BG1: Finální souboj se Sarevokem

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Patejl
Sigilan
Příspěvky: 73
Registrován: 30.12.2005 0:31

BG1: Finální souboj se Sarevokem

Příspěvek od Patejl »

Mno, tak to schrneme... po tydnu prazdninoveho (rozumej 16 hod / denne ;) ) hrani jsem se konecne dostal do finalniho souboje, ale...

...ale za zivyho boha ho nemuzu zdolat :-D Zkousel jsem to uz asi dvacetkrat, povedlo se mi vylakat Tazoka a sejmout ho, ale i samotny Sarevok je problem, natoz ten jeho kamarad s vybusnymi sipy :roll: A to ani nemluvim o parchantovi, ktery porad vyvolava kouzlo "chaos" ale sam se nenecha zasahnout ani takovym kouzlem jako se smrtici mrak :-P

Zkratka... chci se zeptat, jak jste ty parchanty vykuchali? Ja kvuli nim prijdu o nervy... Nadopoval jsem skupinu lahvickama, kouzlama na zvyseni odolnosti a vsim co jsem mel, jenze porad se nemuzu hnout... jednou se mi povedlo uz srovnat i toho maga, ale ten Sarevokuv rang s nekonecnou zasobou vybusnych sipu me vzdy dojebe... :-(
What can change the nature of man...? // Co muze zmenit charakter cloveka...?
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

No... Vysloveně na férovku jsem to nezkoušela nikdy, BG hraju abych se pobavila, ne abych se připravila o nervy a o rozum.
Takže - je to sice skoro cheat, ale...
Zneviditelnit si mága, vybavit ho nějakejma ohnivejma hůlkama a nechat ho házet do zblbnutí firebally. To po čase poměrně spolehlivě zmizelo Sarevokovy kamarády. (Tahle taktika spolehlivě zabírala skoro na všechno... A z Xana udělala nejúspěšnějšího zabijáka v partě... :twisted: )
Sarevoka samotnýho udolali Kivan a Khalid šípama dřív, než stačil napáchat nějakou zásadní škodu - i když jsem musela jednou nebo dvakrát loadovat, než to tak pěkně zvládli.
Mám pocit, že s neviditelností a cloak of non-detection (nevím jestli ten byl nutně potřeba) mohl Xan klidně dojít Sarevokovi "na dohled", pokud byli ostatní členové party dost daleko... Ale tím už si nejsem stopro jistá.
Ovšem nevím, jestli by to tak pěkně fungovalo třeba v TuTu...

Jinak, co jsem tak slyšela - prej se řadě lidí (poctivějších hráčů, než jsem já) docela dost osvědčila taktika s vyvoláváním mraků a mraků monster. Nezkoušela jsem, nevím.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Ja sel BG1 solo za F/M/T. Pomoci hulky paralyzace, nekolika lektvaru neviditelnosti, probodavani ze zalohy, dlouheho mece, spousty lecivych lektvaru a par kouzel oboru vzyvani jsem se zbavil tech okolo, a potom sem sel na Sarevoka bez cehokoliv na sobe (myslim ochranna kouzla), s plnyma zivotama proti jeho plnym zivotum na ferovku a kdyz lehnul zbylo mi neco pres pul zivotu. Ale to ti asi nepomuze protoze se skupinou je to uplne o necem jinym.
Obrázek
Uživatelský avatar
Patejl
Sigilan
Příspěvky: 73
Registrován: 30.12.2005 0:31

Příspěvek od Patejl »

Cesare -> Ja mam dojem ze hulkou se mag zviditelni, ne...?
What can change the nature of man...? // Co muze zmenit charakter cloveka...?
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Patejl: Chce to hulku povolávania príšer prípadne kúzlo vyvolávania nemŕtvych, po vchode do chrámu sa naboostovať všetkým, čo máš momentálne k dispozícii, vybaviť sa očarovanými kameňmi/šípmi/šípkami pre strelcov ( osobne by som odporúčal min 3 postavy so strelnými zbraňami ), vyvolať pomocou hulky povolávania príšer všetko možné aj nemožné, poslať to dopredu, nech sa Sarevokova partička má s čím hrať a zatiaľ so strelcami z bezpečnej vzdialenosti likvidovať všetko živé&nepriateľské + stále povolávať nové príšery až kým neminieš hulku... ak niečo ostane, udolať to ručne, to už by vážne malo ísť bez väčších problémov...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Patejl
Sigilan
Příspěvky: 73
Registrován: 30.12.2005 0:31

Příspěvek od Patejl »

Muj hlavni problem je ten mag, co chvili po Sarevokove "aktivaci" skoci nekam mezi moje postavy a zakouzli chaos... a vydrzi brutalne moc zasahu, ma nejakou ochranu, kterou mu sice okamzite zrusim ale vubec to nepomaha... Podarilo se mi ho zabit jen jednou a to me stejne "dojebal" ten "ranger" nebo co to je za zplozence primo z Deviti pekel ( :lol: ), strilici vybusne sipy... i kdyz vyvolam prisery, vsechny na jeden/dva zasahy lehnou...

