Úrovně a počet životů

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Yurrin
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 18.7.2006 15:14
Kontaktovat uživatele:

Úrovně a počet životů

Příspěvek od Yurrin »

Zdravím. Mám problém se ziskem životů při přestupu na vyšší úroveň.
mám v družině Yeslicka, to je ten trpaslík lomené povoláni bojovnik/klerik a momentalne je na 5. urovni jako klerik i jako bojovnik. Ma mit +3 životů za úroveň (bonus za odolnost). Teď má postoupit na 6. úr. klerik, ale dostane strašně málo životů (63 + 5 = 68), hledal jsem v tabulce v manuálu, kolik má mít, ale nejsu z toho moudrý a nevychazi to...Samo že loaduju a zkouším dosáhnout max, ale za 2 hodiny uz by to proste muselo padnout :) podle pravdepodobnosti :)
Poradíte mi prosím, v čem to je, jestli je tam případně nějaké dopl. pravidlo. Nebo kolik vlastně dostávají multiclass životů. Třeba jsem to špatně spočítal. Díky moc
Pozn. S mojí hlavní postavou je to jednoduché: trp. fighter odolnost 20 (+5) -> 15 živ./úr. ... celkem 7.úr. 105 živ.
Long life for dwarves!!!
Uživatelský avatar
Mirak
Sigilan
Příspěvky: 26
Registrován: 25.6.2006 18:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirak »

Měl by dostávat půlku z každého povolání, ale nezapomeň, že v tu chvíli postupuje o úroveň třeba jen v povolání klerika, kteří si hážou 1k8 + příslušný bonus za odolnost.
Tudíž dostane maximálně 4 životy + bonus
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Jednopovolání je to jasné.
U dvou a tří povolání je to složitější.

Na začátku postava s dvěmi povoláními dostane ... max. počet HP za první povolání/2 + max. počet HP za druhé povolání/2 + bonus za odolnost

Postava s trojpovoláním dostane ... (max. počet HP za první povolání + HP za druhé povolání + HP za třetí povolání)/3 (zaokrouhluje se dolů) + bonus za odolnost

Při levelování je to následovně. Začínáme s postavou na 1. levelu v obou povoláních.
Postava získá zkušenosti a bude moci postoupit na 2. level v jednom z povolání. Dostane polovinu životů za dané povolání + polovinu životů za odolnost (zaokrouhluje se dolů).
Když postava postoupí na 2. level i ve zbývajícím povolání, pak získá polovinu životů za dané povolání + zbytek životů za odolnost.

Bonusové životy za odolnost jsou tedy u dvoupovolání řešeny takto:

18 odolnost - první zvýšení úrovně v jednom povolání = +2 HP; první zvýšení ve zbývajícím povolání = +2
17 odolnost = 1 + 2
16 odolnost = 1 + 1
15 odolnost = 0 + 1

Trojpovolání dostane při postupu na vyšší úroveň pouze třetinu životů.
Při trojpovolání jsou bonusy za odolnost následovně:
18 = 1 + 1 + 2
17 = 1 + 1 + 1
16 = 0 + 1 + 1
15 = 0 + 0 + 1

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Yurrin
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 18.7.2006 15:14
Kontaktovat uživatele:

thx

Příspěvek od Yurrin »

Díky moc za vyčerpávající odpověď. Tyhle počty už sedí, takže je vše ok :-D
Long life for dwarves!!!
Uživatelský avatar
Siki
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 5.1.2006 18:50
Bydliště: to neznate
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Siki »

kámoš hrál za bojovníka a dostáva lpořád stejný počet životů i po loadu, od začátku to hrál na višší obtížnost a nebylo to tedy asi podle pravidel ale to nemá vliv nebo jo?on to stou postavou dohrál tolikrát že staty měl skoro všechny 25 ale nevím včem je háček že ty životy nedostával různě.a ktomu ještě měl dostávat bonus a jeho životy byly asi +4 za level
dík za odpověď pokud se to někomu stalo taky
Noldor
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 28.7.2007 19:24
Kontaktovat uživatele:

BG1:Pravidlo pro vypočet životů

Příspěvek od Noldor »

Scháním pravidla pro vypočet životů při novém lvlu.vim ze fighter
hází 1d10 + bonus 1-4 podle Constitution ale nevím jak je to u ostatních...Prosím jesli to někdo ví tak at da vědět
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

barbar- 1d12 druid,knez,mnich-1d8 mag,zaklinac´-1d4 zlodej´,bard -1D6 hranicar,bojovnik,paladin-1d10
Uživatelský avatar
Datur Barbatus
Sigilan
Příspěvky: 44
Registrován: 17.6.2007 13:38
Bydliště: HK

Příspěvek od Datur Barbatus »

Mám pocit, že ty výpočty nějak nefungujou. Jsem trpaslík F/C a ted jsem přestupoval nejdřív C na 11 a pak F na 11 a pokaždý jsem dostal jen 1 life, mam odolnost 19. Zkoušel jsem to i loadnout, ale dostal jsem pokaždý jen ten jeden. Jak to teda je? Doufal jsem že jako fighter budu dostávát víc :-?

