Zaklínač (sorcerer)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Miros
Sigilan
Příspěvky: 75
Registrován: 25.11.2008 16:13

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Miros »

Field Mouse píše:Mág myslím má něco jako manu, kterou získává tak, že se ve spánku psychicky regeneruje. Čím lepší mág, tím více této energie dokáže ve svém těle udržet.
A mana není univerzální a na každé kouzlo je potřeba jiná. Tak se tedy může stát, že mág může mít najednou potřebnou energii k seslání střely, ale už ne k barevné kouli. A soustavným výcvikem dokáže mág určit, který druh energie chce ve spánku získávat - zvolí si, jaké kouzla zítra bude moct seslat.
Odlišnost jednotlivých druhů many, lze-li to tak nazvat, je vidět třeba při sesílání kouzla, kdy různé školy mají různé grafické efekty - prostě je tam jiná energie (a u každého kouzla je taky individuální). Lektvar many je pak v podstatě svitek, ve kterém je uložena ta energie potřebná ke kouzlu a jeho použitím se uvolní.
Jo jo takhle se mě to zase líbí :) Dělá to z mága profíka co musí znát energie a v podstatě je to velice inteligentní člověk co se zajímá o podstatu světa a jeho energii a závislostí na sobě čímž dokáže některé divy urychlit a jiné zpomalit ku prospěchu svému. Čím ví více tím víc si může dovolit. Jen mi chybí, že si nemůžu vymyslet svá kouzla s vysokýmy levelami. Přeci nějaké larachovo vysatí musel vymyslet nějaky Mág jménem larach ne? Tak já jako zkušený mág můžu taky něco svýho...
Nevíte jak fungovala magie ve světě Tolkiena? Tam byl magie docela mocná. A nejvíc nesnáším magii typu Harry Potter, kde hůlka posiluje mágovi vlastnosti a řekneš zaříkadlo a soupeř jí slimáky :-D
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Tarreb »

PostTrauma píše:Jo, kdyby to byla jedna univerzální energie, tak by byl mág setsakra silný. Stovku magických střel by nepřežil nikdo : ) Ale ono by bohatě stačilo, aby to bylo jako u sorcerera + učení se kouzel ze svitků, to by bylo jen menší vylepšení. Zkrátka použít radši logické řešení a pak mu přizpůsobit zbytek, než to řešit podivným systémem : )
Lol, no to co říkáš by vůbec nemuselo být. Na onu zmiňovanou "stovku magických střel" by si počkal někdy na konec ToB a tam by mu už byly, poeticky řečeno, na 2 věci.
Sysém s manou by mohl být i lepší, záleželo by pouze na pojetí a, jak jsi zprávně naznačil, vyváženosti.
Miros píše:Jo jo takhle se mě to zase líbí :) Dělá to z mága profíka co musí znát energie a v podstatě je to velice inteligentní člověk co se zajímá o podstatu světa a jeho energii a závislostí na sobě čímž dokáže některé divy urychlit a jiné zpomalit ku prospěchu svému. Čím ví více tím víc si může dovolit. Jen mi chybí, že si nemůžu vymyslet svá kouzla s vysokýmy levelami. Přeci nějaké larachovo vysatí musel vymyslet nějaky Mág jménem larach ne? Tak já jako zkušený mág můžu taky něco svýho...
Nevíte jak fungovala magie ve světě Tolkiena? Tam byl magie docela mocná. A nejvíc nesnáším magii typu Harry Potter, kde hůlka posiluje mágovi vlastnosti a řekneš zaříkadlo a soupeř jí slimáky :-D
Klasická fantasy magie jako taková v Tolkienovi neexistovala, nahrazovala ji spíše jakási "vrozená moc" a "zpěv".
P.S taky nemusím Harryho Pottera :-D
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od PostTrauma »

Tarreb: Ono by stačilo těch MM třeba 20, což dostaneš relativně brzo. Zkrátka MM jsou setsakra silné, na to že jsou 1. level. Každopádně ten systém kouzlení by šel použít, kdyby se to trochu vyvážilo.

