Export postavy z BG série do jiných her

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
arion
Sigilan
Příspěvky: 29
Registrován: 6.3.2006 20:46
Bydliště: u Kokotskeho rybnika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arion »

konecne se chapem :-o

{a ted par samoucelnych zvastu}
a jo, je pravda ze demigod s battohem zbrani posledniho soudu by moh hru hezky rychle pokazit, no to uz vazne zalezi na hraci.
Na prvni parbu bych si urcite nic neimportoval, no priznejme si, kydz uz ma clovek hru projetou, proc to nezkusit prozmenu trochu jinak (zatim bez modu tedy)?
Taky by to byla chytra berlicka. Jen se priznejme, kdo v zivote nepouzi cheat aby si pomoh z bryndy kdyz v nake hre podelal quicksava nebo se dostal no naky jiny situace ktera na prvni pohled smetla ze stolu dlouhe hodiny snahy? Nemluvim o nicem zasadnim, jen o malem stouchnuti co pomuze vyrypat se z hnojiste. Tak by se mohlo nakladat i s importovanymi demigody - no, ze jste vzdycky chteli vedet co se stane kdyz (hlave v zacatcich). Mohlo by to byt vskutku spestreni. No jak sem rikal to uz zalezi na hraci - presne jak s cheatovanim.
omlouvam se ze pisu jak cune ale nece se mi to opravovat :(
Uživatelský avatar
Red
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 16.5.2006 13:21

Příspěvek od Red »

Podle mě je to zcela normální že někdo chce zůstat u stejný postavy, kterou zná...
Ať žije BG a PT!
Uživatelský avatar
arion
Sigilan
Příspěvky: 29
Registrován: 6.3.2006 20:46
Bydliště: u Kokotskeho rybnika
Kontaktovat uživatele:

Re: Export postavy do jiných her?

Příspěvek od arion »

jo hadanka byla rozresena ... dokonce samotnou hrou
Obrázek
Newerwinter night je spravnea odpoved :>

(nedelam si legraci, screen neni niajk upraven, jedna se o skutecnou hlasku kterou mi hra vyhodial pri quicksavu v podtemnu)
omlouvam se ze pisu jak cune ale nece se mi to opravovat :(
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Export postavy do jiných her?

Příspěvek od Jab »

arion: Všichni víme, že se tam tohle píše. Ale stejně to nejde, lituji. :-)
Uživatelský avatar
Patejl
Sigilan
Příspěvky: 73
Registrován: 30.12.2005 0:31

Export postavy z BG série do jiných her

Příspěvek od Patejl »

Ahoj, mozna to sem primo nepatri ale nevim kam jinam to dat :P

Chtel bych se zeptat na par veci :
1) Dohral jsem BG2 s postavou, s kterou jsem prosel i BGI, (import u final-save), ale final save z BG2 se mi udelal uz pri vstupu do pekla, a ne po zabiti irenica... Je to bug? Docela se mi nechce prijit o vyhody ktery jsem v pekle nasbiral diky slzam (chystam se na Throne of Bhaal)
2) Do jakych dalsich her se da naimportovat postava z BG2? Slysel jsem neco o Newerwinter nights...? (Chtel bych si projit vsechny takove hry s jednou postavou)

jestli to tu uz nekde je, tak se omlouvam :shock: :salut:
A predem diky za odpovedi ;) :hand:

P.S. : A jeste, je k necemu srdce Bodhi? Chtel jsem ji vylecit tim, ze jiv Amaunatorove chramu dam ty sose do naruci (ty knizky co jsem tam nasel, to tak nejak napovidaly...) ale nic se nestalo. A knez Oghmy mi nic novyho nerekl, bohuzel...?
What can change the nature of man...? // Co muze zmenit charakter cloveka...?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Final save před peklem je v pořádku, předpokládá se totiž plynulý přechod do datadisku. Jestli ale z nějakého důvodu potřebuješ mít uloženo dřív, tak si to ulož těsně před Irenicem ručně. Podle toho, co vím (recenze ze SCORE 82), pak postava z BG2 jde do Neverwinter Nights I, ale vlastnosti i dovednosti a postava obecně by měla začínat na 1. levelu.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Razfallow »

Postavy z BG nejdou importovat do NWN. Už to tady bylo zmíněno aspoň stokrát.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Patejl
Sigilan
Příspěvky: 73
Registrován: 30.12.2005 0:31

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Patejl »

