Smrti najblizsie...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Datur Barbatus
Sigilan
Příspěvky: 44
Registrován: 17.6.2007 13:38
Bydliště: HK

Příspěvek od Datur Barbatus »

V klasický verzi to byl každej druhej souboj, hrál jsem to poprvé a bylo to na palici, některý ty loady. Nemužu si pomoct, ale když jsem dostal Zuřivost nebes tak se to o dost zlepšilo(Kensai). Taky sem hrál na no death, takže když mi jeden chcíp, loadoval jsem, což je s Aerii v družině celkem běžné.

Irenicus nic moc, člověk už je dost nabušdnej. Zato udělat všechny subquesty v druhý kapitole a vybojovat taky Gaaxe a Hůl mágu je celkem prekérka i ted, když už to mam celkem projetý. Bohužel ToB jsem ještě nikdá nedohrál, tak nemužu hodnotit Drakonise a další.
"The only thing that stands between YOU and DEATH on the battlefield is the AXE you are wielding in your hands!"
Datur Barbatus
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Tarreb »

1.Sucuba v horním patře Durlagovy věže (BG1)
2.Drakonis :wall:
3.Závěrečný souboj s Melisan (Ascension)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od PostTrauma »

V BGI je to Drizzt a démon v Ulgothově Vousu v TotSC.

V BGII pak podle družiny například Abazigal, Drakonis, Demogorgon, mozkožrouti...většinou je to ale proto, že prakticky nepoužívám buffy a mága mám jen na ozdobu a Firebally.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Tarreb »

V nemódované hře mi přišel Abazigal až trapně jednoduchý - proti Drakonisovi.

Demogorgon není až tak těžký - pokud máš na všech členech party zmatené příkazy ;-)

Ten závěrečný souboj v Ascension nedoporučuji instalovat, všichni jsou tam tak přesílení, až je to komické.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od PostTrauma »

Hlavně na Demogorgona (stejně jako na Marilithy) musíš seslat nějaké Proraž kouzlo, abys ho zbavil odolnosti na magické zbraně a mohl ho zranit.

Abazigal mi dělal problém jednou, když jsem hrál po dlouhé době a zapomněl jsem, jak na něj : )

Na Drakonise s Inkvizitorem : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od valcik »

..mne dal zo začiatku zabrať Shangalar a aj Kangaxx, kým som nezistil čo na nich platí. Pri Kangaxxovi som objavil, že i v podobe demilicha (záverečná fáza boja) je zraniteľný elementárnym poškodením - oheň, elektrina ap. Hoci má teda imunitu na magické zbrane, hravo ho udolám ohnivými strelami, prípadne Gessenovym lukom.

Drakonis je tuhý, ale najhoršie je to jeho "miznutie" - keď sa zneviditeľní a presunie. Často to spraví vtedy, keď mu už tečie do topánok a hneď po zoslaní Neviditeľnosti použije aj Uzdravenie; to je zákerné!

Abazigal ma potrápil iba pri prvom súboji. Potom som zistil, že stačí používať Ochranu proti elektrine a súboj sa stal omnoho jednoduchším. :- )

Hm, u Demogorgona je to vždy iné - niekedy ho hravo zlikvidujem v priebehu 10 - 15 kôl, ale často mi uväzní dôležitú postavu pomocou zemetrasenia a vtedy dostávam na frak..
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Field Mouse »

Obecně myslím, že bez různých fireballských trapáctví je obtížnost BG na vysoké obtížnosti docela solidní, dokud družina nedosáhne zhruba 1Mxp, pak už je to brnkačka, hlavně z titulu supermocné magie a neomezenýho odpočinku. Jeden pes proti kouzlu smrti a dva Mordekainery poté prostě vyřeší skoro cokoli. Bylo by ale docela zajímavý udělat v SoA xp limit 1M. A v ToB 3,5M, aby každý dostal dvě HLA, mág jen dvě kouzla devátý úrovně, jakýkoli multi by byl krásně míňpoužitelný a souboje by byly zase trochu výzvou :)
Protože když si někdo nahoní tripla na 30Mxp v SoA a dá mu zuřivost+šarlatový ninjato, tak pak o obtížnosti nemůže být řeč ani u Demogorgona - zkušenosti jsou tím, co obtížnost nejvíc určuje.
Třeba parta v kanálech pod chrámama je na nižší úrovni a bez trapáren typu smrtimrak či vylákám-je-po-jednom dost zabijácká, na vysoké úrovni ji smete jeden křivý pohled. Stejně tak třeba necheatovaná Faldron (v Tacticsech nejtěžší souboj hry). A TorGal, pokud s jeho skupinou bojujete najednou. Ani amnští centurioni a mágové, co se objeví, když je malá reputace, nejsou žádný másla, pokud na ně nepošlete Mordíky, bojovníka-mága s PfNW a THAC0 -5, pěti útoky za kolo a dvěma zastav časy v baťohu.

