Solaufein (NPC mod)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Solaufein (NPC mod)

Příspěvek od MCZ »

Takže, jsem tímto modem VELMI zklamaný. Mimo Razova povedeného překladu totiž na něm neshldedávám nic pozitivního... V SoA jsem měl původního Solaufeina vždycky rád, po instalaci modu už ne, jeho charakter se mi vůbec nelíbí, a přitom potenciál modu je velmi silný, ale díky těm hloupým dialogům je naprosto promrhaný :-| . Chtěl jsem zabijáckého drowa, který má třeba plno pochyb, k jaké straně se přiklonit a co dál, ale nechává si je spíše pro sebe, jenže některé dialogy, co mi předvádí tenhle mod jsou vyloženě mučení. :-x

Od jeho výkopu z party mě odrazuje jediné - stal se z něj dobrý bijec; ne však nenahraditelný...

Ale co mě na modu štve naprosto NEJVÍCE, jsou ty nové souboje. Tacticsáci se budou smát, ale pro mě jsou nehorázně těžké, megalomanie z ToB je povýšena o několik úrovní výš a s "realitou" D&D už to nemé nic společného. Pro mě to prostě NENÍ hra. Teď mám bojovat s tou partou šedých kreténů v nějaké aréně, kam mě teleportují. Na souboj se nedá připravit - v podstatě začne náhodně (třeba po spánku). Hlavní problém je (zatím, déle než pár vteřin jsem boj nepřežil, takže nevím co je dál), že oni mají nějaký supertimestop - je opravdu parádní, že při něm mohou oni bojovat všichni a z mé družiny jen Solaufein. Takhle vypadá vyrovnaný soubor, jak hrdinské a čestné :-? . Vyvolané příšery pak ignorují a pobíjejí mi nejslabší členy družiny (ale klidně stihnou celou družinu). Takže může mi někdo prosím poradit jak bez cheatů ten souboj vyhrát?

Jsem ze Solaufeina velmi rozladěn a tímto varuji všechny, co ho mají v SoA rádi a kterým přijdou "nevylepšené" souboje z BG2 obtížné tak akorát: NEINSTALUJTE TENTO ****** MOD :!: :evil: .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Jestli mluvíš o Eclipse partě, tak tomu boji se AFAIK můžeš vyhnout a nemusíš ho vůbec absolvovat.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

7c: jedna otázka: JAK? ;-)

Mě to jaksi na výběr nedává (nebo se to snad dá ukecat?).
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Nevim, jestli primo pred tim nasilnym presunem, nebo o neco drive (po vyspani), by mel probehnout rozhovor se Solou, ktery si bude stezovat na nocni muru. Kdyz mu reknes, ze to byl jen sen, souboj se nekona.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Raz: :doh: tak to je super, pozdě.
A vracet se tak daleko už nebudu...
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

V tom pripade ... docela dobre je v tomhle souboji pouzit Teleportacni pole (i vicekrat).

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: RTFM :wink:
You can also say this to him when "manually" by talking to him explicitly, so even if you are already past the point with the dream you can still avoid the fight.
Jinak řečeno stačí se Solaufeinem promluvit i kdykoliv později, potom dialogu se snem a říct mu, že to byl jen sen/že nechceš bojovat a boj se nekoná.

