BG2: ToB: Ascension

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

BG2: ToB: Ascension

Příspěvek od sevencreature »

Hmmm, mám takový problém - jak vlastně probíhá ten závěrečný souboj? Protože jsem sejmul Irenica a Bodhi a nic se neděje :-?

Navíc Irenicus zakouzlil Teleport Field a charname a Anomen uvízli u toho prvního bazénku aniž by tam byla přístupová cesta (ty ubohé démonky, co se vynořili po kliknutí na bazén jsem zabil plácačkou na mouchy). :-x

A Imoen je mrtvá - jde ji nějak oživit, nebo je cílem ji nezabít? (nějak jsem si ji v boji nevšímal a asi ji někdo sejmul omylem).

Btw Chain Contingency s 3x Ruby Ray of Reversal je na Irenica jak dělaná :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Tu část s Immy si matně pamatuju - osobně jsem nepřišla na to, jak to udělat, abych ji nezabila, ale možná to bylo tím, že jsem ji neměla v družině a Amelisan ji přivolala :think: ...
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Musíš sejmout všechny ostatní a Immy se změní zpět. Samozřejmě, pokud jsi ji neměl původně v družině, nebude ti její zabití tolik vadit.

Po prvním souboji proti Bodhi a Jonovi, bys měl jako v normální hře zničit ty bazénky. Rozdíl je v tom, že se Amellisan objeví až po zničení posledního, hodí menší kec, povolá Pětku a zase zmizí.
Jakmile sejmeš někoho z Pětky, přidá se Amellisan k boji a nebudeš ji moci zabít dokud nebude mrtvá celá Pětka.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

No, ono tady kosíš ty 3 bazény po sobě(za každej nová schopnost) a pak se vrátíš na spodek okruhu. Objeví se Pětka/čtyřka(holt Baltazar), Gromnir a Sarevok. Po smrti prvního z Pětky(ne Gromnir/Sarevok) ho nahradí Mellisan. Btw., nemusí se pětka náhodou kosit v pořadí, v jakym jste je dali předtim??
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Cesta medzi pools a hlavnou plošinou je stále funkčná, aj keď tie svetelné mosty zmiznú. Myslím, že the Five netreba zabíjať v poradí, v akom ich človek zabíjal počas hry.
:lol: Imoen - mne ani neprišlo na um, že by som ju mal/mohol zachrániť - nj. fakt ju nemám rád. :lol: (preto som ju zabil ako prvú :twisted: )
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No Imoen je v pohodě. V podstatě tam byla Imoen a Bodhi jen na spestření, obě jsou IMO neškodné. A Fallen Planetars kvůli tomu, aby mohl Irenicus hodit ten Time Stop. Hmmm, nebo u vás nestihl zakouzlit TS (hmmm, tomu se asi zabránit nedá :think:)?

Btw TAHKLE si představuju Irenica - že nahodí TS, Alacritu a sešle tolik kouzel, že to pomalu ani nejde číst. Ty komety jsou super věc (jen mě občas překvapilo, když je někdo neustál :anxious: :lol:). Jen mu možná mohli přidat vyvolávání Planetars - boj by to určitě spestřilo :wink: Jo a zrušit Teleport Field - protože může způsobit ten problém, o kterém jsem psal na začátku - charname se teleportuje k prvnímu bazénku a nemůže se dostat pryč - a zároveň se ani neobjeví přístupová cesta.

Ten Irenicus na konci SoA (Tactics) je poměrně nudný patron ve srovnání s tímhle :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Hm, musím sa priznať, že na prvý-krát ma myslím zabil - ale to som ztrácal zbytočne čas s Bodhi a Imoen - podľa mňa sa treba koncentrovať iba na neho - s thiefom odhaliť ilúzie, a potom spellstrike, breach a pod - bez ochrán je to chudáčik, tak ako každý mág. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: Jj, jenže když mám 6ti člennou družinu a nechám Fallen Planetary naživu, tak slabší postavy rozsekají na kusy :-? Čili můj postup byl zabít jednoho Planetara, pak druhého a pak Irenica (Bodhi mezitím nějak umře, ani nevím proč, asi ten boj psychicky neunese, chudák holčička).

