BG2: Cloak of Mirroring, Shield of Balduran

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

BG2: Cloak of Mirroring, Shield of Balduran

Příspěvek od sevencreature »

Na co je vlastně Cloak of Mirroring tak dobrá? V SoA jsem ji za celou hru vůbec nepoužil - dávám přednost Cloak of Balduran :-)

Je nějaký boj, ve kterém je hodně užitečná?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Je nějaký boj, ve kterém je hodně užitečná?
:shock:

Proti všemu, co sesílá útočnou magii. Nejlepší je na beholdery.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Zcela neutralizuje liche, mágy, všechno co kouzlí útočnou magii. Mág se zamozřejmě může chránit pomocí složité kombinace: PFME (nebo Spell Imunity: necromancie), Spell Imunity: Ochrana + něco na lichovi řetězové blesky popřípadně další elementální damage, ale s pláštěm stačí jen SI: Ochrana proti Uvěznění...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Na Beholdery ti stačí Shield of Balduran (v případě, že se po kolena brodíš v Elder Orbech) - ale problémy s Beholdery mám jen na nižších levelech. Teď je prostě normálně usekám - a SoB ani CoM neotřebuju.

Magie cílená přímo na postavu mi v podstatě nijak neubližuje :-? No vlastně magie mi prakticky vůbec neubližuje...

I když mohl bych ji dát Imoen - občas neustojí Finger of Death :think: - hehe, je to taková oběť (v podstatě přebytečná postava, se kterou nevím co mám dělat).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

sevencreature píše:I když mohl bych ji dát Imoen - občas neustojí Finger of Death :think: - hehe, je to taková oběť (v podstatě přebytečná postava, se kterou nevím co mám dělat).
No já jsem jí poslední dvě hry vůbec nebrala,ale příští ji vezmu :twisted:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Jaktože ti neublíží magie? Kolik máš magickou odolnost? Stačí jedno Strašlivé vadnutí a postava nemající PFME nebo Spell Imunity: Necromancy je s největší pravděpodobností mrtvá...
yossarian
Sigilan
Příspěvky: 45
Registrován: 4.11.2005 17:45

Příspěvek od yossarian »

zajímalo by mě, co některé hráče na tom plášti (com) a štítu (sob) tolik dráždí (viz diskuse v jiných threadech), že jejich používání nazývají cheatováním a ostentativně dávají najevo své opovržení jak předměty, tak i "zoufalci", kteří je používají.
nevím, zda-li "com" odráží, jak je v popisku naznačeno, pouze cílenou ofenzivní magii (střely a pod.) a nebo i necílenou (dalzim, firebally, a pod.), ale ani v tom druhém případě mi to nepříjde až tak příšerné.
a jak to, že inkvizitorům, kteří ve svých železných pannách drtí "sob", nevadí jiné předměty, které, nekdy i "no save"(sic!), totálně znevýhodňují určité bytosti a nebo skupiny bytostí (palcát na golemy, vlna, apod)?
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

I necílenou. Prostě každou damage působící magii... Včetně Prstu smrti.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Velehal: Já myslel, že proti ADHW ti CoM nepomůže? :-? Tj. že nefunguje na area effect spells :-? Jinak resistenci vůči magii mám asi jen 65.

Jinak Irenicovy ADHW mi moc neubíraly - na Insane jsem to nehrál (protože nějak nevidím důvod, proč by měl nepřítel cheatovat ještě víc než to dělá doposu), ale jsem si jistý, že bych ustál i dvojnásobek dmg.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Příspěvek od dodo »

sevencreature píše:Velehal: Já myslel, že proti ADHW ti CoM nepomůže? :-? Tj. že nefunguje na area effect spells :-? Jinak resistenci vůči magii mám asi jen 65.

Jinak Irenicovy ADHW mi moc neubíraly - na Insane jsem to nehrál (protože nějak nevidím důvod, proč by měl nepřítel cheatovat ještě víc než to dělá doposu), ale jsem si jistý, že bych ustál i dvojnásobek dmg.
to su sice silne slova do bitki ale musel bi si sa zmierit s pocitom ze ak bi si to ti prezil (a to len za predpokladu ze si bojovnik) tak tvoji spolubojovnici (magovia bi napr. ani nepotrebovali robit zachrani hod) bi to istotne neprezili ; takze boj bi vizeral asi tak ze lich bi ti zobral s kuzlom ABHW okolo 99% zivota a potom nejaki hlupi mali skret s kratkim lukom bi ti spravil kriticki zasah za 2 bodi zranenia a poslal bi ta do kelu. :)
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

dodo: Irenicus mi ubral ADHW zhruba 20% hitpointů - takže myslím, že bych přežil i dvojnásobek.

Zbytek družiny - Cloak of Mirroring je stejně jen jedna, takže zbytku družiny může být její použití vcelku ukradené :lol: (stačí mi PFME - Irenicus používá Shatter Magic zdá se mi jen na jeden cíl - alespoň u mě to tak fungovalo - útočil pořád na toho, kdo byl nejblíž (Wiltingy i všechno ostatní)).

P.S. No skřety :lol: sem tahat nemusíš. Zpravidla nestojím a nečekám až na mě nepřítel sešle Wiltingy - když je chráněnej (SI:D, SI:A, II, SS, PFMW) tak nezahálím a zabiju všechno okolo. :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

yossarian píše:zajímalo by mě, co některé hráče na tom plášti (com) a štítu (sob) tolik dráždí (viz diskuse v jiných threadech), že jejich používání nazývají cheatováním a ostentativně dávají najevo své opovržení jak předměty, tak i "zoufalci", kteří je používají.
nevím, zda-li "com" odráží, jak je v popisku naznačeno, pouze cílenou ofenzivní magii (střely a pod.) a nebo i necílenou (dalzim, firebally, a pod.), ale ani v tom druhém případě mi to nepříjde až tak příšerné.
a jak to, že inkvizitorům, kteří ve svých železných pannách drtí "sob", nevadí jiné předměty, které, nekdy i "no save"(sic!), totálně znevýhodňují určité bytosti a nebo skupiny bytostí (palcát na golemy, vlna, apod)?
No, začnu u Shield of Balduran, který kompletně eliminuje jednu rasu z BG, protože když bojujete proti Beholdrům, nemusíte očekávat útok nikoho jiného, takže nasadíte svému bojovníkovi štít a pak už jenom běháte beholdřím hnízdem. Pokud ovšem štít nemáte, jejich paprsky jsou zatraceně nepříjemné a jednou mě dokonce donutili je v Underdarku nenavštívit.
Co se týče pláště, je to podobná situace - sólo mág má potom *velmi* omezené možnosti jak vás dostat. To není žádný bonus +2 proti x. To je eliminace težkých protivníků. Myslíte, že cesta nejdřív vyrobím těžko zabitelnou potvoru a pak dám hráči předmět, který na ni bude shlížet jako na otravného kobolda?
Žralok, který štěká, nekouše.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

drake127 : Súhlasím s tebou. Je to hnus. Ja to ani nepoužívam. Vždy to vybijem "čestně". Ale ak to niekoho takto baví, tak je mi to celkom jedno.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Příspěvek od dodo »

drake127: velmi pekna rec , ale aj tak je to az prilis pekni artifakt nato abi som okolo neho len tak presiel a nezobral, takze z toho asi vipliva ze s timto tvrdenim velmi nesuhlasim ,ale koniec koncov kazdi ma na to asi aj tak svoj vlastni nazor:)
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“