BG1: Problémy s deníkem

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
vaskos
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 25.4.2006 10:05

quest-book

Příspěvek od vaskos »

Caute ! Mozno je to tu povazovane za hriech ale este som seriu baldurs gate nehral vobec. Mam nainstalovany BG1 + datadisk ajs BG 2 + datadisk a do toho BG1tutu na upravu enginu. Zacal som bg1 a otazka je ze preco sa mi nezapisuju questy do quest-booku ,ale zapisuju sa mi len poznamky ? Dost sa potom zle v tom orientuje po case.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

To je proto že v původním BG1 nebylo dělení na úkoly a poznámky - vše se psalo do jednoho, toto rozdělení přišlo až s BG2 a díky Tutu ho máš i v jedničce.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: quest-book

Příspěvek od drake127 »

vaskos píše:Caute ! Mozno je to tu povazovane za hriech ale este som seriu baldurs gate nehral vobec. Mam nainstalovany BG1 + datadisk ajs BG 2 + datadisk a do toho BG1tutu na upravu enginu. Zacal som bg1 a otazka je ze preco sa mi nezapisuju questy do quest-booku ,ale zapisuju sa mi len poznamky ? Dost sa potom zle v tom orientuje po case.
Hřích to sice je ;-), ale jsme rádi, že jsi se ho rozhodl napravit a tudíž vše odpuštěno. :-D
V BG1 nebyl deník rozdělen na questy splněné nebo nesplněné. Vše se prostě kupilo na jeden dlouhý pergamen pěkně za sebou. Naproti tomu v BG2 už toto dělení existuje a zápisky v deníku se aktualizují podle činnosti hráče (a přesouvají se, ruší ap.)
Nicméně v Tutu FixPacku existuje komponenta, která se zove 'organised journal entries' a rozmisťuje záznamy v deníku do příslušných kategorií. Nicméně neaktuální záznamy nemaže, takže toto řešení nedosahuje kvalit Baldur's Gate II.
Žralok, který štěká, nekouše.
vaskos
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 25.4.2006 10:05

quest-book

Příspěvek od vaskos »

diky za odpoved...aha takze ten quest-book mi tam vlastne dohodil BG1tutu? no myslim ze v tom budem mat dobty gulaz po par hodinach hry.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: quest-book

Příspěvek od drake127 »

vaskos píše:diky za odpoved...aha takze ten quest-book mi tam vlastne dohodil BG1tutu? no myslim ze v tom budem mat dobty gulaz po par hodinach hry.
Ne, ten quest-book (journal) je součástí BG2 a BG1Tutu se muselo nějak popasovat s tím převodem, protože jak jsem psal výše, styl práce s deníkem byl v BG1 nepřehledný a tak to vývojáři v pokračování opravili.

Nevím, jak jsi seznámem s technikou věci, ale hraješ BG1 na 'střevech' hry BG2, což s sebou zákonitě nese nějaké ty drobné mušky* (ale dnes snad už nic důležitého).

*) to myslím spíše obecně, deník je v BG1Tutu proveden stejně nebo lépe než v originálním BG, takže pokud si stěžuješ pak věz, že to mohlo být ještě horší :-D
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ale počul som, že opravený denník do BG1 TuTu nejak bugoval. Už je to preč?
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

BG1: Problémy s deníkem

Příspěvek od MCZ »

Asi teď nepůjdu ostatní sigilanům moc příkladem, protože jsem se moc nenamáhal zjistit, jestli se to tu už řešilo, tak mě kdyžtak prosím odkažte ;-).

Jedna z věcí, která mi na BG1 vyloženě vadí je právě deník, sidequestů je zde celkem hodně a s každým dalším zápisem je deník přehledný méně a méně, ovšem další problém - pokud se tedy ten úkol zapíše, často to vynechá a to je pak radost rezehrát bg třeba po měsíci. Chtěl bych vědět, jak přesně deník funguje - splněné úkoly se z deníku vymyzávají nebo se napíše další zápis o splnění? U mě to vypadá tak půl na půl, jelikož některé questy, které tam byly dříve zapsané tam nyní nejsou (snad jsem je splnil).

Mám verzi totsc 1.3.5512 (žádné tutu ani jiné mody), předpokládám, že nejnovější oficiální. Neexistuje na tyto chyby ještě nějaké SPOLEHLIVÁ neof. záplata (kterou můžu doinstalvoat do rozehrané hry)? Prosím o pomoc ;-) .
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Události se řadí za sebou jak na ně narazil. Nemažou se.
Řešení je následovné:
a) Můžeš zkusit BG1Tutu a Organized Journal Entries
b) http://www.dudleyville.com/bg1/checklist.htm
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

drake: ten Organized Journal Entries funguje bez tutu nebo jenom s ním?
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

MCZ píše:drake: ten Organized Journal Entries funguje bez tutu nebo jenom s ním?
Je to součást BG1Tutu FixPacku myslím.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Siki
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 5.1.2006 18:50
Bydliště: to neznate
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Siki »

Deník v Bg 1 je méně přehledný nž v eBg2 občas se některé důležité body nezaznamenají i když už jsou splněné a znovu hraní třeba po měsíci se neví ke se skončilo
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Jo je míň přehledný, ale je jednoduchý. 8-) Vadí mi že se do deníku píšou věci o kterých se vůbec v okně nemluví a naopak. Proto poprvé sem vůbec některým úkolům nerozuměl. :oops:
Uživatelský avatar
Kalach
Sigilan
Příspěvky: 191
Registrován: 30.1.2007 14:42

Příspěvek od Kalach »

Pls co treba nainstalovat ked mam bg tutu a cem aby sa questy ktore som uz splnil zaradovali do splnenych ukolov?
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“