Zloděj

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Miros
Sigilan
Příspěvky: 75
Registrován: 25.11.2008 16:13

Re: BG2: Thief - Climb walls, detect noise, read language

Příspěvek od Miros »

1) Climb walls a Read language neexistují (o climb walls sem kdysi něco četl, ale s BG a ani D&D to nemá asi nic společného)
2) Ukrytí ve stínu zvyšuje tvou šanci na samotné ukrytí a tichý pohyb jak v něm dlouho vydržíš. Ze zkušenosti vím, že stačí investovat jenom do jednoho, ale zvyšuji obě- vypadá to líp
3) Všimnou si tě téměr okamžitě a mě to nikdy moc nešlo. Tak si zvětši rychlost a s Kai tam rychle vběhni.
4) Zkus se podívat konzolí jestli romance vůbec běží
5) Nejde ho nabrat, jedině znovu přivolat konzolí
Kdyžtak mě někdo opravte :-D
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: BG2: Thief - Climb walls, detect noise, read language

Příspěvek od Field Mouse »

- můžeš vzít do party Jana i Yoshima, pak bude Jan i v Underdarku :)
- kensai dualnut na 12. úrovni? Na 13. dostává bonusový útok -> lepší
- má soukromá teorie je, že když nehodíš ukrytí na tichý pohyb, tak můžeš zkusit ještě hod na ukrytí přes ukrytí - že je tedy lehce lepší zvýšit obě, ale v podstatě je to celkem jedno. Osobně nezvyšuju ukrytí/tichý pohyb na více než 100/100. Pozor, na ukrývání mají vliv i třeba takové faktory jako světlo/tma.
- když opouštíš stíny, tak záleží, jak je opouštíš. Pokud ti nevyjde ukrytí, tak se zviditelníš poměrně rychle. Pokud ale ukrývání přerušíš sám, např. vykliknutím ukrývací ikonky, tak ještě zůstaneš ukrytý celkem dlouho (možná 1 kolo?).
- to, jestli jde dát kai+backstab: kai není útočné kouzlo, takže by mělo jít seslat při ukrytí tak, aby ještě šlo zaútočit z neviditelnosti (ukrytí by mělo být opuštěno dle předchozí odrážky). Ale jistý si nejsem. Nicméně i pokud by kai rušilo neviditelnost, nebude těžké nahodit kai, pak se schovat, přiběhnout k nepříteli a dát mu ránu.
- romance doporučuju upravit přes SK (Shadow Keeper), detaily si nepamatuju, ale na internetu je spousta návodů a je to tak jednoduché, že jsem to svého času zvládl i já :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Garmangr
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 17.6.2010 19:41

Re: BG2: Thief - Climb walls, detect noise, read language

Příspěvek od Garmangr »

Miros píše:1) Climb walls a Read language neexistují (o climb walls sem kdysi něco četl, ale s BG a ani D&D to nemá asi nic společného)
Díky, myslel jsem si to. Jen mi vrtalo hlavou, proč je to v manuálu.
Miros píše:5) Nejde ho nabrat, jedině znovu přivolat konzolí
Necheatuju :-)
Field Mouse píše:kensai dualnut na 12. úrovni? Na 13. dostává bonusový útok -> lepší
D'Oh! :shock: Tak tohle mi uniklo. Ani jsem nekoukal na "buildy" ostatních a postavu si vytvářel sám. Teď už to nezměnim ale pro příště si to budu pamatovat.
Field Mouse píše:- můžeš vzít do party Jana i Yoshima, pak bude Jan i v Underdarku :)
To by šlo ale hraju multiplayer s kamarádem a volnýho místa moc nemáme:-) ...tak na Yoshiho kašlu, stejně jsem ho neměl nikdy rád.
Field Mouse píše:- to, jestli jde dát kai+backstab: kai není útočné kouzlo, takže by mělo jít seslat při ukrytí tak, aby ještě šlo zaútočit z neviditelnosti (ukrytí by mělo být opuštěno dle předchozí odrážky). Ale jistý si nejsem. Nicméně i pokud by kai rušilo neviditelnost, nebude těžké nahodit kai, pak se schovat, přiběhnout k nepříteli a dát mu ránu.
Koneckonců to můžu sám zjistit a pak napsat, jak to dopadlo. Jen mi chybí pár XP do levelu a znovuzískání schopností Kensaie.
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: Zloděj

Příspěvek od alibaba »

Dotaz:

zkoušel někdo dohrát SoA a ToB s tactics a ascension za půlorka zloděje/klerika? Dá se to vůbec? A co výbava a HLA?

Jo a ještě může dostat chrám jako svou pevnost?

Díky
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Zloděj

Příspěvek od Field Mouse »

alibaba píše:Dotaz:

zkoušel někdo dohrát SoA a ToB s tactics a ascension za půlorka zloděje/klerika? Dá se to vůbec? A co výbava a HLA?

Jo a ještě může dostat chrám jako svou pevnost?

