Návod na Baldur's Gate

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Návod na Baldur's Gate

Příspěvek od Mecker »

Nevím přesně jestli i tohle sem patří. Napsal jsem návod a zajímalo by mne jestli je povedený. Snad se to bude chtít někomu číst :-)
http://www.baldurdungeon.wz.cz/navod.htm
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Přesunuto z diskusí ke článkům (zde se to hodí více).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Co jsem tak letmo nakoukl, vypadá docela dobře.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Je to pěkné, nic podstatného tam nechybí, alespoň co jsem do 5. kapitoly zatím četl. Musím ocenit, že se ti imho povedlo najít přijatelný kompromis mezi stručností/zásadními informacemi. Nicméně měl bych pár nápadů:

1. Zpřehlednit - nejlépe aby měl každý odstavec nějaký titulek popisující o co tam jde, či kde se odehrává. Asi imho nejlepší by bylo rozdělení mapa-odstavec. Uznávám však, že v mnoha lokacích se nic převratného neděje, takže pro lineární děj to nemusí být to pravé ořechové.

2. Na začátek stránky (resp. nahoře) bych udělal odkazy po vzoru záložek na jednotlivé kapitoly/mapy/bloky - podstatně by to urychlilo vyhledávání konkrétního problému v záplavě textu.

3. Odstranit různé nepřesnosti typu Nahskel (Nashkel), Ghůl (ghúl, taky jsem to napoprvé napsal s ů, ;-) ) apod. A vůbec - potvory bych psal s malým začátečním písmenem. Zbytečně to sráží dojem z jinak velmi dobře odvedené práce. Tady bych ti doporučil, budeš-li mít na to čas a chuť, vzít si k ruce zdejší překladové klíče - jsou tam přeložené prakticky všechny nestvůry a místopisné názvy.

4. Z NPC jsem nenašel pouze Corana (Zahalený les, 1. mapa) a Kagaina (Beregost, v jednom z domů), jinak máš všechny.

Víc už mě nenapadá. ;-)
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

1. Také mě to napadlo, že bych tam něco napsal, ale většina map nemá jméno a popisovat např."severovýchodní mapa nad Nashkelem" by bylo blbost. Ale zkusím něco vymyslet. A rozdělení mapa-odstavec tam je (teda snad všude).

2. Jo to je skvělý nápad.

3. Díky za opravy. Určitě se na to brzy podívám.

4. Taky dík. Jak budu mít čas tak je připíšu.


Možná ty nepřesnosti jsou tím že jsem ho po BG psal z hlavy až na jména.;-)
Uživatelský avatar
Herald
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 22.1.2007 9:43

Příspěvek od Herald »

Pokud můžu poradit: ani jsem to nečetl, protože v okamžiku otevření mi zasvítil jasně bílý text z úplně černého podkladu a to je peklo číst:(( Zkus najít nějakou příjemnější kombinaci - hnědá nebo šedá jsou vhodné podkladové barvy, jasně bílý text bych taky asi nenechával...
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Herald: No nevím, mě se to nezdá špatné na čtení, kombinace je podle mě dobrá a klasická. Ale každý to vnímá jinak. A předělávat to nebudu (to bych musel pak všude). Pokud to někomu dělá problém, tak ať si to skopíruje a změní sám.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jo, vzhled bych chtěl vylepšít - třeba i "title=" bys mohl doplnit. Globální změna je otázka pár minut :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Herald
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 22.1.2007 9:43

Příspěvek od Herald »

Mecker píše:Herald: No nevím, mě se to nezdá špatné na čtení, kombinace je podle mě dobrá a klasická. Ale každý to vnímá jinak. A předělávat to nebudu (to bych musel pak všude). Pokud to někomu dělá problém, tak ať si to skopíruje a změní sám.
Problém mi to nedělá, nic zas tak hroznýho jsem snad neřekl... A že je černý podklad/bílý písmo nejhorší kombinace ke čtení, to ti řekne každej očař. Ale je mi to fakt jedno, byl to prostě jen návrh...
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

sevencreature píše:Jo, vzhled bych chtěl vylepšít - třeba i "title=" bys mohl doplnit. Globální změna je otázka pár minut :wink:
No jo no, máš pravdu, ale promě to není otázka pár minut, ale několika hodin. A Siki (dělal se mnou na webu, hlavně tyhle věci) se už neangažuje.

Herald: Né nic hroznýho. ;-) Máš pravdu, ale pro mě je to prostě dobré, ale mohl bych teda udělat pár úprav.
Kalchas
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 4.6.2008 22:21
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Návod k BGII, kompletny?

Příspěvek od Kalchas »

Nevie tu niekto u funkcnom navode na BGII?
Pozna niekto navod od Dana Simpsona?
http://www.gamefaqs.com/computer/doswin ... 8273/34147
Je komplexny, ale nema ho niekto po cesky/slovensky ?

Viem ze sa da prelozit. Ale tiez som mal tu cest mat akysi slovensky ekvivalent. Resp. preklad. podobneho.
Bojím sa ze autor bol Balduran, ale ten nick maju mnohi. Uz si nepamatam ak som sa k nemu dostal.
Potom co mi zhorel pevny disk, uplynul daky rok, co mam novy komp.

Su vselijake na sectore, abc hrach, na fan strankach, viem cital som.
Ale taky aky naznacil c7 vo fore Návod na Baldur's Gate II SoA a ToB
http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?f=3&t=1206#p51392
Existuje, ma ho niekto? Prip. vie kde sa da zohnat(link)?
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Návod na Baldur's Gate

Příspěvek od Borg »

Třeba hledáš něco jiného, ale myslím, že toto je ono.
http://www.baldursgate.ic.cz/bg2/kompletni-navod.php
Kalchas
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 4.6.2008 22:21
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod k BGII, kompletny?

Příspěvek od Kalchas »

[quote="Kalchas"]
http://www.gamefaqs.com/computer/doswin ... 8273/34147
Je komplexny, ale nema ho niekto po cesky/slovensky ?

Dakujem za rychlu reakciu. Ale mam na mysli nieco specifickejsie.
Hovorim skor o lexicone, enciklopedii o sprievodcovi s podrobnym popisom itemov kuziel,
presnych miest artefaktov, vzatahov postav, questov schovanych.
Na porovnanie v cisto .txt podobe ma ten Anglicky 942kB Co znaci stovky a stovky stran textu.
Vojna a mier ma tusim 1,4 MB v .txt
Vazne pozrite na ten link, pozna to niekto?


Videl niekto SVK/CZ verziu?

Mal som ju, ale prisiel som o disk, a uz sa k nej neviem dopatrat.
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Návod na Baldur's Gate

Příspěvek od Borg »

Slyšel jsem o něčem takovém, ale nevím, kde by to mohlo být.
(Na co vlastně? Není to zbytečné?)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Návod na Baldur's Gate

Příspěvek od Field Mouse »

Kalchas: žádnou verzi nemám, ale zdejší osazenstvo fóra ví 99% informací - zeptej se na cokoli a řeknem ti to (pokud to nebude příliš zbytečná a složitá otázka) :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“