BG2: ToB: Barevný démon

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rambo987
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 26.7.2006 12:27

BG2: ToB: Barevný démon

Příspěvek od Rambo987 »

Potřebuji poradit. Jsem ve 2. patře, potvory jsem tak, tak zlikvidoval, ale nemůžu sejmout toho barevného démona. I když se řídím radama ze svitků tak nakonec vždycky prohraju. Hrdiny mám na úrovních 10-13. Má cenu se ho pokoušet porazit teď, když mě pravděpodobně čekají silnější monstra a nebo se mám spíš vrátit později ?

d127Edit: Nedávejte mi tohle téma do dlouhé generelní nudle. Tohle se netýká obecně o Watcher's Keep, jen jak zabít konkrétního démona v ní.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Barevný démon je ta extrémně odolná potvora na všechno možné? Vezmi si zbraně s extra damage (např. Cep Věků) a zaměstnávej ho bojovníky, které průběžně leč. Kouzelníci musí mít naučená útočná elemntální kouzla jako melfovy meteorky, (řetězový) blesk, kyselinový šíp a něco od ledu a podle stavu jeho přeměny ho musíš zkusit ukouzlit. Já tam byl vždy na vyšší úrovni, takže nevím, jestli ho tví bojovníci zvládnou udržet na uzdě.

Ve třetím patře si na moc bojů nevzpomínám, měl bys ho zvládnout.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

I tak si ovšem nech zbytek WK na později. Tenhle démon se musí umlátit především hodně rychle. A na 10. úrvni ještě nemáš vířivé útoky. Nech si zbytek tohoto dungeonu až se budeš vracet z Underdarku (Podtemna) nebo až do datadisku.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Jab píše:Tenhle démon se musí umlátit především hodně rychle.
Myslíš? Já ho naopak vždycky mlátím hezky postupně až ho uďobu k smrti. Bojovníky používám jen jako zdržování, aby mágové měli prostor jednat.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

2 Rambo: pokud ještě nemáš tak silnou družinu, tak je vždy samozřejmě lepší, aby si démon nevšímal nikoho z tvé družiny, takže ho mimo jiné pořád zaměstnávej nějakou vyvolanou havětí. Mě se nejvíce osvědčili mordekainenovi meče.

Potom se dá klidně i ustřílet (odpovídajícím střelivem OC). Jak píše drake - v laboratořích najdeš návod jak na něj ;)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Ono ze summonů pomůže dobře podržet jen Mordy nebo Celestialové - jenže na 10-13 úrovni ještě Mordy, natož celestialové nejsou...Mordy je od 14 levelu. ;-)
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

barevňáka sem dycky dával za pomoci síly a skilu vířivý útok(resp. lepší vířivý útok nebo tak nějak). obestoupit ho, sekat co to dá, a slabší charaktery(imoen, aerie) zëzadu hážou kouzla a projektily. není od věci zakouzlit před bojem PfE, žalm, posílení svatou mocí a tak podobně.
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Killdozer píše:barevňáka sem dycky dával za pomoci síly a skilu vířivý útok(resp. lepší vířivý útok nebo tak nějak). obestoupit ho, sekat co to dá, a slabší charaktery(imoen, aerie) zëzadu hážou kouzla a projektily. není od věci zakouzlit před bojem PfE, žalm, posílení svatou mocí a tak podobně.
Jak to děláš, že mágové jsou slabší postavy :?: :-D , to já pozdějc musim pomalu schovávat bojovníky, zatímco mágové na sebe házej ochrany...
Teda až na mýho Kensaie, kterej asi s 5 útokama a zhoubou nepřítele léčil docela rychle :-D. Jinak si tak říkám, že z bojovníkovejch HLA se daj využít tak leda Whirlwind attack, critical strike, resist magic a možná hardinnes, ty ostatní jsem použil možná na zkoušku...
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