Taktiku na Eclipse tu rozepisoval Velehal - základ je Remove Magic:
http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=44205#44205
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Raz, 7c: díky, ok, podívám se, zkusím a v nejhorším prostě Sol vyletí (zas tak mrzet mě to nebude).
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Podľa mňa je Solaufein naopak jedným z najlepších modov - eclipse party je pomerne jednoduchá - základ je jednoznačne remove magic, pretože majú na sebe nahodených xy protekcií ale hlavne protection from magic, vďaka ktorému proti nim nefunguje ADHW - takže do CC si stačí dať rem. magic + 2xADHW a je to v pohode - na Solaufeina IH a je po fighte - magiči moc neurobia až na ten nepríjemný insect plague - proti nemu sa dá výborne ochrániť so spell imunity: conjuration - ale samozrejme cieľ v tom prípade musí byť mág. Ešte sa oplatí hodiť tam comet - niežeby im niečo urobila ale môže ich zhnehybniť, alebo im aspoň preruší kúzla. ;-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Takovéhle souboje jsou k smíchu - dá se vůbec ustát takhle obtížný souboj, který tě zastihne nepřipraveného a ani nevíš, co můžeš čekat? Nevím jak vy, ale já nemám standardně v Chain Contingency Remove Magic a Dalzima. Já totiž nemám standardně CC vůbec.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Dá sa naň pripraviť - resp. v tom zmysle, že Sola začne mať nejakú reč o snoch alebo niečo podobné - potom sa myslím dá ešte raz vyspať. :think: V každom prípade je ten boj skôr orientovaný na zábavu ako na nejaké dokazovanie si niečoho.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

drake127: no, na druhou stranu - tohle je ten pravý souboj. Nastává nedeterministicky, nemůžeš se na něj připravit, jsi hozen do akce a teď se předveď. Nevím teda, zda je nutné čelit tak ždímaným protivníkům, ale zrovna nečekané souboje, které tě nachytají v nedbalkách, to je přesně ono.

Samozřejmě by to šlo udělat mnohem sofistikovaněji, aniž by bylo třeba ždímat staty protivníků. Např. tím, že je družinka přepadena ve spánku, neozbrojená, zbraně zabavené... bez kouzel, bez zbrojí a zbraní +x... "Popadni klacek, bhaalspawne, a ukaž, co v tobě vážně je." ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

drake127 píše:Nevím jak vy, ale já nemám standardně v Chain Contingency Remove Magic a Dalzima. Já totiž nemám standardně CC vůbec.
Ne? :shock: Osobně mám CC namemorovanou a kouzlím ji přímo v boji - tj. Time Stop, CC, vybrat 3x ADHW a je veselo. Btw tyhle boje bez přípravy jsou právě ty nejzábavnější (no, jak se to vezme)... Třeba Red Badge je s přípravou jednoduchá, bez přípravy (třeba když cestuješ po mapě) je to alespoň trochu výzva.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Připravit se na to opravdu nedá, když to začne po probuzení/příchodu do nové lokace atd. - jakékoliv ochrany jsou k ničemu.

Heh, teda marně jsem boj zkoušel tolikrát, co to mé nervy byly schopny vydržet. Odstranit magii bylo tak všechno, co stihla Imoen vykouzlit než se rozletěla na kousky po nějakém super naboostovaném fireballu a stejně mi to bylo k něčemu, neb během dalších dvou sekund obvykle přišel o život i charname... přežít ten jejich zk* timestop (jak může mít proboha někdo odolnost vůči zastavení času? :evil: Hádám, že logika s tím nemá co dělat... )se mi podařilo asi jen jednou dvakrát. Na kouzelný pořadač je jaksi pozdě - mám ho v knize, ale jakmile se probudím ze spánku, kdy si ho zapamatuji, boj začíná, tradá...

Vidím to tak, že to zkusím ještě párkrát dle Crowxových rad... a pak nejspíše drahý Solaufein bude ve Strážcově tvrzi nešťastnou náhodou zanechán osamocen vůči partě nějakých golemů, zatímco zbytek družinky bude svačit... a jako napotvoru se ztratí žezlo vzkříšení. Možná je to pro někoho ubohost, ale pro mě to bude ta nejvěrohodnější část Solova života.

Jsem z tohohle modu fakticky zklamaný a ještě více rozladěný.
Ted
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 11.11.2006 15:01

Příspěvek od Ted »

ja jakozto BG lama (BGII sem dohral jenom na normal obtiznost) sem eclpse party porazil napodruhy.....nevim co je zde za problem 8-) :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“