Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Najoblíbenější povolání?

Bojovník
25
16%
Paladin
13
8%
Mág
30
19%
Zloděj
24
15%
Mnich
2
1%
Zaklínač
18
11%
Hraničář
23
14%
Bard
18
11%
Klerik
4
3%
Barbar
2
1%
 
Celkem hlasů: 159

Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Mirorich »

ElvenLore: no já barda mám rozehraného v BG1 na začátku, ale je to zoufalé a nějak se nemůžu dokopat k pokračování. Ve dvojce jsem měl v partě barda Haer Dalise (blade - česky Sekáč). Byl to takový příštipkář, ale jeho cena celkem vzrostla když se dostal k vylepšené bardově písni, takže ve výsledku nebyl až tak katastrofální.
Co se týče barda jako hlavní postavy, tak jsem zvažoval Skalda, ale prý je bez módů nic moc (já hraji bez módů).
Swashbuckler netuším co znamená, ale jestli je to z módu, tak nic pro mě.

Jednou toho barda snad zahraji a dohraji, ale momentálně mě prostě láká více jiných postav.

Btw. teď mě tak napadlo, dualclass Stopař/klerik by mohlo být zajímavé. Druidská kouzla, kněžská kouzla, pár mágových kouzel, ukrytím ve stínu a možnost probodnutí ze zálohy (např. zmíněnou staff of the Ram :think: ) to by nemuselo být špatné.
ElVen_Lore
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 14.5.2012 0:17

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od ElVen_Lore »

No, Blade nemá v modované hře vylepšenou píseň, to už by byl oproti ostatním bardům moc silný. Je pravda, že první levely jsou záhul, ale na druhou stranu, jestli hraješ bez modů, tak je hra o něco lehčí, tudíž by to neměl být problém. Krom toho, aspoň je hra větší výzva, když je těžší, ne? Pro zkušeného hráče je to asi lepší volba. Skald určitě ne, to je vážně spíš zpěvák.

Ranger nejde dual-classit, nechápu proč, když má s klerikem multi-class, ale nejde.

Swashbuckler je ten kit zloděje, který neumí backstabovat, ale zase má některé vlastnosti bojovníka.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Mirorich »

Swashbuckler = Vejtaha :-)
No myslím že dám přednost dualclassu čarodějobijec/zloděj. To probodávání ze zálohy by mi fakt chybělo, nemluvě o tom, že ten dualclass je lepší i v jiných směrech. Mám ho rozehraného na začátku dvojky a dost se na to těším, ale nejprve musím ještě dohrát datadisky k Icewind Dale 1. :-)
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Razfallow »

ElVen_Lore píše:Ranger nejde dual-classit, nechápu proč, když má s klerikem multi-class, ale nejde.
To platí pouze pro Archera a Stalkera, čistý Ranger a Beast Master dual-classit jde. Aspoň teda ve hře bez modů. BG2Fixpack tohle omezení odstraňuje.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Schleitr »

Je možné(třeba skrz nějaký mod) změnit povolání charname?
ElVen_Lore
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 14.5.2012 0:17

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od ElVen_Lore »

Shadowkeeper, což je editor hry. Pokud chceš změnit povolání už v rozjeté hře, tak je asi nejlepší snížit zkušenosti na nulu, zrušit všechny schopnosti starého povlání a určit nové povolání. Pak save a až potom vráti zkušenost na původní úroveň a v samotné hře dát level up. Nicméně i tak není zaručena úplná konzistence s pravidly, nebo pro každé povolání jsou trochu jiná rozmezí hodnot základních vlastností atd - to jde ale taky změnit.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od PostTrauma »

Ideální je vytvořit novou postavu s povoláním, které chceš, a podle ní upravit postavu v rozjeté hře. Pak stačí dodat ty expy a je hotovo.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Mirorich »

Tak přátelé, včera jsem opět dohrál BG2:ToB, tentokrát za povolání dual wielding Kensai/mág (zbytek party: Korgan, Imoen, Viconia, Edwin, Cernd).

Dojmy: Nic moc. Víc jak polovinu hry jsem strávil jako Kensai (dualloval jsem na 13 úrovni), což byla celkem nuda, nebo spíš otrava. Kensai na sebe prd obleče a neustále na něj člověk musí kouzlit příkazy a brnění, jinak si ho každý povodí. Plný potencionál dualclassu se mi odemkl tuším až na úplném konci podtemna a tedy v podstatě až v závěru hry.
V ToB už to bylo jiné kafe a v závěru hry je ta postava nesmrtelná. A to doslova. V hlavní ruce Odpověď +4, v offhandu Angurvadel +5 a Amelisan neměla moc šanci. Kouzlil jsem dvojníky, kamenou kůzi, zrdcadlový obraz, vylepšený spěch, párkrát černý meč katastrof (spíš pro srandu) a taky ochranu před magickýma zbraněma. Nikdo mě neměl jak zabít a to nemluvím o tom, že jsem mohl zakouzlit Přání (měl jsem ho namemorované) a okamžitě jsem měl všechny kouzla (vč. Přání :D) zase naučená a tak pořád dokola (nakonec to nebylo ani potřeba a dal jsem to na jeden zátah).

Na závěr se nemohu ubránit menšímu porovníní tohoto dualclassu s multiclasem boj/mag, který jsem hrál před lety. Podle mého názoru je hra s multiclassem po většinu hry lehčí. Rozhodně co se týče SoA. Co se týče ToB, tak tam se obě povolání vyrovnávají a ke konci hry má dualclass navrch. Vlastně se přiznám, že jsem ani nedokázal naplno využít potenciál toho dualclassu a že ten potencionál je obrovský. Každopádně, postava je to sice silná, ale zažil jsem už zábavnější hry (kor když se mi v této konkrétní zabugovala romance s Viconií a nepodařilo se mi kvůli tomu změnit její přesvědčení a taky se mi povedlo poztrácet pár předmětů :-x ).
Bobesh
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 4.2.2012 11:11

Re: Povolání (true class, dualclass, multiclass)

Příspěvek od Bobesh »

Ahoj, mám menší problém. Konečně jsem splašil Bg a chci to dohrát i s datadiskem a bg2 a Tob za zaklínače. Ale zaklínač se mi nenabídne jako povolání v bg1. Je to problém u mě nebo to nejde obecně?
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Bobesh: Zaklínač v BG1 dostupný není, nicméně lze to obejít instalací EasyTutu. To je mod, díky němuž je možné hrát BG1 v enginu BG2, tudíž jsou mimo jiné v prvním díle k dispozici všechna povolání z dílu druhého.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“