Syf: mno, já sem dycky dával Imoen, Aerii a Jaheiru dozadu, odkaď si vklidu kouzlily a na barevňáka šel Minsc, Keldorn a Já(nabuchanej walecnik). aerie s jaheirou naházely posilující blbosti, a pak takový ty vychytávky jako hmyz(to kouzlo má ikonku jednoho takovýho velkýho červenýho mravence, a myslím, že takle se to přesně nemenuje), povolej dévu, energetické čepele ;-), ... mno jo, já se se hodně nabuchal než sem šel do WK :-)
edit: předsudky jsou holt předsudky... ženský a kouzlící charaktery dozadu, do první linie chlapi s pořádnejma mečema.
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Killdozer píše:Syf: mno, já sem dycky dával Imoen, Aerii a Jaheiru dozadu, odkaď si vklidu kouzlily a na barevňáka šel Minsc, Keldorn a Já(nabuchanej walecnik). aerie s jaheirou naházely posilující blbosti, a pak takový ty vychytávky jako hmyz(to kouzlo má ikonku jednoho takovýho velkýho červenýho mravence, a myslím, že takle se to přesně nemenuje), povolej dévu, energetické čepele ;-), ... mno jo, já se se hodně nabuchal než sem šel do WK :-)
edit: předsudky jsou holt předsudky... ženský a kouzlící charaktery dozadu, do první linie chlapi s pořádnejma mečema.
Já to s tim hmyzem pochopil...ten ze sedmýho levelu navíc dává nenápadně i celkem velkej dmg...a to je zaměřenej na to, aby si mágové nazakouzlili :think:
No, Jaheira je už vůbec dělaná do 1. linie - bojovník s IS...
Jinak ne že bych chtěl posílat ženský dopředu, ale co kdybys měl místo třeba Valygara Mazzy?? :-D
Jinak Aerie s kombinací Timestop+Harm zabije za 5 vteřin to, co by pižlali ty tvý bojovníci hodinu :twisted: .
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

Syf píše:Já to s tim hmyzem pochopil...ten ze sedmýho levelu navíc dává nenápadně i celkem velkej dmg...a to je zaměřenej na to, aby si mágové nazakouzlili :think:
No, Jaheira je už vůbec dělaná do 1. linie - bojovník s IS...
Jinak ne že bych chtěl posílat ženský dopředu, ale co kdybys měl místo třeba Valygara Mazzy?? :-D
Jinak Aerie s kombinací Timestop+Harm zabije za 5 vteřin to, co by pižlali ty tvý bojovníci hodinu :twisted: .
timestop+harm, to je geniální :-D já sem dycky dával jen energ. čepele a tak, ale tahle kombinace mě nikdy nenapadla :twisted: jinak k barevňákovi, slyšel jsem,že podle toho, jakou má barvu je zranitelnej tím-kterým živlem.
sorry, že takle zahlcuju server a celkově, tímhle dlouhým citátem, ale já se v těch značkách prostě nevyznám :oops:

[v pořádku, citace promazávám rád :-D //- yenn]
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Já toho podivína nechal běhat za jednou postavou s botami rychlosti a ostřeloval ho zdálky ohnivými šípy (vzhledem k faktu, že těch je ve hře už od začátku nejvíce), samozřejmě Melfovy meteory, očarované zbraně (Cep věků atd.) a další, každopádně boj je vždy dlouhý, ale nakonec barevný démon stejně zemře.
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: BG2: ToB: Barevný démon

Příspěvek od Girtmen »

no já barevňáka dával dobře ale těžko ale wk jsem dělal až v TOB ale hrozně mě sere třetí patro poraď te jak se vocaď můžu dostad
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: ToB: Barevný démon

Příspěvek od Killdozer »

Girtmen píše:no já barevňáka dával dobře ale těžko ale wk jsem dělal až v TOB ale hrozně mě sere třetí patro poraď te jak se vocaď můžu dostad
toš mrkni do mapy;-) Obrázek
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2: ToB: Barevný démon

Příspěvek od MCZ »

Killdozer - OT: hehe, to mi připomíná mou střední školu :-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“