Rasy v BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Jaká je Vaše oblíbená rasa?

elfové
16
18%
trpaslíci
5
6%
lidi
20
23%
hobiti
5
6%
gnomové
3
3%
půlelfové
34
39%
půlorkové
4
5%
 
Celkem hlasů: 87

Balduran
Sigilan
Příspěvky: 149
Registrován: 7.11.2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Balduran »

Geralt píše:Postupem času jsem si oblíbil půlelfy. Z hlediska vytváření minulosti a charakteru postavy mi přijdou velmi zajímaví. Smíšený původ jim totiž otevírá celou řadu možností a povahových rysů. Buď zdědí z obou kultur to nejlepší, nebo naopak to nejhorší. Ať tak, či tak, nebývá s nimi nuda.
Ideální je u nich i průměrný věk dožití - nějakých 150 - 200 let, což je tak akorát na správného dobrodruha. Na jednu stranu nebude po Faerunu strašit tři čtvrtě milénia, ale také po dvaceti, třiceti letech neodejde do výslužby a nepověsí dobrodružství na hřebík.
Rozdílný původ může být navíc zdrojem hezkých rasistických narážek a drobných příkoří, kterých se půlelfovi dostává z obou stran bez rozdílu. Pro jedny je člověk, pro druhé zase elf.
Přesně tak půl-elfové jsou nejlepší rasa co kdy existovala a navíc mají přednosti od obou rodů jako půl-elf má infravidění a jako člověk je docela silnej atd. Je to prostě jedna z nejlepších ras co byla vymyšlena možná sice budete proti ale ještě má jednu výhodu má nejvíc možností v multi-povolání a ještě se mi líbí že ho lidé urážejí že je elf a elfové ho urážejí že je člověk přitom by to byli docela silní spojenci
A glory for Amn.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Rasy v BG

Příspěvek od Field Mouse »

Elfové mi přijdou neuvěřitelně arogantní (třeba podle toho, co předvádějí, když vylezu z Podtemna). S malými národy jako trpaslíky, hobity a gnómy se bez problémů můj charname kamarádí, ale když jsem za ně zkoušel hrát, tak jsem se s nimi naprosto neztotožňoval. Stejně tak to dopadlo s půlorkem. Tematika půlelfů v BG moc řešená není, tak nevím, ale přijdou mi hodně podobní lidem, hlavní rozdíl vidím v tom, že jedni jsou multi a druzí dual. Vzhledem ke svojí averzi k elfům ale volím raději lidi.
Mimo jiné - má-li být Imoen zhruba stejně stará jako charname a je člověk, je reálné, aby byl charname elf nebo podobná dlouho žijící rasa? Do padesáti let budou elfové ještě kojenci, ne? :-D (ano, amatérský názor, fantasy nečtu:) )
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rasy v BG

Příspěvek od MCZ »

Field Mouse: řekl bych, že zrovna rychlost dospívání tvůrci neřešili (stejně tak můžeš srovnávat trpaslíka či člověka), navíc Forgotten Realms je (minimálně v podání BG či IWD) tak neuvěřitelně přeplácaný a zároveň "plochý" svět, že bych se nad takovými detaily ani nepozastavoval :-).
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Rasy v BG

Příspěvek od Tarreb »

Nejlepsi rasa jsou pulelfove( duvody tu uz vsichni uvedli ) a pulorkove.
P.S Pulorci samice vypada hrozne srandovne, nemuzu si pomomoct :lol: :lol:
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Rasy v BG

Příspěvek od dodo »

Tarreb píše:P.S Pulorci samice vypada hrozne srandovne, nemuzu si pomomoct :lol: :lol:
jj, a ked sa jej este da povolanie typu barbar a ktomu k nej vyberiete dobry zachripnuty a chraplavy hlas , tak je fakt sexy :) , si normalne nemozem pomoct; takysto sa mi paci.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Rasy v BG

Příspěvek od drake127 »

Tak elfové samozřejmě dospívají tak nějak podobně jako lidé, jen jsou dle měřítek svého lidu považovány za mladíčky. Dvacetiletý elf tak bude podobně vyvinutý jako člověk, jen případná láska by mohla být spíše ... dětská.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Sonny
Sigilan
Příspěvky: 25
Registrován: 3.1.2009 23:14
Bydliště: Lorien
Kontaktovat uživatele:

Re: Rasy v BG

Příspěvek od Sonny »

Tak neviem ale polorcica vyzera vselijako ale sexy teda urcite nie :D
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Rasy v BG

Příspěvek od Tarreb »

Sonny píše:Tak neviem ale polorcica vyzera vselijako ale sexy teda urcite nie :D
Pokud nejsi pulork jako ja,samozrjme :-D .
Jinak vite ze kdyz si sunda zbroj, tak ma sobe jenom plavky? :shock:
Uživatelský avatar
Sonny
Sigilan
Příspěvky: 25
Registrován: 3.1.2009 23:14
Bydliště: Lorien
Kontaktovat uživatele:

Re: Rasy v BG

Příspěvek od Sonny »

Tak akoze to uz su ine humusaciny :D pre takeho krasneho polelfa ako ja to je na grc :D
Uživatelský avatar
Podbi
Sigilan
Příspěvky: 40
Registrován: 4.7.2006 12:38
Bydliště: Brno

Re: Rasy v BG

Příspěvek od Podbi »

Já nejradši trpaslíky. Čest, zlato, pivo, boj... Ideální vlastnosti. Pevní jako kámen a tvrdohlaví jako žula. :) Nicméně hru trošku kazí to, že pro ně nění žádná romance (základní, upravit to různými mody není problém)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Podbi: Čest? Snad jediný čestný trpaslík z BG byl Yeslick. Co se týká romance, tak se dá přes nějaký mod obejít omezení.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Podbi
Sigilan
Příspěvky: 40
Registrován: 4.7.2006 12:38
Bydliště: Brno

Re: Rasy v BG

Příspěvek od Podbi »

Ano, čest. V BG sice většina trapslíků tuto vlastnost jaksi zamlčuje a nahrazuje ji jednoduchým chápáním : "zlato, zlato, zlato". NIcméně můj <charname> vždy jednal dle těch nejčestnějších pohnutek a žádnou křivdu nezpůsobil ani čest rodu nezkazil!
Uživatelský avatar
Fantasy
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 17.5.2009 11:50
Bydliště: Na cestách....

Re: Rasy v BG

Příspěvek od Fantasy »

Téměř vždy hraju za člověka, vyjímečně za elfa. Jednak hraju Bg2 vždy s romancí, a příjde mi dosti bizardní hrát kupříkladu za půlčíka či gnóma a mít romanci třeba s Jaheirou nebo Aerií a také proto, že se také citím být člověkem, jak už zde někdo podotknul... :-)
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Rasy v BG

Příspěvek od Tarreb »

Fantasy píše:Téměř vždy hraju za člověka, vyjímečně za elfa. Jednak hraju Bg2 vždy s romancí, a příjde mi dosti bizardní hrát kupříkladu za půlčíka či gnóma a mít romanci třeba s Jaheirou nebo Aerií a také proto, že se také citím být člověkem, jak už zde někdo podotknul... :-)
Taky bych hral za cloveka :-( jenze oni maji tak osklivy obrazek charakteru...
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Rasy v BG

Příspěvek od PostTrauma »

Líbí se mi postavičky v IWDII : ) Člověk je fajn, popřípadě elfí lučištník nebo hobití zloděj.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“