c: nemam ani jednu predstavu o mnichovi z tych co si ukazal...ja si pod mnichom predstavujem vychodneho mnicha, ktory je majstrom vo vychodnych bojovych umeniach, v ktorych nejde o fyzicku silu...asi nie som jediny, kto by si mal doplnat medzeri vo vedomostiach...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Mnich

Příspěvek od sevencreature »

Lucates píše:je majstrom vo vychodnych bojovych umeniach, v ktorych nejde o fyzicku silu
Ne, jasně že ne. Ti chcípáci jsou vlastně slabí jakou mouchy :mrgreen:

Nikdo netvrdí, že jde pouze o fyzickou sílu - ta patří k základům většiny bojových umění, takže ani nemá smysl se o ní zmiňovat.

Konkrétně takový hlavní atribut Mnicha v DnD je AFAIK WIS - nicméně jako postava, která používá fyzické útoky prostě sílu potřebuje.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Mnich

Příspěvek od Lucates »

7c: netvrdim, ze su slabi ako muchy, ale nemam ani pocit, ze by boli svalnati ako Rambo...fyzicka sila v tych bojovych umenieach nehra rolu a kludne by dokazali porazit nejakeho presvalovaneho zapadneho bojovnika...a ja mu nechcem dat v BG silu 8 :-) , ale tak 12-14, co mi k nemu tak pasuje celkom...18 je podla mna moc a ked, tak su tam opasky sily...

a k tomu, ze postava, ktora pouziva fyzicke utoky silu potrebuje...ja ked hram s hraniciarom, tak mam silu 14 a no problemo...aj ked pouzivam najme luk, ale aj tak...ja tu silu nerad davam vysoku, lebo sa chcem citit ako keby som bol ja v tej hre a ja neudvihnem ani vrece zemiakov :-D
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: BG2: Mnich

Příspěvek od dodo »

Lucates píše:7c: nemam ani jednu predstavu o mnichovi z tych co si ukazal...ja si pod mnichom predstavujem vychodneho mnicha, ktory je majstrom vo vychodnych bojovych umeniach, v ktorych nejde o fyzicku silu...asi nie som jediny, kto by si mal doplnat medzeri vo vedomostiach...
lucates toto co tu vravis je obsiahnute v novsej edicii a teda napr. iwd2 tam mnich dostava bonus k utoku a zraneniu aj za mudrost aj za silu; samozrejme suhlasim s tebou co vravis (utok na slabiny vobec nemusi byt silny aby to poriadne zabolelo)ale hra je obmedzena svojimi pravidlami takze bud ich akceptujes alebo si ich nejak upravis pomocu SK ci nejakeho modovacieho programu
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: Mnich

Příspěvek od Lucates »

dodo - ved to, ze hra ma svoje pravidla...podla mna by mal mnich mat bonus k zraneniu za mudrost, snad aj za obratnost...ale co uz, necham si zajst na mnicha chut, ten co je v BG nevyhovuje mojim predstavam...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Luc: Ty jsi nikdy žádný bojový sport nedělal, že ne? Jde o to, že fyzickou sílu pěstuješ s rostoucí znalostí ostatních věcí, více či méně závislých na tom, kterému bojovému umění se věnuješ. Leda bys chtěl říct, že nekonečným cvičením high kicku tvoje stehna nezesílí. Jednoduchý příklad: Průměrný profesionální fotbalista není vazba, přesto dokáže na multipressu vytlačit 300kg. Prostě ti mohou svaly zesílit, aniž bys nabyl objemu, což je, tuším, princip východních bojových umění (samozřejmě vyjma spousty dalších věcí). ;-)

EDIT: Měl jsem na mysli legpress, ne multipress.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“