Tipy, triky, podvody

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Tipy, triky, podvody

Příspěvek od Yachiko »

Sem môžete pridávať vlastné podvody, triky a tipy pre BG1 či BG2...

Zdá sa vám súboj s Faldorn príliš ťažký? Chýbajú Vám pri ňom Vaše veci, ktoré ostanú vonku zo zápasníckej jamy? Tak všetky veci, ktorými si svojho druida môžeťe zlepšiť dajte jednej postave, tú nechajte pri jame a keď sa začne boj tak dajte inventár a všetky veci nahádžte svojmu druidovi. Potom bude mať Faldorn väčší problém...

Chcete veľa ohnivých šípov? Žiadny problém! Pred vstupom do Tvrze De'Arnise sa porozprávajte s Kapitánom Aratom v palisáde. Dá vám 20 ohnivých šípov. Lenže ak s ním pokecáte ešte raz dá Vám ich znova - môžete robiť dokedy budete mať náladu.

Chcete 2 prstene Gaxxa? Tak keď Kangaxxa poskladáte a postaví sa pred sarkofág a bude okolo neho modrý kruh ( nebude nepriateĺský ), tak ho okradnite. Dostanete prsteň. A keď ho zabijete dostanete druhý.

Alebo čo tak 2 prstene baranidla? Okradnite Tolgeriasa vo vládnej štvrti o prsteň. Potom ho zabite v Planárnej guli a budete mať druhý.

Trošku jsem vomrknul stránky, jenom ke Kangaxxovi, mám docela jednoduchou taktiku, která je vhodná pro začátečníky a na stoprocent funguje: kupte 1 svitek odolnosti proti magii( 1500 ), ten hodte před vstupem na postavu na kterou háže Kangaxx uvěznění (většinou HH), mág musí mít naučený tak 3x - 4x Melfovy drobné meteority a ty mu ubírají po 1 ohněm, takhle ho ustřílíte, pomáhá ještě vzdušný sluha, ten mu ubírá taq po 3 - 4!

Takový malý, ale hodně užitečný typ při boji o hůl mágů: Shangalar ( lich ) je bezpochyby nejsilnější a nejotravnější ze všech těch troubů... Pokud vstoupíte do místnosti a rychle utečete, taq se lich objevína stole, to znamená, že nezapočne rozhovor a on se kvám neteleportuje a nepovolá ostatní... Proto mu pěkně zákeřně nasumonujte na stůl nejdřív nějaké slabé summony 1-2 a ( vypotřebuje si unsummon kouzla ) a potom kostlivý válečníky nebo klidně zase slabý summony, záleží na úrovni vašich kouzel... nakouzlí si ochrany, vypotřebuje nejsilnější kouzla(vadnutí , symbol strach, okamžitá smrt, kvílení bánší) a potom počkejte až mu odejdou ochrany, ale pozor může si je nakastit 2x!!! A potom vejděte započne rozhovor a můžete pokračovat v boji, ale bez nejsilnějšího licha ve hře....

Zapomněl jsme podotknout, že ty melfovy drobné meteority fungují stejně skvěle na adamantinové a železné golemy ..... Jan byl u mě největší bouchač, když měl na začátku ve statistikách skalp golema z Tvrze De'Arnise ( klasika zaseknout o dveře a ustřílet meteoritkama )...

Kouzlení ze svitků aniž bys byl mágem (či klerikem)
Dej si v inventáři někam lektvar a 1 svitek (libovolné kouzlo) Potom pauzni hru, vlez zase do inventáře klikni pravým na lektvar a dej "vypít lektvar" potom lektvar dej jinam a svitek dej na políčko, kde byl lektvar. Potom vylez z inventáře a odpauzni Postava začne sesílat kouzlo! :twisted:

Množení předmětů jen Multiplayer
Já jsem v multiplayeru přišel na množení předmětů,kdy sem hrál BG1 s bratrem,on zrovna ukládal hru a já se hrabal v inventáři a najednou z jednoho předmětu sem měl dva.
Musíte vzít předmět,který chcete naklonovat a položit ho do volného nebo klidně zaplněného slotu(to vám ale zruší ten co tam zrovna máte,parádní drtič odpadků),zrovna v okamžiku kdy hru ukládá druhý hráč,klonovací předmět se objeví na tom místě.
Takhle se dají vidělat tisíce,ale mnohem lepší je to dělat s příručkami na vlastnosti,kdy můžete mít v pohodě samé 25.
Tento trik funguje i v BG2 i když se savuje tak nejde nic dělat v inventáři,proto to musíte vzít o něco dřív a položit to tam.
Pozor ne vždy se to povede,já jsem si už takhle zrušil několik bezva předmětů.A ptoto než tento trik (cheat)budete dělat,tak si hru uložte normálně,ne na quicksave!

