Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Tarreb »

Ve hře stejně, v inventáři mnohem lépe.
Jinak rada-pokud nemáš BG1, tak se seber, rozbij prasátko a mazej do trafiky pro Score :!: Je tam jako příloha CELÁ BG sága V ČEŠTINĚ!!!
Vyraž hned teď!!!

;-)

Odkaz na ten mód: http://www.shsforums.net/index.php?app= ... 4067bd535b
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Welwet »

=o) mno byl jsem si koupit ciga...hned ted, kazdopadne na score me nevislo =o)
jinak myslim ze score si ted asi hodne prividela, protoze plno lidi chce BG a pri tom neni k dostani ...=o)


,...predpokladam ze na zmenu postavy ve hre nic neni co? no aspon toto je lepsi =oD :lol:
dik moc... ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Field Mouse »

Welwet píše:Lukostrelec- kit rangera- hlavni postava.

Tarreb: lukostrelec nemuze pouzivat kuse, jen luky =o)

Fild Mouse: hele ja nejsem zvrhlik abych pouzival sekeru nebo kladivo za rangera =o) ale musis uznat ze bojovniku co umi s kladivem,palcatem nebo cepem neni moc a na nejake ty golemy si s lukem muzu nechat zajit chut,...navic je plno lepsich zbrani.
tu hul jsem pro rangera chtel , asi opravdu nejlepsi volba...=o) btw. na tu hul se uz ale uplatnuje zachazeni s dvouruc zbanemi..?



tak mam jasno, jen by me zajimala dalsi vec a to kolik vlastne dostanu zhruba k nez dojdu k johnovi bodu ?? =o)
Těch bojovníků fakt moc není, ale nějací jsou - zase záleží na složení party. Vzhledem k tomu, že můžeš dát ale jen jeden bod do každé zbraně nablízko, tak se stejně můžeš věnovat široké škále zbraní a není třeba to extra řešit.
Body - jestli myslíš hvězdičky do zbraní - dostává bojovník tuším 4 do začátku + 1 za tři levely (neověřená vlastní dedukce ze hry), takže bys mohl mít devět či deset hvězdiček, pokud nejsi zlý cheater, co si odstraňuje xcap :)
Jo a hůl je dvouruční zbraň.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Welwet »

Hmm...tak ranger ma ke konci 9 bodu celkove, myslim...
je mozne ze bojovnik to bude mit asi jinak..prece on je hlavne o tech bodech.. ;-)
kazdopadne mam vybrano a rozehrano..
Obrázek
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Field Mouse »

Nevíte, kde se dají sehnat chrániče, co dávají bonus k útoku a zranění při boji beze zbraně? :think:
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od PostTrauma »

FieldMouse: Musíš přinést pravé srdce Villniatyho Ixilthetocalovi v Sahuaginském městě.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Asarak
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 9.2.2010 18:16

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Asarak »

Neco mne porad stve, a to predstava ze jsem kdysi davno jak jsem to hral koupil po dokonceni ukolu ve Větrných vršcích Pás síly kamenného obra (str-20) od nekoho kdo je tam prodaval.. je to možne nebo ne? :-D
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od PostTrauma »

To možné není, jeden pásek prodává Ribald v DK, druhý pásek má Démon Rytíř v podtemnu a třetí pásek najdeš v Suldanesselaru (to je ten, o kterém mluvíš ty). Leda bys měl nějaký mod.

Jestli si to nepleteš s Trhovem, kde po osvobození můžeš koupit Pás vzdušné ochrany.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Field Mouse »

PostTrauma píše:FieldMouse: Musíš přinést pravé srdce Villniatyho Ixilthetocalovi v Sahuaginském městě.
Díky. A pásek, co dává bonus k OČ vůči sečným útokům? :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Carlos »

FM: K čemu jej potřebuješ? Já osobně jsem se raději spoléhal na kouzelné ochrany a nabuffovaného válečníka, měl jsem totiž dojem, že ty pásky příliš nepomáhají.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od PostTrauma »

FieldMouse: Ten dostaneš za pomoc Solamnickým rytířům dostat se domů (Planar Sphere).

Já nejradši používám Pás tuposti s plnou plátovou, dohromady to dává bonus +3 proti všem a +1 navíc proti sečným a střelným útokům. Nebo samozřejmě nějaký užitečnější pásek (síly, vzdušné ochrany).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od valcik »

..opasok, ktorý navýši OČ proti sečným zbraniam, som využíval u Valygara. Približne v polovici hry už máte dve katany, ktoré navyšujú OČ proti sečným o 2 body; s opaskom to spolu dávalo +6 proti sečným. V súbojoch meč proti meču už sa takýto bonus vyplatí. Eh, vždy som však prehodnocoval dilemu, či použiť katany s bonusom na OČ, alebo Zuřivost nebes. :- )
(Myslím, že tých opaskov je v hre viac, ale nepamätám si kde sa nachádzajú.)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Field Mouse »

S Item Upgrade se z pásku proti sečným, bodným a drtivým dá u Cromwella udělat pásek, co dává +3OČ, což je na rozdíl od pásu vzdušné ochrany přesně to, co potřebuje můj powergame single mnich :)
Mimochodem mnich je úplně úžasný s modem revised HLA, naprosto jiný než dřív. V souboji je slabší (žádné vířivé útoky ani kritické zásahy), ale dostává pár speciálních chvatů podobných hbité dlani, několik zajímavých obranných schopností a k tomu regeneraci až 5hp/3s a celkově je docela dobře vybalancovaný.
Jinak můj oblíbený opasek je proti tupým zbraním, neboť rána od golema celkem bolí, na rozdíl třeba od toho, když mě někdo trefí šípem :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od PostTrauma »

FieldMouse: Jj, ten opasek je jeden z mnoha důvodů, proč Item Upgrade nepoužívám : )

Jinak na mnicha je dobrý Sword and Fist (minimální zranění zvýšeno o dva, zlepšování AC zpomaleno na +1/5lvl) nebo můžeš zkusit Oversight HLAs (schopnosti s hezkými názvy jako tiger strike, shadowless kick,...).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zbraně, zbraňové dovednosti, výzbroj...

Příspěvek od Tarreb »

Mě se Sword and fist nakonec moc nelíbil. Ale ty revised HLAs jsou dobré alespoň má konečně barbar jiné schopnosti než mág a sorcerer jiné schopnosti než mág.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“