Magie, kouzla... vše o nich

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Tak teda

Iluzie
5
5%
Nekromancia
20
22%
Ochrana
6
7%
Povolavanie
15
16%
Vzyvanie
16
18%
Zariekavanie/Zmamenie
5
5%
Divoka magia
24
26%
Proměny
0
Žádná hlasování
Věštění
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 91

kafe
Sigilan
Příspěvky: 34
Registrován: 5.7.2007 15:09
Bydliště: Plzen

Příspěvek od kafe »

V knize kouzel již mám plno a pokud přejdu na další lvl, tak obdržím třeba jedno kouzlo 1. a 2. úrovně, ale místo se mi tam již nepřidá.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

No nevím jestli to správně chápu. Ono se tam přidá, jen ho nevidíš kvůli malé kapacitě políček v knize. Klidně klikni na koulzo, které chceš přidat a ono se ti přidá, jen to neuvidíš (poznáš podle zvuku, nebo po vyspání).
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Kouzlo Defensive Harmony. Ve hře i v manuálu je napsáno, že vylepší AC o 2. Ale u mě z AC -13 vylepší na AC -16 tzn. o 3. Jak se to kouzlo chová u vás?
Uživatelský avatar
Taita
Sigilan
Příspěvky: 33
Registrován: 1.11.2005 18:45
Bydliště: Elementálna sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taita »

Mozno sa to tu uz niekde pisalo no neviem to najst tak sa spytam.

U divokeho maga ked kuzlim tak sa mi meni "Uroven sesilatele navysena (znizena) o 3" Co to presne robi? Zisiel by sa nejaky link na nake tabulky :)
"Practice makes perfect. Nobody is perfect. So, why to practice?"
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Taita píše:U divokeho maga ked kuzlim tak sa mi meni "Uroven sesilatele navysena (znizena) o 3" Co to presne robi? Zisiel by sa nejaky link na nake tabulky :)
Toto je modifikátor úrovně mága, které se počítá u některých kouzel .. například Horrid Wilting působí 1k8 za úroveň. Takže pokud jsi na 17. úrovni (17k8) a napíše ti to "Úroveň sesilatele navýšena o 3", tak to kouzlo sešleš jako postava na 20. úrovni, takže 20k8.
Žralok, který štěká, nekouše.
NightKiller
Sigilan
Příspěvky: 20
Registrován: 30.8.2007 23:29

Příspěvek od NightKiller »

Nejvic zabavne s kouzlama je,kdyz mas ten predmet co sesila instantne kouzla nizsich levelu(nebo nejak tak)a k tomu s datadiskem kdyz mas kouzlo zastav cas a zrychleni kouzleni,pritom jde seslat v jeden okamzik vetsinu kouzel,a potom nasledny efekt je moc pekny a vsechno umírá :-D
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

NightKiller píše:Nejvic zabavne s kouzlama je,kdyz mas ten predmet co sesila instantne kouzla nizsich levelu(nebo nejak tak)a k tomu s datadiskem kdyz mas kouzlo zastav cas a zrychleni kouzleni,pritom jde seslat v jeden okamzik vetsinu kouzel,a potom nasledny efekt je moc pekny a vsechno umírá :-D
No, můj následný efekt se skládá asi z dvou snímků. Všechno se obarví a až pak leží drak mrtvý na zemi, takže moc těch efektů si neužiju ;-)
Žralok, který štěká, nekouše.
Viero
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 30.10.2007 8:56

Re: Klerikovo kouzlo´"útočiště"

Příspěvek od Viero »

Viero píše:Zdravím, hraji BG1 a mám potíž s klerikovým kouzlem "útočiště". V popisu se píše, že toto kouzlo je zakouzleno na osobu, které se klerik dotkne. Avšak když ho zakouzlím, sešle ho klerik na sebe, postavu si vybrat nemůže. Vysvětlí mi to někdo? Je chyba v překladu?
Odpovím si sám. Koukl jsem do českého manuálu a tam se píše, že působení onoho kouzla se vztahuje pouze na klerika. Takže je to chyba českého překladu hry. Omlouvám se za zbytečný příspěvek.
A.r.t.e.m.i.s
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 23.1.2008 7:35

Re: Magie, kouzla... vše o nich

Příspěvek od A.r.t.e.m.i.s »

Pokud tento topic stále platí, tak nejrači používám divokou magii, sice sem byl na divokých nárazech při jednom dobrodružství přijít i o 5k zlatejch, ale pocit kdy po posledním vyplácaném kouzle se objeví komentář cítíš se čerstvě a máš znovu všechny kouzla je k nezaplacení :). A momenty kdy místo sesláním magické střely na psa proměnim Jaheiru ve vlka dost oživujou hru :)
yossarian
Sigilan
Příspěvky: 45
Registrován: 4.11.2005 17:45

teleport

Příspěvek od yossarian »

lze použít kouzlo teleport z pozice rychlých předmětů (tedy zakouzlit ze svitku)? pokusím-li se o to, není v políčku vidět ikonka svitku (mimochodem, proč je graficky tak moc odlišná od ostatních kouzel?), nicméně po najetí myší se rozbalí popisek teleport, leč po stisknutí (aktivaci) se nic nestane - tedy až na to, že svitek nenávratně zmizí ...
je to záměr či je chyba u mne? dík v.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Magie, kouzla... vše o nich

Příspěvek od Mecker »

Pokud vím, tak ani kouzlo "teleport" v BG neexistuje. A na mysli asi ani nemáš Dimensionální dveře že? Zdá se mi že se tedy jedná o obyčejný svitek (z nějakéhu úkolu), který nemá žádné vlastnosti teleportování. Obyčejné svitky jen s textem se totiž dají vložit di pozice pro rychlé předměty, ale po aktivaci se nic nestane. A pokud zmizí, tak to jistě bude nějaký úkol,ale teď si na žádný takový nevzpomínám.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Mecker: Řekl bych, že yossarian má na mysli kouzlo z Razfallowova modu.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Magie, kouzla... vše o nich

Příspěvek od Mecker »

To je dost možné. Napdlo mě to prvně taky , ale yossarian se nezmiňoval o žádném módu, nebo dílu hry. Ale asi to tak bude no. Raději ať sám napíše jak to je.
yossarian
Sigilan
Příspěvky: 45
Registrován: 4.11.2005 17:45

Re: Magie, kouzla... vše o nich

Příspěvek od yossarian »

ano, jedná se o kouzlo z razfallowova modu.
Uživatelský avatar
Thanes
Sigilan
Příspěvky: 101
Registrován: 20.3.2006 15:58
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Magie, kouzla... vše o nich

Příspěvek od Thanes »

Čau, chci se zeptat, v čem je tam strašně silné kouzlo Project Image? Když jsem na to koukal tak mi to nic extra nepřišlo (jasně nespotřebováváte kouzla)... Chápu to jako v sólu, ale je to k něčemu i v partě?
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“