To i ten Valigar dostal při přestupu 3 a šel na 12.
"The only thing that stands between YOU and DEATH on the battlefield is the AXE you are wielding in your hands!"
Datur Barbatus
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Datur Barbatus: Od 10. úrovně se způsob přidělování HP mění, aby nedocházelo k jejich velké inflaci. Tedy je tak malý počet normální.
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Razfallow píše:Jednopovolání je to jasné.
U dvou a tří povolání je to složitější.

Na začátku postava s dvěmi povoláními dostane ... max. počet HP za první povolání/2 + max. počet HP za druhé povolání/2 + bonus za odolnost

Postava s trojpovoláním dostane ... (max. počet HP za první povolání + HP za druhé povolání + HP za třetí povolání)/3 (zaokrouhluje se dolů) + bonus za odolnost

Při levelování je to následovně. Začínáme s postavou na 1. levelu v obou povoláních.
Postava získá zkušenosti a bude moci postoupit na 2. level v jednom z povolání. Dostane polovinu životů za dané povolání + polovinu životů za odolnost (zaokrouhluje se dolů).
Když postava postoupí na 2. level i ve zbývajícím povolání, pak získá polovinu životů za dané povolání + zbytek životů za odolnost.

Bonusové životy za odolnost jsou tedy u dvoupovolání řešeny takto:

18 odolnost - první zvýšení úrovně v jednom povolání = +2 HP; první zvýšení ve zbývajícím povolání = +2
17 odolnost = 1 + 2
16 odolnost = 1 + 1
15 odolnost = 0 + 1

Trojpovolání dostane při postupu na vyšší úroveň pouze třetinu životů.
Při trojpovolání jsou bonusy za odolnost následovně:
18 = 1 + 1 + 2
17 = 1 + 1 + 1
16 = 0 + 1 + 1
15 = 0 + 0 + 1
No mám F/T s odolnosti 17 a mám 11 životů na první úrovni. takže to je (13/2) + (8/2) + bonus za odolnost. nevím jak mam zaokrouhlit tech 6,5, ale jeslti nahoru, tak to vychazi 7 + 4 = 11. ale tím padem tam nezapocitavam zadny bonus za odolnost.

Potom mam R/C s odolnosti 18 a mám 13 životů na první úrovni. tzn. (14/2) + (10/2) + bonus za odolnost = 12 ... takze nejak mi to u obou postav nevychazi hlavne i proto, ze nevím o jaký bonus za odolnost se jedná. takze potreboval bych trochu s tema poctama pomoct. dik .)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

fuzzi: Ty jsi bonus za Odolnost započítal už do základního počtu HP. Správně mají počty dle Razfallowova předpisu vypadat takto:

F/T s CON 17: 10/2 + 6/2 + 3 (bonus za Odolnost) = 11
R/C s CON 18: 10/2 + 8/2 + 4 (bonus za Odolnost) = 13
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

yenn píše:fuzzi: Ty jsi bonus za Odolnost započítal už do základního počtu HP. Správně mají počty dle Razfallowova předpisu vypadat takto:

F/T s CON 17: 10/2 + 6/2 + 3 (bonus za Odolnost) = 11
R/C s CON 18: 10/2 + 8/2 + 4 (bonus za Odolnost) = 13
jj dik ted mi to je jasne. jeste by se sluselo napsat, ze ten bonus za odolnost se bere podle prvniho povolani nebo se pletu?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

fuzzi píše:jeste by se sluselo napsat, ze ten bonus za odolnost se bere podle prvniho povolani nebo se pletu?
Neslušelo; kdyby slušelo, yenn nebo Raz by to překvapivě napsali. Ten bonus je pro všechna povolání stejný.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ajantis: fuzzi měl zřejmě na mysli fakt, že u neválečnických povolání je bonus za Odolnost maximálně 2. Určitě to nevím, ale řekl bych, že u multipovolání, která nemají válečnickou složku, se toto omezení bude taktéž uplatňovat.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

yenn píše:Ajantis: fuzzi měl zřejmě na mysli fakt, že u neválečnických povolání je bonus za Odolnost maximálně 2. Určitě to nevím, ale řekl bych, že u multipovolání, která nemají válečnickou složku, se toto omezení bude taktéž uplatňovat.
Safra, možné to je. :oops:
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“