V BG1 jsem přišel na tenhle trik a vypadá to, že tu nikde není. Takže pokud potřebujete nutně vyléčit hodně zraněnou postavu, ale už nemáte léčivé kouzla, stačí mu nakopat ohnivý resist (jsou tam 2 prsteny, plno svitků, letkvarů a hlavně Jaheiřino kouzlo třetí úrovně) nad 100% (tak kolem 130%). A potom na dotyčného seslat pár fireballů a ty ho vyléčí (já většinou s sebou tahám plno hůlek takže mi těch nábojů nebylo líto)!
Pokud se nechcete obtěžovat s plněním některých questů (otrávení Markem...) stačí předmět ukrást (mě stačilo tak 80% a 2-3x Load), pak ovšem přijdete o zkušenosti...

Ako v BG1 prepusiť len 1 postavu z dvojice?
Existujú tri spôsoby:
1. Brutálny - zabi alebo nehcaj zabiť toho, koho chceš prepusiť... po smrti sa už s Tebou neporozpráva... - teda keď nenastane rozhovor ohľadom prepúšťania, druhá postava Ťa neopustí...
2. Zmiznutie - postavu, ktorú chceš prepusiť, presuň do nejakého domu, do ktorého sa v budúcnosti už nebudeš vracať... potom danú postavu jednoducho prepusť, dialóg nebude nadviazaný... pokiaľ do inkriminovaného domu znova nevojdeš...
3. Charm - zakouzli na danou postavu charm a mapu opust. V jine lokaci se prospi a i když se do oné lokace někdy vrátiš,postava bude zapsána jako neutrální a nebude se k tobě hlásit.

A na záver jedna obecná rada:
Pokud máte ráno vstávat v 5 a jít někam fungovat, tak si o půlnoci nesedejte ke kompu a nepouštějte BG nebo ho alespoň nevypínejte o 1/2 5 :lol:

Môžete prispievať ďalej... :wink:
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Myslím, že by se hodilo i pár silných kombinací kouzel a scopností etc.
1.Útočiště + Hradba mečů/Koule čepelí/Auar plamenné smrti. Nejdřív seslat jedno z uvedených kouzel, pak Útočiště a jen se postavit k nepřtelům, zatímco zbytek družiny postává mimo dosah nepřátel.
2.Zastav čas/Časová past + Zraň. Zraň vyžaduje zásah, což může být proti silným bytostem problém. Efektem zastavení času máte zaručeno, že se trefíte každým útokem, takže stačí zastavit čas, seslat Zraň a zaútočit na libovolnou bytost bez ochrany před magickými zbraněmi...pak jen dorazit dalším útokem(tady už je nutné brát na vědomí očarování vaší zbraně, abyste mohli zasáhnout přes Plášť/ Zdokonalený plášť/Absolutní odolnost a pokud vaše zbraň nepůsobí zranění živly, tak i Kamenné/železné kůže).
3.Spleť + probodnutí. Velká výhoda Spletě je, že se při útoku neodhalíte...stačí tedy seslat Spleť mimo z dosahu nepřátel, iluzi a zbytek družiny nechat vzadu, a jít vyřešit hromádku nepřátel aneb 20 probodnutí za sebou. Jen je třeba dát pozor na mágy kouzlící Pravdivé vidění, ale pokud jim sesílaní jedním probodnutím přerušíte, tak jste za vodou. Tato taktika funguje výborně na upíry a mozkožrouty nebo ohnivé obry.
Spleť + Bardova píseň. Iluzevytvořené Spletí mohou používat Bardovu píseň, takže pokud jste už vzali vylepšenou bardovu píseň, tak stačí zakouzlit pár Spletí, nechat je zpívat a užívat si nechutné bonusy u ostatních...
4.Dvojník + schopnosti/svitky. U Dvojníka jste sice ochuzeni o svou úroveň, ale schopnosti a rychlé předměty jsou stejné jako u vás...
Ze schopností stojí za zmínku hlaně pasti...jen si dát pozor na to, že za nepřítele zabité dvojníkem nemáte expy, takže dejte jen tak na téměř mrtev, a pak normálně dorubat...A používání svitků se hodí...např. u Mellisan si stačí dát nějaké přebytečné svitky Přání do quickslotu, a po boji dát Dvojníka a zkusit štěstí ze svitků...moudrost máte totiž stejnou, takže to je asi tak nastejno jako byste kouzlili z knihy, jen místo 2 kouzel z 9. levelu si namemorujete 1. z 8. ;-) A z předmětů se hodí třeba žezlo pohlcení nebo posvěcené chrániče, nebo zbraně jako Hindova zkáza.
Pozn.:s módama je to o něčem jiném...pak hint 3 na mozkožrouty moc neplatí(imunita na iluze), nebo s BG Refinements je hint 4 s iluzionistou ještě lepší, díky Mirrored Clones...
No, pak mě napadlo jedno snadné řešení Raiyca Gethrase(či tak nějak)...přece jen je dobré si rychle zkompletovat družinu...a Edwina holt musíte mít :-D. takhle aspoň neriskujete nějaké prsty smrti apod. Jakmile na vás Rayic promluví, řekněte že jste se asi spletli, pak vemte mága a dejte na něj zrcadlení/ochranu před ohněm a se zbytkem party odejděte. Teď jen stačí příjít k malému stolku(či co to je)uprostřed, 2x-3x rychle za sebou se pokusit z něj sebrat věci...pokaždé z pasti vyletí fireball, no a než cokoliv udělá, dorazíte ho pastí lebka/ magickou střelou nebo něčím podobným...

