Rasy v BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Jaká je Vaše oblíbená rasa?

elfové
16
18%
trpaslíci
5
6%
lidi
20
23%
hobiti
5
6%
gnomové
3
3%
půlelfové
34
39%
půlorkové
4
5%
 
Celkem hlasů: 87

Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

Ghost píše:V takovém případě bude potomok buď čistý high elf, nebo čistý drow. Míšenci elfů se tedy nekonají
tak tak... to ej akoby si zkrizil vlciaka krizeneho so spicom s vlciakom... vlciak je dominantny gen, cize ti vznikne nejaky elf, avsak moze aj spic ;-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Ghost: no a to mě právě zajímá, dle mě se dá křížit vše (klidně hobit-elf či obr-půlelf...) a elfové a drowové jsou téměř dvě odlišné rasy... (i když původně pocházejí z rasy jedné) tedy by jejich potomek měl mít rysy jak elfa tak drowa...
No asi to moc hrotím, ale zajímalo by mě to, páč přesně taková je moje oblíbená postava ;)
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Já sice Faerunu moc nevím hlavu nebo patu, ale přijde mi divný, že by se potomek drowa a elfky (nebo elfa a drowky) úplně totálně zvrhnul v jedno nebo druhý...
Nějak nevidím důvod, proč by se ty geny nemohly pomíchat...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hm, a co historie Dambrathu? :think: Tam se přece píše o národu drowích půlelfů, takže to asi možné je...
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Ghost
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 22.1.2006 14:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Nějak teď nemužu najít, kde jsem to četl, takže vám bohužel nemůžu dát odkaz. Ale je možné, že se to v průběhu edic Dnd měnilo, takže ta Historie Dambrathu může odkazovat na starší pravidla (nebo na novější)
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Vykašlete se na pravidla - skončíte už na tom, že nevíte jak takovou bytost pojmenovat a navíc by přežila mezi elfy, drowy i lidmy tak 10 minut, takže se ani to jméno nevyplatí vymýšlet.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Třeba půldrow, nebo spíš polodrow? Ne asi má d127 pravdu, už teď je v Říších mnoho ras.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Hraju často za druidy u kterých mám rasu většinou half elf ale elfové mě čím dál tim víc začínají štvát. Momentálně tedy volím trpaslíky ;-) .
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

drake127 píše:Vykašlete se na pravidla - skončíte už na tom, že nevíte jak takovou bytost pojmenovat a navíc by přežila mezi elfy, drowy i lidmy tak 10 minut, takže se ani to jméno nevyplatí vymýšlet.
Hele, dějou se věci...;-) Mně takovej půldrow přijde jako velice zajímavá záležitost, i když samozřejmě zavání Mary Sue na sto honů... Ale who cares, ne? ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Příspěvek od Uživatel »

Tak jsem se mrknul do nejake prirucky a koukam, ze kdyz na to prijde, tak puldrow je jeste celkem bezna rasa... ted me jen mrzi, ze na poradnou exotiku clovek ve hrach prakticky nenarazi :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Uživatel píše:Tak jsem se mrknul do nejake prirucky a koukam, ze kdyz na to prijde, tak puldrow je jeste celkem bezna rasa... ted me jen mrzi, ze na poradnou exotiku clovek ve hrach prakticky nenarazi :)
No třeba ve WoW mi některé rasy přišli dost exotické, nebo spíše ne běžné, jako například ty krávy.
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Příspěvek od Uživatel »

nejake kravy jsou v DnD urcite taky... ale tim se dostavame k tomu, ze ve hrach se to vetsinou omezuje na nekolik malo ras... :-(
Obrázek
Uživatelský avatar
Teron
Sigilan
Příspěvky: 17
Registrován: 16.7.2007 13:37
Bydliště: hledám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teron »

Já hlasuju pro Lidi. K nim prej oficiálně patřím, ale hned v závěsu za nimi jsou chlupatí trpaslíci. Rozhodně bych ale nezvolil elfi a jim podobné kreatury. Tyhle pidlouchý drždičky s breberkama nemám rád. Jsem antielfinista.
Zakis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 17.5.2007 13:59

Re: Rasy v BG

Příspěvek od Zakis »

no jako vcelku je to aji fučna, ale nejvíc se mi líbí trpaslíci, i když jsou to dutý palice jen na boj (čehož se dá parádně využít - mega moc HP)... Zkoušel jsem ho aji jako Fighter/Cleric a taky to nebylo nejhorší... Ale taky bych dal hlas lidem, protože miluju dual-class... Právě si to rozjedu (samozřejmě od BG 1) za human - fighter s tím, že v BG 2 konvertuje na kensaje a od toho 9.,10. levelu si pojede v magii... :dancing:
Uživatelský avatar
Fixer040
Sigilan
Příspěvky: 115
Registrován: 25.7.2007 17:28

Re: Rasy v BG

Příspěvek od Fixer040 »

Já hraju výhradně za elfy...

To Geralt:Představa že budu tři čtvrtě milénia strašit po Faerunu se mi zamlouvá 8-) :lol:
Navzdory všem opačným tvrzením má tuřínové pivo léčivé účinky.

Sekera bez trpaslíka není sekera.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“