Carlos -> Ja ten save nechci driv, me jde o to prave mit ho pozdeji :) (az po zabiti Irenica v pekle), protoze diky otvirani tech pekelnych dveri mi velice dobre stoupnou vlastnosti a odolnosti, tak bych si to na postave mohl nechat 8-)

Razfallow -> To je divny, vzdit i v tech textech co se ukazuji pri loadech se to pise, ze postavy se daji importovat do NwN... pokud tedy ne, daji se vubec nekam jeste importovat...? Nebo to s datadiskem ToB musim skoncit :roll:
What can change the nature of man...? // Co muze zmenit charakter cloveka...?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Patejl píše:Razfallow -> To je divny, vzdit i v tech textech co se ukazuji pri loadech se to pise, ze postavy se daji importovat do NwN... pokud tedy ne, daji se vubec nekam jeste importovat...? Nebo to s datadiskem ToB musim skoncit :roll:
Vzhledem k faktu, že v době vzniku toho textu na meziobrazovce (vůbec pochybuji, že je tam psáno, že se postavy dají importovat do NWN - spíš bych řekl, že tam je, že se budou dát importovat do NWN) zbývaly do vydání NWN zhruba dva roky, divné to není. Oficiálně se nikam jinak importovat nedají.
Uživatelský avatar
Patejl
Sigilan
Příspěvky: 73
Registrován: 30.12.2005 0:31

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Patejl »

Ajantis ->Tak to je ale velka skoda :/ (jinak tusim ze na meziobrazoce je : "Dohranim BGII dobrodruzstvi nekonci, postavy si muzes dale naimportovat do Newerwinter Nights" , dobra fama :P )
What can change the nature of man...? // Co muze zmenit charakter cloveka...?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Patejl: Jo, máš pravdu, ta hláška je tam. Ty ale ten final save nepotřebuješ, protože jakmile porazíš Irenica, hra plynule přechází do datadisku (pakliže je nainstalován) včetně vlastností původních i nově nabytých, předmětů a charakterů. Jestli datadisk nainstalovaný nemáš, máš prostě smůlu, final save se dělá před Irenicem - následuje totiž boj (nelze ukládat - leda by ses Irenicovi ztratil z dohledu, což se mi jednou podařilo) a po něm animace - rovněž nejde ukládat; není tedy přirozeně možné vytvořit final save později. Prostě si před bojem s Irenicem nainstaluj datadisk a nic neřeš, to je jediné a nejjednodušší řešení, jestli nechceš použíš SK.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Patejl
Sigilan
Příspěvky: 73
Registrován: 30.12.2005 0:31

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Patejl »

Carlos ->No ja ho zrovna nemam, ale planuju ho pristi tyden doinstalovat, takze si toho Irenica budu teda muset dat znovu ;) no co, alespon bude sranda, no ne? 8-) Moc se na to tesim, dohral jsem BG2 poprve a navic hned s postavou, s kterou jsem prosel BG1 :) Jen je skoda ze uz ji nemuzu poslat nikam na dalsi dobrodruzstvi... :(
What can change the nature of man...? // Co muze zmenit charakter cloveka...?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Patejl: Vytáhl jsem si to z dialogového souboru a stojí tam:
The adventure does not have to end once you have finished BG2. Neverwinter Nights will allow you to import your BG2 character.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Razfallow »

Ajantis píše:Patejl: Vytáhl jsem si to z dialogového souboru a stojí tam:
The adventure does not have to end once you have finished BG2. Neverwinter Nights will allow you to import your BG2 character.
:wall: Připadám si, jako bych mluvil do zdi. To, že je tohle v BG2 uvedeno, pouze znamená, že o tom autoři původně uvažovali. Ale při tvorbě NWN od toho, kvůli odlišnostem v obou hrách (pravidla, engin, příběh), nakonec upustili.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Razfallow: Vždyť já to vím. Měl jsem výhradu k tomu, že je v BG2 uvedeno, že je možné postavy importovat do NWN, a tvrdil jsem, že v ní je uvedeno, že bude možné postavy importovat do NWN. Použití přítomného času by totiž značilo, že jde ze strany tvůrců o (nutně vědomou) nepravdu, zatímco použití času budoucího značí, že šlo pouze o plán tvůrců do budoucna, takže člověk nemůže - narozdíl od předchozího případu - jednoduše očekávat, že to tak je. Tedy není divné, že importovat nejdou.
A určitě jsem z toho nechtěl dělat takovou "aféru", podotkl jsem to spíše na okraj. :-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“