Toto se psal dost detailně, aby to pochopil i úplný začátečník...zkušenější hráči už vědí 8-) .
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Diakon
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 26.10.2005 9:37

Re: Tipy, triky, podvody a využiteľné bugy...

Příspěvek od Diakon »

[Faldorn sejmete tak,že na drujda sešlete kamenou/železnou kůži a vylepšenou neviditelnost.A přeměníte ho ve zvíře(cendra ve vlkodlaka) A je vymalováno.
baladin
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 8.10.2005 20:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od baladin »

prisel jsem na peknou vec, jak expovat a nikde jsem se zatim o tom nedocetl, takze se s vama podelim.
v mind flayer dungeonu v mistnosti s the master brain se, pokud nezabijete the master brain, stale privolavaji brain golemove.
takze si pripravte nejlepsiho warriora. nasazejte mu nejlepsi veci pro boj na blizko ( gaxx je nutnost. if na to mate zaludek, tak mu dejte 2! :-) , hodi se girdle of bluntness, pak by melo stacit ac -7, jinak -11 - golem by mel mit thac0 9, amulet ochrany pred kouzly)
vyborna pro tyto ucely je valecnik s multi, nebo dual s kouzelnikem (contingency, stoneskin - ale je to spis pojistka, na kterou ale nejspis ani nedojde).
dejte si passive script ( byste neusmrtili mozecek)
a muzete jit na pivo
az se vratite, tak jako ja ted, tak pribude peknych par set tisic zkusenosti :-)
trochu zbytecnost, ale potesi :-)
ps: je treba mit velmi nizke zahranne hody proti kouzlu, neb hazi jakysi psi-utok.
takze se tato taktika da pouzit jen dokud hrdina neni uvaneny ( pak se zachranne hody rychle snizuji).
takze pri standardni rychlosti hry byste si v klidu mohli jit odskocit na 2 hodky.

dodatek:
da se to delat do nekonecna.
tentokrat jsem si kazdy clen druziny prisel na nejaky 4 lvly navic a pak uz jsem radsi mozecek zabil... :-)
Naposledy upravil(a) baladin dne 30.12.2005 22:09, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Jak zabit kohokoliv pokud není imunní proti magii:
Hodit někam třeba 5*past lebka,vyspat se hodit 5*past lebka a takhle opakovat dokud jich na jednom místě neni třeba 100 pak na sebe hodit kouli nezranitelnosti a vylákat nepřítele na ty lebky.
On to schytá cca. za 2000-12000 a vy díky kouli nezranitelnosti přežijete.
Johny
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 1.11.2005 11:40

Příspěvek od Johny »

jak zabít dritzze bez použití střelných zbraní:
obklíčit ho čtyřmi svými postavami (tak, aby se nemohl pohnout)
potom přijít se svou postavou k prvním dvěma postavám.... no prostě jako v návodu jak ho zabít, ale potom místo střílení stačí, aby měl ten, co zbyde halapartnu, nebo nějakou dlouhou zbraň a může sekat a sekat a sekat, dokud dritzz nepadne. má něco přes 90 životů, zranit šel jen kritickými zásahy, které byly vždy odvráceny helmou. tou halapartnou jsem do něj hustil asi 20 minut. po zabití se získá mitrilová kroužková zbroj +4, 2 scimitary (oba +3, nechápu proč u jednoho píšou +5), jeden ale přidává +2 k obranému číslu a nakonec -9 bodů k reputaci.
(musím říct, že do něj sekal Kivan s halapartnou +1) ;-)
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

prisel sem na skvelou vec, na nejakeho bosa zakouzlete uvezneni a pak na to misto seslete nekolik zpozdenych ohnivych kuli. kdyz pak date svoboda, bosik se probudi do neprijemneho rana. bohuzel sem nemel moc prilezitosti to ozkouset, dycky sem rubal rucne.

