BG1: TotSC: Durlagova věž

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Kalach
Sigilan
Příspěvky: 191
Registrován: 30.1.2007 14:42

Příspěvek od Kalach »

Este jedna vec stal sa mi druhy problem :cry: a to v poslednom patre... Mam odpovedat na tie 3 otazky co mi da ten golem v miestnosti s kompasom.. Ked odpoviem spravne tak ma prenese naspat a tak zas sa tam prenesiem naspat cez ten tron... Ale na treti krat to uz nejde :cry: Pls neviete preco??
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Musíš se tam dostat celkem 3x (nebo vícekrát?:think: ) a to přes tu postel s tim magickým kobercem, pak přes tu sochu za pavoukami a nakonec vlezeš do toho trezoru.
Uživatelský avatar
Kalach
Sigilan
Příspěvky: 191
Registrován: 30.1.2007 14:42

Příspěvek od Kalach »

JJ celkom 3 krat sa tam mam dostat.. Aha tak cez tu postel za kobercom som to neskusal... Dufam ze to pojde.. zatial diki ;-)
Ok ide to ;-) uz je aj po demonickom rytierovi :lol:
Naposledy upravil(a) Kalach dne 22.8.2007 22:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

durlagova vez je docela vopruz. zabava nic moc, pribeh moc nic, souboje az na par vyjimek nijak vyjimecne a logicke "problemy" by urazily i vaseho psa. je to ten typ questu, ktery splnite jen proto, abyste meli splneno a mohli se konecne vydat na sarevoka. ve sve dobe byl datadisk bg vynasen do nebes, ve skutecnosti je to jen podprumerne natahnuti herni doby, ktere zpusobi rozbrednuti hlavniho pribehu bg, ktery na rozdil od dvojky s postupem casu neupada, ale kulminuje.
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

90210 píše:durlagova vez je docela vopruz. zabava nic moc, pribeh moc nic, souboje az na par vyjimek nijak vyjimecne a logicke "problemy" by urazily i vaseho psa. je to ten typ questu, ktery splnite jen proto, abyste meli splneno a mohli se konecne vydat na sarevoka. ve sve dobe byl datadisk bg vynasen do nebes, ve skutecnosti je to jen podprumerne natahnuti herni doby, ktere zpusobi rozbrednuti hlavniho pribehu bg, ktery na rozdil od dvojky s postupem casu neupada, ale kulminuje.
Tak datadisk mi neprisel spatny takove prijemne rozsireni hry a zvyseny hranice expu :-) , ale samotny bych ho urcite nekupoval ,ale za cenu 199kc i s BG2 a datadiskem urcite i Totsc velmi potesi :-)
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Ja si práve myslím, že datadisk TotSC je skvelý a v niektorých veciach i lepší ako základná BG. Práve Durlagova veža je pekne nadupaná. Samozrejme každému sa páči niečo iné, ale myslím si, že kladné hodnotenia ktoré tento datadisk získal sú oprávnené.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

90210 píše:durlagova vez je docela vopruz. zabava nic moc, pribeh moc nic, souboje az na par vyjimek nijak vyjimecne a logicke "problemy" by urazily i vaseho psa. je to ten typ questu, ktery splnite jen proto, abyste meli splneno a mohli se konecne vydat na sarevoka. ve sve dobe byl datadisk bg vynasen do nebes, ve skutecnosti je to jen podprumerne natahnuti herni doby, ktere zpusobi rozbrednuti hlavniho pribehu bg, ktery na rozdil od dvojky s postupem casu neupada, ale kulminuje.
Ta věž je voprus jen pro ty co to neumí, je naprosto skvěká, někdy se tam sice někdo zadrhne, ale jen proto, že nedává pozor. Hádanky mi příjdou k tomu dosti dobré. A podprůměrna hra to urcitě není, je tam plno skvělých nových možností a pobavení, chce to jen projet celé a ne se zadrhnout na prvním kostlivci ;-)
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

Mecker píše:Ta věž je voprus jen pro ty co to neumí, je naprosto skvěká, někdy se tam sice někdo zadrhne, ale jen proto, že nedává pozor. Hádanky mi příjdou k tomu dosti dobré. A podprůměrna hra to urcitě není, je tam plno skvělých nových možností a pobavení, chce to jen projet celé a ne se zadrhnout na prvním kostlivci ;-)
predpokladam ze jsi nikdy nehral treba dungeon mastera nebo black crypt, takze te durlagova vez svou hloubkou a propracovanosti logickych problemu skutecne ohromila, hraci s opacnym nazorem podle tebe patri do velmi pocetne skupiny tech, pro ktere bylo onech par vcelku jednoduchych pater nad jejich sily a ted jen zapskle kritizuji toto genialni dilo, ktere dokazalo pokorit (pochopitelne pro jistotu s navodem po ruce) jen par vyvolenych. gratuluji.
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

