Zaklínač (sorcerer)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sniper
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 9.2.2006 9:22

Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Sniper »

Nemuzete mi nekodo poradit jaky vlastnosti a kouzla vybrat pro solo zaklinace?
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Zaklinac

Příspěvek od Ave »

Sniper píše:Nemuzete mi nekodo poradit jaky vlastnosti a kouzla vybrat pro solo zaklinace?
Hodně ineteligence a obratnosti hhlavně.....teda tak to alespoň dělám já a pokud to jde tak i vysokou odolnost

Z kouzel:Ohnivá koule,ochrana před zlem,zbroj,kamená kůže,magická střela,emoce,neviditelnost,později kouzla jako neviditelný stopař atd.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Sniper
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 9.2.2006 9:22

Příspěvek od Sniper »

A co takovy zaklepy a najdi past?
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Sniper píše:A co takovy zaklepy a najdi past?
Najdi past je kozlo kleriků a druidů ale zaklep si dej.Na ten jsem zapomněla 8-)
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Sniper
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 9.2.2006 9:22

Příspěvek od Sniper »

ok. A nebyla by tu nejaka dobra duse, ktera by vypsala vsechny kouzla ktery mam mit?:-) jako 5 vod 1. levlu zatim tak do 6. protoze dasl asi nebudu dlouho:-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklinac

Příspěvek od sevencreature »

Solo sorcerer, nebo v partě?

Esenciální kouzla (tj. kouzla, bez kterých ať tě ani nenapadne hrát):
1. level: Magic Missile, Spook (v Tactics to občas oceníš), Identify (na prvním levelu už stejně nejsou užitečná kouzla)
2. level: Glitterdust, Blur, Mirror Image, Melf's Acid Arrow, Web (pro solo sorcerera velmi užitečné, v partě je to AFAIK spíš k pláči)
3. level: Skull Trap, Remove (solo)/Dispel (v partě) Magic, Protection from Fire (nepíše se to tam, ale získáš imunitu vůči ohni - tj. dračí dechy, ohnivé šípy... - velmi dobrá věc)
4. level: Stoneskin, Greater Malison
5. level: Breach, Lower Resistance, Spell Imunity
6. level: Protection from Magic Weapons (pokud jsi v partě, tak to zas až tak důležité není), Improved Haste (zakouzlení IH na Planetary je extrémně účinné)
7. level: Project Image (základ, základ, základ, základ)
8. level: Abi Dalzim's Horrid Wilting (ani to sem nemusím psát - tohle kouzlo stejně používá každej a jeho pes), Spell Trigger
9. level: Time Stop, Chain Contingency, Improved Alacrity, Summon Planetar

Zbytek není až tak důležitý - já vybírám třeba tohle (liší se v partě a solo):
1. je to jedno - třeba Chromatic Orb (občas je s ním zábava), Friends (super pro nakupování - kdo by nechtěl charisma 25?)
3. Slow, Flame Arrow
4. Wizard Eye (super když chceš vzít Project Image na procházku), Emotion (viz Velehalova poznámka) Fireshield Blue (vypadá to moc hezky, jinak je nanic :lol:)
5. Sunfire (velká damage), Animate Dead (v partě až tak moc nevyužiješ, ale stejně tam není moc kouzel, co vybrat)
6. Protection from Magical Energy (opět - spíš do party), Death Spell (super kouzlo - zabije to docela dost nepřátel, nízkolevelové obvykle všechny, ale především všechny summony), True Sight (hodí se to vždycky), Chain Lightning (prakticky ho nepoužívám, ale když už nevím co vybrat... nic moc, ale lepší než drátem do oka - navíc jediné Direct Damage kouzlo na 6. levelu které má smysl brát)
7. Mordenkainen's Sword, Ruby Ray of Reversal (v podstatě jen když máš Tactics - protože s ním je možné odstranit ochrany z potvory, která je chráněná SI:Abjuration, SI:Divination a je neviditelná), Spell Sequencer (pro různé disabling taktiky) dál už je to vcelku jedno - třeba Finger of Death? Stejně je nejpoužívanější kouzlo 7. levelu Project Image, takže zbytek není až tak důležitý :wink:
8. Power Word Blind - suprová záležitost - oslepí skupinu nepřátel a ti na tebe neútočí, když tě nevidí (třeba mágové prostě nekouzlí) - zbytek vyber co chceš, je to jedno
9. Spellstrike (prakticky ho nepoužívám, ale proč ho nemít - hlavně když jsi solo sorcerer tak se hodí).


Poznámka: Wish a Limited wish závisí AFAIK na pouze na wisdom - a stačí 18 pro nejlepší možné volby. Každopádně jsem jim na chuť nijak nepřišel.
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 19.5.2009 18:07, celkem upraveno 7 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

A kde je Web a Glitterdust, dvě zcela základní kouzla?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Velehal: Na Glitterdust jsem zapomněl jak na smrt :oops: Web nějak nemusím, ale doplnil jsem ho tam (většinou hraju v partě a bez Improved Ilyicha).

Ocením jakékoliv komentáře :-D
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

No já bych Remove Magic (pro sólo postavu) přesunul mezi esenciální kouzla. V partě pak raději Dispel Magic.
Jinak já Web používám i v partě. Jedno z nejlepších kouzel. Jak jinak by postavy na nízkých levelech mohli s Tacticem porazit TorGala (respektive ten jeho doprovod) nebo MaeVara? Web + 2x Fireball + Cloudkill + střelba udělají své.
Jinak bych ještě přidal další základní kouzlo a to Emotion. Kombinace Spell Sequencer: Greater Malinson, Emotion a Slow = automatické vítězství.
Zato Fireshield je zcela zbytečný, Ochrana před ohněm je mnohem lepší...
Další ještě používaná kouzla: Chaos, Power Wordy...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Velehal: Jj, já vím - Fireshield jsem tak dal pouze kvůli tomu vzhledu :lol:
Hmmm, Emotion mi přišlo na vyšších levelech v podstatě k ničemu :-? Ale ok - stejně tam není co vybrat :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklinac

Příspěvek od Pan Bača »

Ave píše:... a pokud to jde tak i vysokou odolnost
Odolnost max. 16, více dávat je zbytečné..
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Tak neviem, ale obidva fireshieldy v kombinácii s PfMW sú veľmi dobrou kombináciou (aspoň podľa mňa) - nielenže zraňujú nepriateľov ale dávajú aj protekciu proti fire a cold, ďalšia dobrá kombinácia kúziel je improved haste, black blade of disaster a tenser´s transformation - na vysokom lvl je z mága celkom nebezpečný protivník po tejto kombinácii. Teoreticky ešte power word: silence, stun.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: No já radši vykouzlím Planetara a na něj Improved Haste než experimentovat s BBoD - mám dojem, že má mág nějak málo útoků, ne? Nebo Syf tady psal něco takového :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Nj. - jasné, že má málo - to je iba taká alternatíva - ja summony nejako nepoužívam - vždy sa radšej spolieham na seba. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Sniper
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 9.2.2006 9:22

Příspěvek od Sniper »

no az na to ze mam cesko verzi a k nekterym kouzlum jsem nenasel cesky ekvivalent tak v poho:-) diky vam vsem. jeste 2 veci a to je vybava a otazka jestli mam rovnou hrat solo a nebo vzit ve vezeni imoen a pak se na ni vykaslat. jo a vlastne este jak vysokou ma mit silu a charisma. ja jsem to videl aso 10/19/16/18/10/18
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“