jo a jeste k tomu High hedge, je tam, jak známo, hafo kostlivců. mnozí z nich mají vrhací dýky. pakl po pěti prodáte za 1zl, pakl po deseti za dva. kdyz ale pakl rozdelite po jednom, za kazdou jednotlivou dyku inkasujete 1zl-> 10zl z jednoho paklu. je to dost zdlouhavé a ani to moc nevydelává, ale budiz...
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
baladin
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 8.10.2005 20:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od baladin »

prisel jsem na dalsi makro:

v podmorskem meste, kde se biji rebelove proti kralovym vojskum maji ti kouzelnici neomezene kouzel. i tech na vyvolani potvor.
takze pobijte vsechny v okoli, nechte prezit jen maga.
nasadte nejlepsimu valecnikovi plast zrcadleni a nejlepsi veci. nutnost je ring of gaxx a prsten volneho pohybu.
u toho si zvolte taktiku tak, by nedelal vubec nic.
musi stat tak, aby ho ten mag videl, ale co nejdal od nej.
ostatnim dejte strelne zbrane (pokud mozno s nekonecnym arzenalem)
a postavte je za sveho valecnika smerem od kouzelnika. nesmi na nej videt!
paxi jdete kam chcete :-)
celkem neomezene expu :-)
edit:
je to taky neomezena studnice penez a svitku vseho druhu (od 1. po 9. lvl). fakt si muzete knihu kouzel scela zaplnit - z lacedonu padaj hrozne casto...


jinak taktiku s brain golemama jsem dovedl k dokonalosti - nechal jsem to bezet asi 3.5 hodiny a prisel si k peknym par milionum expu - da se to delat do nekonecna, akorat je treba se obcas vyspat...
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Jsou ještě další 2 místa, kde můžete neomezeně zabíjet potvory - Stínový pán vyvolává ze svého portálu stále další nestvůry a ve měste Ilithidů (Underdark) se pořád v jedné místnosti objevuje Ilithid...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Wenom
Sigilan
Příspěvky: 141
Registrován: 30.9.2005 16:40
Bydliště: Mystická země skotačících nahých nymf,kde ti bubáci splní každé přání.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wenom »

Neo. expů v BG 1- V mapě s drijádama je dungeon kde jsou golemové z masa a kniha (odolnost? +1) po vyspání se tam vštšinou (70-80%) objeví další golem z masa (2000 EXP)
Proč žít, když můžeš zemřít.
Uživatelský avatar
Anthrax
Sigilan
Příspěvky: 476
Registrován: 29.9.2005 17:13
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anthrax »

Jestli to tu už bylo tak sorry:
Nekonečno xp. v BG1: Po osvobození víly u Ragafasta (nebo jak se píše) s ní pořád mluvit, za každý rozhovor je 2000xp. A pozor, snaží se utýct, musíte jí rozhovorem rušit Dimension Door.
Si senor ! la revolucion
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Tu enemigo es el patron
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Viva la revolucion
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

jeden z nejpoužívanějších: potvoře, která změní svůj kruh z modré na červenou, dejte rychle rozhovor, a klikněte jinam. po odpauzování potvora zůstane neutrální(modrá) a nebude útočit. taky když rychle po prvním útoku pauznete a dáte hovor, pak znovu útok.... můžete dát Firkraaga bez toho, aby cokoliv udělal.
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Geminy
Sigilan
Příspěvky: 10
Registrován: 19.12.2005 14:37
Bydliště: Abyss
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geminy »

V TotSC finta na Aec'Leteca...

Když pošlete do té místnosti, kde fanatici vyvolají Aec'Leteca jen Khalida - s ostatníma to nemám vyzkoušené, ale neměla by to být hl. postava ani vůdce družiny (nezačne rozhovor) a vybijete všechny ty fanatiky (POZOR, AŤ NEZABIJETE TU ŽENSKOU, CO ZLOMÍ DÝKU DUŠÍ!!!), tak se s ním můžete vrátit, příp. ozdravit a vyrazit tam se všema s tím, že už stačí zabít jen samotného démona a dřívější přeživší ženštinu ;-) .
Není žádné dobro ani zlo, je jen moc a ti, kteří jsou příliš slabí na to, aby ji ovládali.
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Hint pro noodly na Jona s Tacticem v pekle - před vložením poslední slzy si vyházejte věci, co vám Jon ukradne, na zem, a po rozhovoru si je můžete sebrat...může hodně ulehčit.(já jen zkusil, jestli to jde, jinak jsem to tak nedělal)
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
azbest-Lovec nemrtvych
Sigilan
Příspěvky: 87
Registrován: 4.3.2006 9:40

Příspěvek od azbest-Lovec nemrtvych »

myslim ze som tu nenasiel jeden z najucinnejsich trikov ake som kedy v baldurs gate videl, konkretne to objavil moj kamarat. sekera neustupnosti +5 - v inventari v ruke na nu stale staci klikat a klikat a za 10 sekund ste uplne zdravi ;-) ak to tu uz bolo tak sa ospravedlnujem
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“