Návod na Baldur's Gate

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Kalchas
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 4.6.2008 22:21
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na Baldur's Gate

Příspěvek od Kalchas »

MIli sigilcania,
ten navod som myslel hlavne pre priatelku ktra sa podujala vstupit do sveta Faerûnu. Preto dbam uz teraz, aby nestratila nadsenie a pociatocni entuziazmus, lebo sam viem ake to bolo po prvy raz - mierne frustrujuce. Teda hladam GRAL. Ale nakolko som vedel ze jednotka nie je len zabava, ale aj "drina" zapol som svoju mozgovnu a nasiel, ako vidim tak unikatneho sprievdcu hrou dokonca v SLOVENCINE!. Dostal som s k nemu a nahodou(vtedy som nevedel aky to je poklad) a netusil som aku ma cenu, pokym som ho nestratil (so vsetkymi sejvami a datami, nakolko odisiel cely HDD)
Kedze s mojou ucednickou nemozem byt pri kazdom hrani, chcem aby mala oporu v takom sprievodcovi.Ktory je vysvetluje vsetko a je to v jednej kope. Preto teda ta moja snaha najst sprievodcu hrou v CZ/SVK jazyku. Nuz, aj mna by to zaujimalo.

Sigil ponuka odpovede vysvetlene, tak ako vsade na doreach odborne s pouzitim pojmov technickeho razu, ktore novacikovi nic nehovoria. Tie by som hladal vo FAQ..
Ale co ma osobne potesilo bolo napr. vysvetlenie THAC0. Mal som predstavu co je to, ale uz to viem presne.

Na Sigili som novacikom, a samemu mi robi mierne obtiaze vsetkej hantyrke/slangu porozumiet. Nieto pre niekoho kto prvy krat pustil BGcko. (presiel som jednotku a v dvojke som skoncil u Mellisan ked mi odisiel komp) Ano su tu vysvetlene zapeklite hadanky, nejasne kvesty, technicke problemy. Ale to co hladam je slabikar, od A po Zet.

Tesima skora odpoved, ale verim ze to niekto najde.
Sam budem prehrabavat internet a Sigil aby som nasiel to, co potrebuje zaciatocnik.


Vdaka Sigilcanom a pridruzenim narodom.
Nech toto kralovstvo pretrva. !
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Návod na Baldur's Gate

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

Chceš návod na jedničku? Jestli jo, byl tady jeden hooodně podrobnej jako internetová stránka (cosi se proslýchalo,že to je od někoho, kdo kdysi dělal ve score), je to teda česky, ale to by předpokládám nemělo vadit. Postnu ho sem hned jak ho najdu, měl jsem to uložený v záložkách, ale ten odkaz mi už nefunguje, chci ho i pro sebe, vždycky jsem si ho procházel po opuštění lokace, jestli sem něco nevynechal, je tam toho opravdu hodně.

edit:
hmmmchchcnmch... tak tady by něco bylo, ale ten odkaz na ten dobrej a polopatickej návod, kterej by byl v tvým případě asi nejlepší nefunguje :-( . Možná se tu ale objeví nějaká dobrá duše co zná fungující link, do té doby si bude muset vystačit s něčím jiným.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na Baldur's Gate

Příspěvek od Mecker »

Ten návod je ze Score číslo 63/64 z roku 1999, který napsal ICE (jeden z nejlepších redaktorů a recenzentů té doby). Je dobře udělaný, celkem podrobný a přehledný, ale je tam i pár chybných postupů. Bohužel link nemám, mám jen časopis. Proto doporučuji vlastní návod, který prošel i Sigilskou kritikou. :)
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Návod na Baldur's Gate

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

Nic ve zlým, ale mě třeba ten tvůj návod nějak moc neoslovil, nakonec jsem se stejně nějak porozopmínal a dohrál to podle sebe (jedničku jsem hrál na dvakrát s půlroční přestávkou - takže to bylo celkem psycho s tamnějším deníčkem...).

Co bych opravdu doporučil tomu týpkovi, co se scháněl po nějakým začátečnickým návodu, je tahle notoricky známá věcička http://www.forgottenwars.com/bg1/index.htm je to v angličtině, ale tu snad už dneska nějak přelouská každej a je tam podle mě všechno, nebo téměř všechno. Ta stránka co jsem předtím doporučoval už nejpíš neexistuje - bylo to od ICE, a vycházelo to z toho score návodu + doplněný o mapky s popiskama ke každé lokaci.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na Baldur's Gate

Příspěvek od Carlos »

Já myslím, že ten dotyčný právě potřeboval v češtině...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Návod na Baldur's Gate

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

Hehehe já žil v domnění, že jsem mu ho už poslal odkaz na nějakej co je česky, kterej jsem našel už včera - toto jsem chtěl jen jako doplnění, zajímavý, jak člověk může překvapit sám sebe :-D :-D :-D ... hned to najdu...

Tak tady je ten Score návod... http://fsh.sweb.cz/baldur1_nav.html#uvod

a tady je to co jsem chtěl původně postnout...http://www.baldursgate.goo.cz/www/navody.html tam si můžeš vybrat, nicméně ten třetí link (a nejlepší), nefunguje, což je věčná škoda.
marek.julinek
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 1.7.2010 15:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na Baldur's Gate

Příspěvek od marek.julinek »

ahoj, pouzivam navod http://www.baldursgate.goo.cz/baldurs_g ... -navod.php a zasekl jsem se u beregostu... je tam vypis ukolu a navod, jen mi ale neni jasny, jestli mam ty ukoly plnit rovnou nebo jestli vsechny obejit, nechat si zapsat ukoly a plnit je po ceste dal... mohl bych si to najit tak, ze bych si precetl dalsi casti navodu, jestli tam nejaky ukol z beregostu rpave neresim, ale nechci si kazit prekvapeni :) snad me nekdo pochopi
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

marek.julinek: Zásek si představuji trochu jinak, ale nevadí :-)

Záleží jen na tobě, který postup ti vyhovuje. Snad žádný z těch úkolů není časově omezen, takže i když si je necháš jen zadat, časem se k jejich řešení dostaneš, budeš-li důkladně procházet lokace.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
marek.julinek
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 1.7.2010 15:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na Baldur's Gate

Příspěvek od marek.julinek »

no dobre, zasek zrovna ne, ale nevadi :) asi je radsi splnim hned, protoze si nejsem prave jisty, jestli se k nim dale v navodu autor vraci, kazdopadne diky
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Návod na Baldur's Gate

Příspěvek od valcik »

Marku,
študovaním návodu sa oberieš o to najlepšie - spoznávanie a objavovanie rôznych záhad. Radšej to odohraj vlastnými silami a neskôr sa ku hre znova vráť, prejdi si ju s inou postavou a prípadne za iné presvedčenie. Vôbec nevadí, ak niektorú úlohu neobjavíš, alebo nesplníš. Je to RPG, poriadne sa teda do toho zahryzni a hraj sám za seba! (čítanie návodu ku hre mi pripadá podobné, ako keby si si pri kupovaní filmu nechal priamo v predajni prerozprávať celý dej)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“