BG2: Tactics (mod)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Keby som chcel hrat taktics s F/T/M, a este dalsou postavou, ktora ma klericke kuzla, co by to podla vas malo byt.
Ties som rozmyslal nad takym mensim podvodom, ze by som si na zaciatok vytvoril 3 postavy, tej tretej by som sa casom zbavil, a skusenosti ktore mala by som konzolou rozdelil medzi ostatnych dvoch. Nieco ako umelo napodobeny quest s Yoshimom.
Ak by to mali byt teda takto 3 postavy, co by todla vas malo byt(podmienka v prvej vete stale plati).
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Ja by som hral skôr s 2x F/M + C/R - teda ak by si chcel tie tri postavy - na tactics je lepšie keď máš viac postáv, pretože na začiatku si s multiclassmi príliš slabý - a skúseností je v BG2 s tactics dosť. - prípadne v underdarku môžeš jedného F/M vymeniť za Solaufeina - ktorý je po získaní meča skutočne ultimátnou postavou. 8-)

edit. prípadne ešte F/M/T + F/M (výmena za Solaufeina) + Klerik (aj keď bez druidských insect plague a creeping doom je to o dosť ťažšie)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

A kebyze dam namiesto cisteho klerika M/K.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Este nieco. Je pouzitelna druzina F/T/M, F/C/M. Ked uz tam chcem toho klerika, nech aj v boji za nieco stoji, a nech ma aj dake to magove kuzlo poruke. V zivote som nehral s multiclassom s tromi povolaniami, tak si to neviem dobre predstavit.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Nevýhoda takýchto multiclassov je v pomalom levelovaní - dohromady je to ako keby si mal 6 postáv - tzn. že budú zo začiatku veľmi slabí. Ďalšia nevýhoda multiclassov je málo hp - teda aspoň pri porovnaní s fightermi - na druhej strane magické ochrany to riešia spoľahlivo - ale zas narazíš na to, že zo začiatku sa k nim nemôžeš tak ľahko dostať a pri 2 trojitých multiclassoch to bude logicky trvať dlhšie ako keby si použil tri dvojité mutliclassy - resp. keď tak nad tým uvažujem tak ani nie - ale v boji sa ti častokrát zíde mať viac bojujúcich postáv - v tactics je niekedy dosť veľká presila a skutočne silný si až na vyšších leveloch a najsilnejší logicky po obdržaní HLAs.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Ale za to budem mat oproti 6 postavam vsetky sily koncrentrovanem do 2 postav. Potom ma napada asi uz len tie 3 dualclassy(ale ja som to tak velmi chcel skusit za F/T/M :-( )

ak tie 3 dvojite multiclassy, ake?
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Nič ti nebráni vziať si F/M/T a k tomu C/R alebo niečo podobné - ja som sa snažil iba načrtnúť ideálny stav - ja som to dohral s F/M, F/T a C/R a až na zopár bojov som nemal väčšie problémy - aj keď najslabšou postavou bol asi F/T (teda až pokým som nezískal HLA assasination) - s tým dokážeš zabiť väčšinu bojovníkov za veľmi krátky čas - a ak ešte použiješ improved haste tak je to skutočne vražedné monštrum (mne btw. improved haste z nejakého záhadného dôvodu nechce fungovať - nejaká divná verzia hry :think:)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

CrowX píše:(mne btw. improved haste z nejakého záhadného dôvodu nechce fungovať - nejaká divná verzia hry :think:)
CrowX chudáček :-D , u mě IH je S PfMW nejpoužívanější kouzla 6. levelu...používám ho kvůli trvání častějc než Whirlwindy...
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Ja som to napísal aj z toho dôvodu, aby som poukázal na skutočnosť, že som tactics prešiel aj bez tohto super kúzla. 8-) :mrgreen:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: Ale zase jsi měl meč s imunitou vůči TS :wink: :-) :whistle:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

:lol: Nj ale na obranu môžem povedať, že absolútnu väčšinu questov v Athkatle a okolí som urobil ešte pred odchodom do Spellholdu, a každý kto skúšal bojovať proti tej partičke z Improved Asylum modu, mi môže dosvedčiť, že som si ho plne zaslúžil. :whistle:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

A taky ten s ochranou proti elfům...
Jinak s tou ochranou proti Bardům...jsem měl zrovna Keto a divil jsem se, proč neútočí :idea: , pak když jsem viděl ten předmět...
No, jinak asi nejvíc OP item, co jsem viděl, je ten ring toho mága, jak dává imunitu na škodlivý kouzla a proměny...kam se hrabe jeden z nejsilnějších předmětů z původní hry CoM. :-?
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

8-) Najviac OP predmet aký som v modoch videl má ten mág z vyššie spomínaného modu Improved Asylum - je to róba, ktorá niekoľko-krát prekoná RoV - ak si ju dá niekto na seba, je prakticky takmer nesmrtelný. ;-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Toho mága jsem nezabil, tak jsem jeho věci, co nešli ukrást neviděl...co tta roba dělá??(není to nahodou roba mystry...s imunitou na kouzla 6. a nižšího levelu :idea: )
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Nie som si istý - možno áno - ale imunita na kúzla je iba jedna z mnohých vecí, ktoré tá róba umožňuje - 68lvl mág musí mať predsa nejakú lepšiu vecičku, nie? :lol:
btw. nebolo by od veci, keby sa na ňu niekto pozrel a hodil sem výpis (ja nemôžem - nemám inštalnuté BG a ručné som zmazal všetky nedôležité veci, okrem save-ov, ktoré sú mi vlastne nanič, keďže som zmazal aj override a dialog.tlk :-P )
There is a limit to stupidity.
182
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“