Miros: V LOTRovi se kouzlilo myšlenkou a gestem, více méně. A celá magie byla tak nějak skrytá. Taky tam bylo dost málo mágů (minimálně v porovnání s BG).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Field Mouse »

Nad 100 magickýma střelama až tak moc neslintám, to než se sešle :-) Magická střela je dobrá tak pro prvních deset levelů a pak už jen jako velká nouzovka, nebo když třetí mág v družině nepotřebuje kouzlit nic lepšího - vést boj s nízkolevelovými kouzly typu zpomalení, nepříjemnosti, emoce, ohnivé šípy je mnohem účinnější než střílet je po dvaceti dmg. Navíc s róbou Vency se vytratí i výhoda střely v rychlosti. Z 1. levelovek pak raději odstavím na tři kola někoho nepříjemného Strašidlem, které se taky příjemně zlepšuje s úrovní. Magickou střelu na vyšších lvlech nechávám jen na chvíle, kdy potřebuju levně a rychle dorazit nějakou téměř mrtvou potvoru.. Nebo do menšího pořadače, tam se dvě střely nikdy neztratí :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Mám takový dojem, že magická střela celkem dobře fungovala na draky... :think:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Field Mouse »

Jo, zrovna na draky fungují střely docela dobře. A dvě střely obvykle odrovnají magický meč., když není k dispozici kouzlo smrti.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od PostTrauma »

Výhoda MM je v tom, že funguje prakticky na všechno, co nemá MO, takže po Lower resistance je to dobrá volba. Proti jiným kouzlům si příšera ještě může hodit na záchranu. A můj recept by byl Zastav čas, vylepšená hbitost, možná lower resistance a potom třeba padesát MM : )
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Field Mouse »

S vylepšenou hbitostí a róbou vecny je zastav čas zbytečná frajeřina :-p A těch 50 MM jsi kouzlil skrze Přání? :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od PostTrauma »

Field Mouse: 50 MM zakouzlit nejde. To byla čistě hypotetická strategie, kdyby mág mohl seslat 100 úrovní kouzel : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Field Mouse »

Teď mě ještě napadlo - MM je ještě super na nižších levelech proti zrcadlovému obrazu a jako laciný přerušovač kouzel, než válečníci odstraní SS. Takže vlastně není až tak špatná, i když její dobrost na vyšších lvlech nespočívá v tom, že dává dmg :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Balduran
Sigilan
Příspěvky: 149
Registrován: 7.11.2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Balduran »

Hoši mohl bych poprosit o radu? Jak se dá jít nejlíp na mozkožrouty? Já jsem teď v PodTemnu a jaksi se mě je nedaří zabít, protože zabijí vždycky mě a to si ani nestihnu dojít pro ty lektvary proti psionickým silám. Tak není proti ním nějaká účinná zbraň jako je Balduranův štít proti Beholderům?
A glory for Amn.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Zbraň ani ne, ale kněz má na pátem levelu kouzlo zmatené příkazy, které dost pomůže, nicméně má krátké trvání. Jinak jistotou je naboostovaný bojovník (hlavně snížit obranné číslo) vyslaný do útoku, přičemž ostatní postavy asistují maximálně kouzly a střelnými zbraněmi. Tato taktika u mě víceméně působila.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Balduran
Sigilan
Příspěvky: 149
Registrován: 7.11.2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Balduran »

Jo díky já se to pokusím nějak vyřešit.
A glory for Amn.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Field Mouse »

Mozkožrouty je dobré odlákat, aby útočili na summony.
Taky si sniž záchranné hody (např. žalm), to pomůže proti psionice.
Nejsem si jistý, ale myslím, že proti jejich paralýzám je účinné knězovo odstraň ochromení.
Mág může nahodit PfMW a nechat na sebe mozkožrouty 4 kola útočit a nic mu to neudělá.
Bez modů mozkožrouti nevidí neviditelnost, účinná je proto i taktika odlákávat je po jednom a za rožkem probodnout.
Proti větší skupince, která nejde odlákávat po jednom, je pak dobré použít 3M neviditelnost, jít k nim a zaútočit na ně rovnou z blízka a maximálně rychle je sejmout.
No a když zasáhnou nějakou postavu a vysají jí inteligenci, tak s touto postavou odejít z boje a nahradit ji nějakou jinou, která inteligenci má.
Můžeš taky zkusit lektvary na zvyšování inteligence.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Miros
Sigilan
Příspěvky: 75
Registrován: 25.11.2008 16:13

Re: Zaklínač (sorcerer)

Příspěvek od Miros »

V Soa jsem všechny mozkožrouty ničil 5 bojovými kostlivci nebo neviditelnými stopaři a nebyl problém... Srabský, ale učinný způsob :-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“