Jaké město v BG sérii máte nejraději?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Jaké město v BG serii máte nejradši?

Athkatla
36
27%
Baldurova Brána
20
15%
Beregost
15
11%
Nashkel
3
2%
Saradush
6
4%
Suldanessellar
10
7%
Ust-Natha
19
14%
Ulgothův Vous
0
Žádná hlasování
Amkethran
1
1%
Brynnlaw
7
5%
Trhov
15
11%
Gullykin
2
1%
 
Celkem hlasů: 134

Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Jab píše:Saradush - krásné město v těžké situaci. :-)
MIlujem obliehané mestá ... majú takú špeciálnu intímnu atmosféru uzavretej spoločnosti :-D ... na ako dlho, že? :mrgreen:
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Mno, právě jsem opět dohrál Bg 2 a konečně se můžu rozmyslet kterému městu dám svůj hlas.
Byli 3 favorité -> Athkatla, Brynlaw a Baldurova Brána.

3. místo obsadila Athkatla...město s parádně vytvořenou architekturou čtvrtí, jižanským nádechem a navíc tam jsou mé oblíbené místa z celé ságy -> Měděná čelenka a Dobrodruhův krámek
2. místo - Brynlaw -> Malé městečko plné pirátů, nad kterém se v plné své výši rozpíná Čarotvrz. Má svoji typickou pirátskou atmosféru, a mě vždy mrzí, že se tam nemůžu zdržet déle.
No a 1. místo je Baldurova Brána -> Obrovské město s kopou hospod, obchůdků a celkem realistického života. Téměř všude jde vlézt, plnit i ty nejmenší, ale milé, úkoly, prostě paráda.
Asi tak... 8-)
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Zakat: Ach ne. Včera jsem dostal ohromnou chuť sjet znovu celou ságu a po vydatném vnitřním boji jsem odolal. A teď napíšeš takovýhle příspěvek...
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Adieu: Já se snažím vydržet pokaždé alespoň 9 měsíců, ale ne vždy se to povede :-)
Jinak...jdi do toho, ta hra za to stojí :!: 8-) :lol:
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Gorny
Sigilan
Příspěvky: 21
Registrován: 4.3.2007 14:19
Bydliště: Veproknedlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorny »

Ust Natha RULEZ!!!! Ktery mesto potom muzete srovnat se zemi resp. vymlatit veskere obyvatele a to bez jakychkoliv nasledku? Navic je to tam krasne temne. I kdyz je pravda, ze me cukaji prsty na mysi, ze mam problem je vsechny nevymlatit hned, jak je uvidim.
#Boj se dvema zbranemi je na zacatku BG2 precenen a na konci podcenen.#
Uživatelský avatar
hartmi
Sigilan
Příspěvky: 10
Registrován: 2.4.2007 22:21
Bydliště: Planární koule (momentálně je v Plzni, na materiální sféře zvané Země)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hartmi »

Já mam nejradši Gullykin :-D supr pohoda, má vlastní pivovar a krásnou atmosféru. Jen bych tam seděl na skále, kouřil dýmku a nechával si od půlčíků vyprávět příběhy ;-) Pak po nějakym čase bych se přesunul do Athkatly do Měděný čelenky, skamarádil se s dobrodruhama a vyrazil do světa.
A až bych toho jako starej dobrodruh měl dost, vrátil bych se do Gullykinu a se slzou v oku vzpomínal...
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

hartmi píše:Já mam nejradši Gullykin :-D supr pohoda, má vlastní pivovar...
Já jsem si myslel že je to vinice a ne pivovar, jen je to přece chrám. A tam mi sedí více víno než pivo.
Zakis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 17.5.2007 13:59

Příspěvek od Zakis »

no já mám nejradši Svítící tvrz ale ta v nabídce není... Jinak asi ten Beregost. Dal sem mu hlas, protože je tam Mighty Borland u kterýho můžu chrápat + Taerom + Magnus (mod - ten luk co střílí magický střely si myslím je až moc silnej) = Příjemný městečko a hlavně plno hospod.... :-)
Forest
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 8.4.2007 10:51

Příspěvek od Forest »