90210 píše:predpokladam ze jsi nikdy nehral treba dungeon mastera nebo black crypt, takze te durlagova vez svou hloubkou a propracovanosti logickych problemu skutecne ohromila, hraci s opacnym nazorem podle tebe patri do velmi pocetne skupiny tech, pro ktere bylo onech par vcelku jednoduchych pater nad jejich sily a ted jen zapskle kritizuji toto genialni dilo, ktere dokazalo pokorit (pochopitelne pro jistotu s navodem po ruce) jen par vyvolenych. gratuluji.
Tak musis si uvedomit ze tohle neni Dungeon Master (hra na dungeony), proto ti muze pripadat stroze, ale nekoho treba opravdu nebavi bloudit pul hodiny nekde v labyrintu tudis vita styl jakym byla zhotovena Durlagova vez ja osobne taktez patrim k priznivcum :-)

K tem logickym hadankam mi take neprijdou nejak vyrazne slozite, ale myslim ze se o to autori ani nesnazili spise slo o to vypravet pribeh Durlaga par lehkymi hadankami, proto se na to nekoukam jako na nejake logicke problemy, ale spise jako na vypraveni pribehu (takova obdoba Watcher keep v BG2 kde se zase vypravi o uveznenem).
Naposledy upravil(a) Isair dne 23.8.2007 17:28, celkem upraveno 1 x.
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Isair: Obávám se, že reaguješ na špatnou reakci :wink:

902010: Při prvním hraní se mi taktéž Durlagova věž moc nelíbíla, ale po několika dalších se to docela vsáklo. Nejspíš proto, že jsem už při dalších hraních nic moc skvělého neočekával - spíš naopak :-)

Obecně mi na TotSC vadí to, že mi přijde jako nepřirozená odbočka - obzvlášť při prvním hraní, když jsem se v podstatě vracel přímo od dveří podzemního chrámu abych mohl splnit TotSC. Tím chci říct, že BG1 ve mě navozovala pocit, že je třeba spěchat a Sarevoka porazit co nejdříve - ne jet na měsíční dovolenou na nějaký ostrov nebo si odběhnout na pár neděl relaxovat do nějaké zapadlé věže...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

90210 píše:predpokladam ze jsi nikdy nehral treba dungeon mastera nebo black crypt, takze te durlagova vez svou hloubkou a propracovanosti logickych problemu skutecne ohromila, hraci s opacnym nazorem podle tebe patri do velmi pocetne skupiny tech, pro ktere bylo onech par vcelku jednoduchych pater nad jejich sily a ted jen zapskle kritizuji toto genialni dilo, ktere dokazalo pokorit (pochopitelne pro jistotu s navodem po ruce) jen par vyvolenych. gratuluji.
Ne tyto dvě hry a další podobné jím, jsem asi nehrál, ale nechápu proč se ptáš? A že by zrovna ohromení? To ani ne, jen mi to přišlo dobře provedeno a zařazení do děje sice mohlo být lepší, ale buďmě rádi za tento datadisk. A že bych se nějak pouštěl do hráčů, kteří ve věži měli problémy, tak to zas ne, ale nerad slyším když toto dílo někdo nesprávně kritizuje, protože se mu nelíbilo. Musíš brát v potaz plno jiných aspektů, které Durlagova věž obsahuje a ne jen, že tam bylo plno pastí, někdy nějaký zásek a pod. Je tam plno zlepšujících a zajímavějších věcí než v původní hře, ale tyto věci asi vidí jen dobří hráči BG, kteří si hru plně užívají i při strastech.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

sevencreature píše:Tím chci říct, že BG1 ve mě navozovala pocit, že je třeba spěchat a Sarevoka porazit co nejdříve - ne jet na měsíční dovolenou na nějaký ostrov nebo si odběhnout na pár neděl relaxovat do nějaké zapadlé věže...
Tohle se ovšem dá říct o každém vedlejším questu.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Razfallow: Nj, jenže tohle plut po moři... Navíc už je to přímo v sousedství Baldur's Gate - Sarevokovi už obvykle šlapu na paty...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

zaseknuty v durlagovej vezi

Příspěvek od dodo »

pl help, zasekol som sa v durlagovej vezi a neviem ako dalej. Neviem presne poradie poschodia v ktorom sa nachadzam, ale na tomto poschodi je zjavenie Durlaga a Islane (akorat v tomto poschodi ma Islane moze hocikedi poslat prec z veze, teda my to tak aspon tvrdila som to este neskusal:), a hned vedla Islane su tajne dvere ktore nijakim sposobom neviem otvorit , som preskumal cele poschodie a tak sa domnievam ze jedine tymito dverami sa dostanem dalej.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“