Stihl u tebe Irenicus seslat Time Stop?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Hehe na tých planetarov som aj zabudol - ale ja som s nimi nemal problém - oni sú nejakí vylepšení? Hm, Bodhi hneď začala útočiť na Balthazara - a on ju v pohode zvládal aj sám - (pok každom zásahu by mu mala drainúť 4 lvl ale asi bude immúny pretože tých zásahov prežil trochu viac).
Jj. ts samozrejme stihol, ale nič hrozného - ja som mal totiž s thiefom sword s imunitou na timestop - tak som ho počas neho odhalil a potom tak trochu otravoval, aj keď som ho samozrejme nemohol trafiť.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: No jsou otravní - a útočí hlavně na Tashiu, proto jsem se jich musel zbavit nejdřív. Navíc Irenicus seslal jeden TS a pak už byl vyřízený (za předpokladu, že v něm nikoho nezabil :-? :-) )

A zloděj se svým odhalováním iluzí není v podstatě potřeba (no dobře, kdybych ho měl, tak to možná použiju, jenže kolik je v ToB zlodějů, kteří to můžou umět? Jenom Jan Jansen :-? ).

Doufám, že vyjde ten NPC Berserker/Thief - konečně plnohodnotný zloděj do družiny :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Tjn, ty Fallen Solar jsou humus, mi vždycky aspoň 1 mágoj přerušili TS :roll: . Jinak Jon mi nejdřív nějak zabil mágy, holt 3 kužely a pasti lebky mágy bez problému drtilo. Njn, CrowX to má o dost lehčí, když používá ten meč...sice u mě imunitu na TS jsem měl já(Focus) a Balthazar. Jen škoda , že Focus trval tak málo...když mí mágové sešlou asi 7 TS, tak si ho nemám jak obnovit ;-) . Mi hrozně vadí Mellisan s její imunitou, mi pak Jana v jeho TS .zabiíjí
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

No ale cena toho meča bola vykúpená nekonečným množstvom bugov - takže mi to vôbec nevadí - inak na Melissan nemá zmysel time stop používať - TS pri immúnom protivníkovi by som použil iba keby to bol mág. A taktiež som mal iba 4 postavy + Balthazar - takže si myslím, že by ste nemali mať nejaké problémy. 8-)
Naposledy upravil(a) CrowX dne 10.3.2006 20:41, celkem upraveno 1 x.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Syf: :shock: Hehe, vůbec jsem netušil, k čemu je Focus (popravdě jsem nikdy nepoužil žádné tyhle nove abilities, které dostaneš za zkoušky nebo za bazénky :lol:).

Jo, Melissan mi v TS zabila Anomena :-? Jinak máš asi pravdu, že na pořadí záleží - protože Sendai ustála 2 Time Stopy mého F/M za sebou a ve druhém byla pořád Near Death, ale nezemřela (tak jsem se na ní pak vykašlal a ani nevím, kdo ji pak zabil - možná Balthazar?).

Sendai mi přišla z celé pětky nejnebezpečnější (ještě že si obvykle v TS vylévala zlost na Balthazara, který se jí smál do očí - magie mu nějak moc neubližuje) - navíc očividně nejde zabít moc brzo :-x

Gromnir, Sarevok a Illasera jsou takové mouchy, které člověk může bez problémů ignorovat. Abazigal je nepříjemný, když útočí na mágy, ale většinou na sebe půl hodiny nahazuje různé ochrany - čili než se rozhoupe co a jak, tak je obvykle po boji :lol:

A Yaga Shura... Hmmm, ani nevím, přišlo mi, že nic moc nedělal - vlastně jo, blokoval mi Jaheiru a Anomena, kteří se pořád snažili seslat Harm (proč se to debilní kouzlo sesílá tak dlouho?) - při čemž je obvykle někdo vyrušil, takže jsem půl boje trávil se dvěma postavama mimo hru :-x

Takže moje rada - ignorovat Yaga Shuru a zabít Abazigala a Sendai (a při tom collateral damage vymete i ten zbytek kromě Yaga Shury) :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Musím sa priznať, že tie schopnosti som nepoužíval ani ja - proste som si vystačil s vlastnými schopnosťami.
Ja naopak Yaga-shuru považujem za najnebezpečnejšieho - ak náhodou vyprší PfMW alebo mi odsekajú všetky IS/SS a on sa trafí, tak je s tým dotyčným väčšinou koniec skôr než človek stačí zareagovať - proste jeho rany bolia najviac - ale vďaka tomu, že je zabiteľný pomocou harm je to pohoda - predsa len usekať ho normálne je takmer nemožné s tými jeho rezistenciami a regeneráciou. :roll:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
azbest-Lovec nemrtvych
Sigilan
Příspěvky: 87
Registrován: 4.3.2006 9:40

Příspěvek od azbest-Lovec nemrtvych »

ked som zabijal yaga-shuru, stacili mi boty rychlosti, plast zrcadleni, a vrhacia sekera +2 a nemal sancu.
Snad se mi zdas nebo nechapu nic, snad sem jen blazen co chtel mit vic...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“