Smrti najblizsie...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Field Mouse »

Pasti na ně fungují dobře, hlavně časové: lepší spěch + vhodně položené časové pasti, na které je nalákáš = hodně free útoků. Když k tomu zaktivuješ vraždu, tak se ti dva bojovníci dají i Janem rozsekat dřív, než si příliš zahrají :)

Extrémně pitomě těžký mi přišel tactics (nebo Ascension?) souboj, který se automaticky spustí, když družina nad 3 000 000xp vyleze se strážcovy tvrze. Teleportne ji to do místnosti plné silných a jedovatých potvor, které mého rozumně silného single FTM se soubojovými ochranami zabily vždycky asi tak za pět sekund. Obzvlášť blbé je, že se tomu po vstupu do ST a nahrání 3Mxp nejde vyhnout - zkoušel jsem to jednou asi půl hodiny, než jsem přišel na taktiku, s jakou lze náhodou vyhrát.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Chmur »

Nejdříve chci napsat, že se považuji za průměrného hráče, takže nejsem master který zabíjí draky či prince démonu s páratkem v ústech na poprvé během několika málo sekund :-D
Strážcovu věž jsem procházel v BG II s módem Ascension, ale nevím, zda to mělo na hru vliv. Throne of Bhaal jsem dohrál jednou a přišlo mi to těžké. Teď chci hrát TOB na nejtěžší úroveň s právě již zmiňovaným módem. Doufám, že to hru neudělá nesnesitelně těžkou.
Jaké máte s tímto módem zkušenosti? Hraji vždy ve skupině. Momentálně mám družinu já (F/T), Imoen, Nalia, Minsc, Valygar a Jaheira
BG I
Přijde mi obecně docela lehká. Nejtěžší je podle mě Silke. U všech ostatních protivníku už jsem byl na úrovni, kdy nebylo těžké je porazit. Nejtužší je samozřejmě protekční Drizzt, ale taktika vedoucí k jeho smrti mi přijde celkem jednoduchá.
BGII
Těžký je Firkraag a hodně těžká mi přijde partička kolem Drizze. Jelikož vždy hraji bez úmrti kohokoliv v družině, nikdy jsem nezvítězil. Pravda, ani jsem to moc nezkoušel.
Nejtěžší mi zatím přišel princ démonů ve Strážcově věži. Porazil jsem ho dost zbaběle, nastražil jsem maximum bodcových pastí a bylo vymalováno. Ve férovém souboji jsem se nechytal. S pastmi jsem docela uspěl i při otevírání pečetí. Nějaký velký problém nepředstavovaly.
Momentálně mě drtí jakási záhadná postava, která mě vtáhla do jakési jeskyně. Má to být tvůrce věže klamu a je to dost hustej mág válečník. Zkoušel jsem na něj kde co. Prorazit kouzla, sundávat ochrany, vyvolat silné bytosti, Crom Fayer atd. Pořád ale vítězí on. Máte nějakej typ jak na něj?
TOB
Chystám se na něj s modem Ascension, ale jestli to bude nějak pekelně těžké, tak si to dám normálně. Co si pamatuju, z TOB bez modu tak největší problém mi činili Sendai, Draconis a Melissan (ta byla nejtěžší)...
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od valcik »

Chmur píše:.. nejsem master který zabíjí draky či prince démonu s páratkem v ústech na poprvé během několika málo sekund :-D
Pri drakovi sa mi podaril vorpal hit, používaj githyanský meč a ono to časom príde, uvidíš. :-P
Princ démonov odolával dlhé minúty, nebolo to teda pár sekúnd, ale bolo to bez loadu.
Zistil som, že pri každom silnom protivníkovi treba používať kúzla, ktoré znižujú magickú odolnosť. (5/Lower resistance, 6/Pierce Magic, 8/Pierce Shield)

Pekne tuhá je aj posledná skúška v ukrytej sfére, v závere datadisku. Objaví sa tam démon, ktorý vyvolá hromadu magických mečov a chráni sa aj kúzlom Bariéra čepelí. Celá družina je vtedy uzatvorená v malej miestnosti, je to drsné.

Hm, vďaka za tip s pascami, no väčšinou hrávam bez zlodeja, alebo mám v parte akurát Imoen.
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Chmur »

Tak hraju TOB s modem ascension a je to fakt brutální. Yaga Shuru celkem v poho. Ale Abazigal je nějakem drsnej. Dva draci a několik nadupanejch vyvernů mi přijde celkem nášup. Máte nějaké tipy, jak to zvládnout.....
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Chmur »

Přestal jsem hrát mod Ascension, bez skrupulí přiznávám, že byl na mě moc moc těžký. Neměl jsem z hry žádný požitek. Zvláště poté, co jsem se snažil zabít tři hodiny Abizagala a nic. Asi jsem někde dělal chybu. Obdivuji všechny, kteří dokáží tento mod dohrát na nejtěžší úroveň. Zajímalo by mě, jak to děláte, na jaké jste úrovni? Já jsem byl na úrovni v průměru družiny asi 24. No a jestli dokáže někdo dohrát tento mod s jednou postavou tak hluboce smekám.
Mám jeden dotaz, který sem možná úplně nepatří. Pokud mi zemře postava v družině, přijde o nějakou zkušenost? Díky.
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Field Mouse »

valcik píše:
Chmur píše:.. nejsem master který zabíjí draky či prince démonu s páratkem v ústech na poprvé během několika málo sekund :-D
Pri drakovi sa mi podaril vorpal hit, používaj githyanský meč a ono to časom príde, uvidíš. :-P
Můj oblíbený způsob zabíjení draků na malých úrovních je zkamenět/zabít je barevnými koulemi z kouzelných pořadačů, každá koule má +-50% šanci na to, že si drak musí hodit záchrannu +6, jinak smrt - v podstatě stejný efekt jako githy meč :) Jen škoda, že modoví draci jsou většinou na náhlé usmrcení imunní.
Chmur píše:Mám jeden dotaz, který sem možná úplně nepatří. Pokud mi zemře postava v družině, přijde o nějakou zkušenost? Díky.
Nepřijde (v tom smyslu, že se jí ze stávající zkušenosti nic neodečte).
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Chmur »

Poradíte jak zabít undead Solaufeina? Nějak ho nemůžu dát. Kdyby se mi to nepovedlo, pomůže vyhodit ho z party před příchodem na hřbitov? Budu ho moci zase někde nabrat?
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“