Díky
Nezkoušel, ale dá se předpokládat, že to půjde dohrát (pokud to nechceš hrát jen za jednu postavu). Pokud hraješ s upraveným xcapem, tak je jakékoli multi silnější než jeho single varianty - CT je tedy silnější než C nebo T, se kterými to dohrát jde.
Výbava podle toho, co chceš s postavou dělat - pokud z něj chceš mít největšího mlátiče party, pak Šarlatové ninjato + Kundane nebo Belm - bonusové útoky jsou pro postavu s jedním základním útokem kriticky důležité.
Pokud chceš mít maximální mlátiče jinde, tzn. Belm a Kundane dáš jiným postavám, tak se zdá být dobrou kombinací Šarlatové ninjato (pokud nebudeš mít jiného zloděje, pak tahle postava bude jediná, která ho bude moci použít) plus štít (pokud chceš být OČ leader) nebo celkem cokoli místo něj, oblíbený je třeba Crom Faeyr. Plus ještě jedna náhradní zbraň do hlavní ruky na probodávání (ŠN neumí probodávat).
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
pujdeme_domu
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 22.11.2010 22:16

Re: Zloděj

Příspěvek od pujdeme_domu »

kdo z vás zkoušel víc variant, tim myslim multi - co+co,dual - kdy z koho na koho atd a která z těch variant se vám zdála nejlepší a proč. dík
p.s.předpokládam že u multi (například FT) nemůžu specializovat ani jedno povolání..je tak?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zloděj

Příspěvek od PostTrauma »

Multi jsou dobré, když se nepotřebuješ rychle vyvíjet v žádném z těch povolání, ale chceš obě. (Např. F/T, zlodějské schopnosti ti stačí na nízké úrovni.)

Dualy jsou dobré, když chceš zesílit druhé povolání tím prvním a potřebuješ se v něm vyvíjet rychle. (Např. F/M, bojovník mága hodně posílí, ale jako mág pak postupuješ rychle.)

Co se týče nejlepších kombinací, tak jsem je uvedl v příkladech : ) Třetí možností je ještě F/C, tam je to celkem jedno, jestli dual nebo multi, záleží na tobě.

Mimochodem multipovolání dostávají víc hvězd do zbraní.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Zloděj

Příspěvek od Ave »

pujdeme_domu píše:kdo z vás zkoušel víc variant, tim myslim multi - co+co,dual - kdy z koho na koho atd a která z těch variant se vám zdála nejlepší a proč. dík
p.s.předpokládam že u multi (například FT) nemůžu specializovat ani jedno povolání..je tak?
Multi povolání. Pokud si raději zabojuješ, velice dobrý je F/T ale já teda preferuju stejnou kombinaci, jako má Jan Jansen, tudíž M/T
Mě bohužel nejsilnější přišla kombinace zloděj/klerik z multi, akorát že tohle multi může myslím jen půlork (diskriminace!)

Jinak dual. Myslím že nejsilnější dualy vznikají z kensaiů, jsou rychlí, mají dobré bojové dovednosti, a teď si k tomu přijdej zlodějské ukrytí ve stínu a backstab a máš vraždící mašinku. Dual klerik/zloděj jsem ještě nezkoušela, ale ten by mohl být zajímavý :think:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
pujdeme_domu
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 22.11.2010 22:16

Re: Zloděj

Příspěvek od pujdeme_domu »

Ave píše:Jinak dual. Myslím že nejsilnější dualy vznikají z kensaiů, jsou rychlí, mají dobré bojové dovednosti, a teď si k tomu přijdej zlodějské ukrytí ve stínu a backstab a máš vraždící mašinku. Dual klerik/zloděj jsem ještě nezkoušela, ale ten by mohl být zajímavý :think:
takže BG člověk bojovník ->import do BG2 -> specializace na kensaie -> pak dual na zloděje (nejlépe na jakym lvl?) a je pak možný ještě specializovat zloděje?
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Zloděj

Příspěvek od Ave »

pujdeme_domu píše:takže BG člověk bojovník ->import do BG2 -> specializace na kensaie -> pak dual na zloděje (nejlépe na jakym lvl?) a je pak možný ještě specializovat zloděje?
Na jakým levelu záleží jen na tobě, ale nejspíš tak, aby se ti ještě vůbec podařilo během hry zaktivovat schopnosti kensaie. Můžeš hned na začátku, nebo na desátým levelu. Já svého dualnula asi na osmým levelu.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Zloděj

Příspěvek od valcik »

pujdeme_domu píše:..a je pak možný ještě specializovat zloděje?
Nie, to už sa nedá. Pri dualclasse môžeš vybrať špecializáciu (kit) len pre prvé povolanie.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Zloděj

Příspěvek od PostTrauma »

Once again, pro bojovníka jsou důležité úrovně 7 a 13, kdy dostává půl útoku navíc. Tzn. dualovat po dosažení jedné z těchhle úrovní. (Dobrou možností je také 9. úroveň, kdy postavy začínají dostávat fixní počet životů za úroveň, navíc kensai na 9. úrovni dostává svoje bonusy.)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Zloděj

Příspěvek od valcik »

Je to tak, najvýhodnejšia sa mi zdá úroveň 9.
Na úrovni 7 je ešte THAC0 pomerne nízke, pri dualclasse na úrovni 13 sa zase musí dlho čakať, kým sa odblokuje prvé povolanie. (To ale platí najmä pre mága, zlodej naberá úrovne rýchlejšie a tak možno ani tá trinásťka nemusí byť zlá.)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“