Zajimavy je, ze Sarevok sam zas takovej problem neni, spis jeho kumpani (krome Tazoka ten dela jen buch,buch,buch...) :roll:
What can change the nature of man...? // Co muze zmenit charakter cloveka...?
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Mág ( Semaj ) má myslím ochranu pred normálnymi strelami... čo však nezahŕňa strely magické ( +1, +2, ... ). Rovnako tak ju má aj Tebou spomínaný "ranger", Angello. No a žiadnu kúzliacu postavu neeeliminuješ lepšie ničím iným než šípmi, pretože tie jej okamžite rušia práve zosielané kúzlo pokiaľ zasiahnu. Stačí mať jedného lepšieho, naboostovaného lukostrelca s očarovanými šípmi a Semaj nemá absolútnu šancu, Angello je tvrdší oriešok, ale môže sa vyzúriť na povolaných príšerách, ktoré síce padajú na jednu až dve rany, ale s tým množstvom, ktoré je možné vyvolať cez hulku povolávania príšer je to viacmenej jedno... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Patejl
Sigilan
Příspěvky: 73
Registrován: 30.12.2005 0:31

Příspěvek od Patejl »

Mno tak se mi toho smejda povedlo vylakat jen se Semajem, ktereho jsem sejmul a Sarevoka nasledne udolal privalem priser, sipu, strel a kouzel :-P

Angelo se obevil az po Sarevokove smrti, ale nez jsem na nej stacil zautocit, hra uz skoncila... Odmenou mi byli jen zaverecne titulky a vic nic :(

No tak hura na BG II! :-P :-D

P.S. : Nemela bejt potom jeste nejaka animace, text...? A treba nejakej final save? Nebo mam pouzit ten co jsem si udelal pred bojem se Sarevokem...?
What can change the nature of man...? // Co muze zmenit charakter cloveka...?
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Patejl: Hráš BG1 TuTu, však? Tam sa záverečná animácia nespustí, nie je to doriešené. Na import postavy môžeš použiť spomínaný Final Save - prípadne sa do neho môžeš ešte loadnuť a zabiť Angella - pretože sa automaticky prepisuje po smrti Sarevoka - a až potom importovať....
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Patejl
Sigilan
Příspěvky: 73
Registrován: 30.12.2005 0:31

Příspěvek od Patejl »

Yachiko píše:Patejl: Hráš BG1 TuTu, však? Tam sa záverečná animácia nespustí, nie je to doriešené. Na import postavy môžeš použiť spomínaný Final Save - prípadne sa do neho môžeš ešte loadnuť a zabiť Angella - pretože sa automaticky prepisuje po smrti Sarevoka - a až potom importovať....
Me se nic neprepsalo, teda pokud vim :) Mam posledni save z doby nez na me nabeh Sarevok... Mel by se sam udelat nejakej zvlastni po tom co ho zabiju ne...?
To me teda stve, ze v TuTu neni zaverecna animace, to vedet tak hraju normalne...

EDIT : Tak dobry uz jsem se na ni kouknul na You Tube ;)
What can change the nature of man...? // Co muze zmenit charakter cloveka...?
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Patejl: Prepísal sa pokiaľ máš fixpack a tweakpack ;-)
( bez ktorých hrať je imho masochizmus )
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Patejl
Sigilan
Příspěvky: 73
Registrován: 30.12.2005 0:31

Příspěvek od Patejl »

Yachiko píše:Patejl: Prepísal sa pokiaľ máš fixpack a tweakpack ;-)
( bez ktorých hrať je imho masochizmus )
Instaloval jsem podle navodu na foru, tam je nejakej baldurdash fixpack, nevyznam se v tom :)

EDIT : Ups aha ja jsem ale tupec :-D On tam ten final save fakt je :-P Takze jsem ho loadnul, dodelal jeste Angela (sice pri tom lehnul Yeslick, ale co uz ze :roll: ), takze jsem esportoval postavu a jdu na reinstal...
Ale nekde jsem tu cetl, ze je problem se zkusenostma, budu sice instalovat rovnou i Throne of Bhaal, ale jsem na 9 urovni a mam neco pres 150 tisic zkusenosti, nespadne mi to na zacatku BG II...?
What can change the nature of man...? // Co muze zmenit charakter cloveka...?
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Ja na Sarevoka naběhl s jednou postavou (bojovník), dal jsem si lektvar hrdinství, síly bouřného obra, regnerace a ještě nějaké další patoky na vylepšení a vklidu jsem ho dal, bez velkého zranění na sobě. Je pravda že ty ostatní protivníky jsem nechal být a šel jsem hned do něj. Podobně jsem vklidu vymlátil i Drizzta sám (ani mě chudák netrefil), takže Sarevok nedělá problém. ;-)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Patejl píše:Cesare -> Ja mam dojem ze hulkou se mag zviditelni, ne...?
Možná mám ve hře bug, ale mně hůlka v BG1 mága nezviditelňovala.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Patejl
Sigilan
Příspěvky: 73
Registrován: 30.12.2005 0:31

Příspěvek od Patejl »

Cesare píše:Možná mám ve hře bug, ale mně hůlka v BG1 mága nezviditelňovala.
Nevim jak u tebe, ale me se hulkou mag zviditelnil... ale hral jsem na TuTu tak nevim... kazdopadne Sarevok pokazdy hned vybeh... Coz ale nakonec bylo stejne dobre, protoze on po chvili zacal buhviproc zdrhat do rohu, a kdyz si to rozmyslel tak uz byl zablokovanej priserama a Xan se porad staral o to aby jich mel dostatek ;)
Tak jsem horko-tezko slozil toho maga a pak celkem v poklidu domlatil i Sarevoka...
A nakonec jsem si pres Final-save dobehl jeste pro 9600 XP za toho smejda s ohnivymi sipy :-P
What can change the nature of man...? // Co muze zmenit charakter cloveka...?
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“