Dle mého nejtěžší souboje, pokud se necheatuje a nedělají se na trapně velkých úrovních:
- parta v kanálech
- lichové dokážou prohnat pérka, hlavně v Tacticsech
- Faldron
- větší party Mozkožroutů
- spousta démonů, co hážou paralyzující smrtelné pohledy, občas zparalyzují klidně 4/6 družiny
- beholdeři bez B-trapštítu
- projití doupěte Arana Linvaila (za Bodhi) na rozumný úrovni (+- 11) a bez odpočinku
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od valcik »

..veru, Field Mouse. Parta v kanáloch dá zabrať, ak je družina na nízkej úrovni. Tu sa hodí druid - vďaka Epidémii hmyzu sa celý súboj zmení na zábavku. Viac ma na nižších leveloch potrápili rôzne skupinky illithidov, ale proti nim zase skvele zaberá lektvar, ktorý na 12 hodín navýši inteligenciu + obratnosť, to bol môj najobľúbenejší nápoj. :- )

Hm, bez Plášťa odrazu + Balduranovho štítu sú pohromou aj stretnutia s beholdermi, mnohokrát som v ich bludisku musel využiť kúzla na zneviditeľnenie celej družiny, inak mi okamžite pochovali celú partu. Najmä starší beholderi sú ničiví, pretože zosielajú Rozptýlenie mágie v kombinácii s Prstom smrti, alebo Skamenením. V pôvodnej hre (bez bonusových predmetov a bez datadisku) patrili labyrinty beholderov k miestam, ktorých som sa skutočne obával.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Carlos »

Co je sakra demogorgona? Nepamatuju si, že bych něco takového potkal.

Jinak nejtěžší:
1) zpočátku mozkoužrouti - taktika save/load a plné vytížení příslušných kláves
2) Firkraag
3) mág v jedničce na dně dolů (kouzlí blesky)
4) Mellissan
5) Irenicus
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od valcik »

Carlos,
Demogorgon je Uvězněný - monštrum, ktoré je lapené v poslednom podlaží Strážcovej tvrze. (možno si ho ešte nestretol, pretože tento quest má viacero riešení a ak na konci uzatvoríš tvrz zvonka, Demogorgon sa vôbec neobjaví.)

edit:
..v jednotke, ktorú spomínate, som sa veľmi natrápil pri súboji na archeologickom nálezisku, kde sa objaví akýsi mocný nemŕtvy. Rovnako aj fénixovia pri kostole v Nashkeli, to je tiež pekne náročný boj.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Carlos »

Jo, už vím. Díky.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od Field Mouse »

o tom archeologickém nalezišti jsem četl, že se tam bojuje s nějakým démonem, ale nikdy jej nenašel - můžeš mi říct, kde přesně se nachází? pokud možno co nejpřesněji, neboť jsem jej hledal podle návodu i dřív :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od valcik »

..uf, presne si to nepamätám, jednotku som už dlho nehral a hlava je deravá. :- ))
Je to neďaleko od Beregostu, severozápadne, vo voľnej prírode. Archeologické nálezisko je potom približne v strede lokácie - postávajú tam kopáči a archeológ; priamo pred nimi je vstup do jaskyne. Keď z jaskyne vynesieš prekliaty artefakt, hneď sa objaví démon. (pri najbližšej hre sem doplním presnú polohu tej lokality)

edit:
toto som vygúglil, tuším je to ono.

edit2:
..tak mám to. Je to táto lokácia. :- )
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Na vykopávkách, kde dostaneš úkol hlídat vykopávky nebo zavraždit vedoucího vykopávek je uvnitř jeskyní malý kamenný bůžek (nebo něco takového) na oltáři, když ho vezmeš, venku na tebe bude čekat překvápko ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Smrti najblizsie...

Příspěvek od valcik »

..a ešte sa priznám: vôbec som nedokázal zvíťaziť v boji proti Eclipse party (Solaufein). Neviem, či k téme patria aj súboje z modifikovanej hry, ale tento bol pre mňa najnáročnejší, v rámci celého BG.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“