Já mám nejradši Ust-Natha, má moc pěknou atmosféru a qesty, pokaždé, než odevzdám lampu si tam ještě jednou zajdu :-) Baldurova brána byla sice hezká, ale kvůli mizerně zpracovanému cestování necítím potřebu se tam zdržovat déle, než je nutné. Athakla by opravdu mohla mít ty qesty trochu hlubší, jako třeba doly v Nashkelu a bylo by to fajn. Brynnlaw má opravdu výborně zpracovanou atmosféru, ale jen 2 jednoduché qesty, které ani nemusíš splnit :cry:
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Forest píše:Já mám nejradši Ust-Natha, má moc pěknou atmosféru a qesty, pokaždé, než odevzdám lampu si tam ještě jednou zajdu :-) Baldurova brána byla sice hezká, ale kvůli mizerně zpracovanému cestování necítím potřebu se tam zdržovat déle, než je nutné. Athakla by opravdu mohla mít ty qesty trochu hlubší, jako třeba doly v Nashkelu a bylo by to fajn. Brynnlaw má opravdu výborně zpracovanou atmosféru, ale jen 2 jednoduché qesty, které ani nemusíš splnit :cry:
Ust-Natha je sice pěkné město plné úkolů, ale drowy nemusím. Brána je ale super a vůbec mě nevadí to cestování. Je to totiž největší a nejsilnější město na severu :twisted: (snad i v říších) a kdo s tím nesouhlasí, tak ať si dá pozor na ohnivou pěst!

Já to město prostě miluju :-D.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

V Ust-Natha je krásně, vůbec mám pocit, že v Underdarku by se mi líbilo - ovšem to by drowi museli bejt z trochu jinýho těsta a mind-flayeři a beholdeři by tam nemuseli bejt vůbec...:-)
I když série questů a story kolem Solaufeina a Phaere patří k mým nejoblíbenějším momentům... (Vždycky mám z toho rozuzlení takovej nádherně špatnej pocit.)

V City of Caverns je taky moc pěkně - a tamní obyvatelstvo je krutý poněkud sympatičtějším způsobem, než drowové.

Když se tak nad tím zamejšlím, líbilo se mi v podstatě všude - i když ta kosmopolitnější, případně exotičtější sídla mi asi sednou víc, než třeba Beregost nebo Nashkel.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Nejradši mám Athkatlu. Ta je fakt skvělá a části hry uvnitř jsou nejzábavnější. Je tam spoustu questů, obchodů, hospod... Je tam toho hodně. A pak mám rád Suldanessar, ale jen proto že je to tam krásný.
Naposledy upravil(a) Illuminating dne 23.8.2007 14:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

libi se me baldur`s gate, hlavne tim napadem udelat cele mesto se vsim vsudy. i kdyz chyby by se pochopitelne nasly (a ne malo). za vsechny - podle forgotten realms ma baldur`s gate 50000 obyvatel. nevim jak to autori do tech 2km ctverecnich a cca 30 obytnych domu chteli nacpat.:0) v bioware si to patrne uvedomili a proto ve dvojce vypada alkhatla tak jak vypada. jinak docela utulne pusobi trademeet (minimalne ta cast se 4 domy, kterou jde navstivit), ale nelezi u more, takze bodik dolu.:0) to piratske mestecko je taky docela ok.
Uživatelský avatar
Backslider
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 23.9.2007 13:26

Příspěvek od Backslider »

Z výše uvedených Beregost, prostě se mi tam líbí... Relativní klid a příjemná atmosféra... Tam bych se asi i usadil, jako vysloužilý dobrodruh s jednou kapsou prázdnou a druhou vysypanou... :roll: Ale kdybych měl zabrousit i mimo možnosti této ankety, nejlepší lokace z BG pro život se mi zdá Imnesvale...
Isildilwen
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 2.1.2008 13:52

Re: Jaké město v BG serii máte nejradši?

Příspěvek od Isildilwen »

Líbil by se mi trhov i athkala v athkale je více části které by stály za to ale trhov je nejlepší vůně přírody milice spousta obchodníku a tak trhov je jednoznačná volba
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“