Reputace a družiníci

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Skelderon
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 13.8.2008 23:31

Re: Reputace a zlí družiníci

Příspěvek od Skelderon »

Zdravím,
já mám úplně opačný problém: hraju za true neutral elfa hraničáře. Něco jsem už prošel, v partě je Keldorn, Minsc, Janssen, Aerie a Jaheira + já. Reputace na úrovni 6 - docela mne to mrzí, protože jako true neutralovi mi vadí, že mne lidi nemají rádi. Před chvilkou (herního času) jsem sejmul červeného draka, Minsc pořád říká, že This behavior must not continue, plus Keldorn se mi trhá z party a chce se se mnou bít - a to dostal +5 paladinský meč... Myslel jsem si, že zabitím Firkraga a osvobozením toho kluka z jeho zajetí se mi zase repka zvýší - a pořád nic. Jsem hodný, všem pomáhám, babičky převádím přes přechod, tak proč jsme všichni DISLIKED?
prosím o pomoc .. nechci celou hru začít znova, na to nemám dost času. díky
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Reputace a zlí družiníci

Příspěvek od Razfallow »

S tím pomáháním babkám přes přechod to asi nebude tak žhavé, co? Beztak jsi párkrát nějakou úmyslně strčil pod kopyta koně :-)

Reputace se dá jednoduše zvýšit v chrámu, daruj jim nějakou tu zlatku. Darovaná částka musí být nad určitou hodnotu, která je tím vyšší, čím vyšší je tvá reputace.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Skelderon
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 13.8.2008 23:31

Re: Reputace a zlí družiníci

Příspěvek od Skelderon »

OK, díky za radu. Jen aby mne cestou do chrámu Keldorn nezkoušel umravňovat - moc se mi příčí představa, že mi zdechne paladin... díky
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Oblíbená NPC, varpše družina...

Příspěvek od Welwet »

nevim kam to napsat tak to pisnu sem,bo to stejnak souvisi..

nevite jak teda snizit tu reputaci ? zatim jsem nic idealniho nenasel :( :!: :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Reputace a zlí družiníci

Příspěvek od PostTrauma »

Welwet: V horním patře hospody v Ust'h Natha, zabíjením commonerů (což má ale vedlejší efekty) a pak přes Viconii (když jí nabereš, sníží se ti reputace o 2 - kdykoli se dostaneš nad 18, vyhoď ji a naber, dostaneš se zpátky na 18). Poslední metoda je tvůj oblíbený ShadowKeeper : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Reputace a zlí družiníci

Příspěvek od Welwet »

No o tom druhem patre ..nevim o cem mluvis :D :lol:

a s kdyz Vici vyhodim reputace se mi zase pripocte , uz sem to jednou zkusil :roll: :-?
Obrázek
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Reputace a zlí družiníci

Příspěvek od Mecker »

Pokud chceš reputaci snížit nějak rapidně, tak zabij některého obyvatele, někde kde tě nikdo další neuvidí. Reputace klesne o polovinu.
Ještě se dá tuším snížit, díky úkolu na Stříbrné kalhoty. Reputace klesá i při přeměně na zabijáka, ale to je taky jen dočasné jako u Viconie.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Reputace a zlí družiníci

Příspěvek od PostTrauma »

Ale jestli chceš Viconii v partě, tak takhle můžeš udržet reputaci na 18. Druhé patro hospody v drowím městě - vpravo nahoře můžeš nechat vybuchovat otroky za -1 reputace.

U commonerů je problém, že se jich proti tobě může obrátit víc, i když tě neviděli zabít toho jednoho.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Reputace a zlí družiníci

Příspěvek od Field Mouse »

Chcete-li snižovat reputaci, dělejte zlým způsobem questy. Lehce se dá snížit například:
- Prásknutím a zabitím Hendaka v Měděné Čelence
- Vyřešením Trhova zlým způsobem (k zadání úkolu je třeba mít na začátku nižší reputaci, 8 by mělo stačit)
- Získávání stříbrných kalhot bez použití kradení ubere 2 body reputace
- Ve tvrzi De Arnise zabijte toho maníka ve sklepě (nemáte-li Nalii) a pak Naliinu maminku
- Přijměte Viky
- V Mae Varově gildě "omylem" zabijte v rámci finální bitvy fireballem vězně
- Vydírejte starostu Imenského údolí
- Pokud máte zákonné přesvědčení a řeknete dítěti, že ho sežerete, tak ho sežerte :Đ
Jen tyhle základní úkony zajistí takovou ztrátu reputace, že do získání přeměny v Zabijáka není nejmenší problém. A se Zabijákem to pak jde snadno, neboť tahle přeměna se využije vždycky.
Co se týče příliš nízké reputace - zvýšit se dá mnoha způsoby. Snadné je pořešit Trhov, ten hodí velmi snadno tři nebo čtyři body, pak jsou také snadným zdrojem Měděná Čelenka a otroci, stan na promenádě, vyřešení vražd na mostě..
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Reputace a zlí družiníci

Příspěvek od Borg »

A kolik zlatých je zhruba potřeba na zvýšení reputace v chrámu?
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Reputace a zlí družiníci

Příspěvek od Field Mouse »

Mrkni se na maunál k SoA strana 181:
Pověst - cena nutná ke zvýšení pověsti o 1
1 - 1500
2 - 1200
3 - 1000
4 - 1000
5 - 500
6 - 400
7 - 200
8 - 300
9 - 400
10 - 500
11 - 700
12 - 900
13 - 1200
14 - 1500
15 - 2000
16 - 2500
17 - 5000
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Reputace a zlí družiníci

Příspěvek od Borg »

Tak to s mejma 450000 zlatýma není problém... :-D :-D
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Reputace a zlí družiníci

Příspěvek od Field Mouse »

A když nejsou peníze, stačí pobít pár skupinek stráží, prodat jejich plné plátové zbroje a je to :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Reputace a zlí družiníci

Příspěvek od Welwet »

ty krafo pomlatit straze...u me to neskoncilo nikdy jen u strazi ,obvikle jaksi omilem umrela polovina amnu ,bo vdzycky nekdo nakukoval :roll:
:lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tam jde o to, že se často někdo do boje přidá, ačkoli dle pravidel optiky i zdravého rozumu by vás prostě vidět neměl. :-?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“